Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Z&Z Wojkówka, Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Z&Z Wojkówka, Dunkel

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • macku33
    Junior
    • 05-2010
    • 1

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemny brąz, piwo nieprzejrzyste [3.5]
    Piana: piana ładna drobna, szybko się redukuje do cieniutkiej warstwy [2.5]
    Zapach: zapach karmelowy lekko przypalony [3.5]
    Smak: chyba najsłabsza strona piwa, dominuje smak kwaśny ciężki do zmęczenia. Na koniec pozostaje lekki niesmak na podniebieniu [2]
    Wysycenie: średnie, dobrze się pije [4]
    Opakowanie: bez szaleństwa ale czytelna, fajnie skomponowane kolory, etykietka lepsza od zawartości [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [2.85]

    Comment

    • yarx
      Junior
      • 10-2012
      • 5

      #3
      Kolor:
      Piana:
      Zapach:
      Smak:
      Wysycenie:
      Opakowanie:
      Uwagi: kwaśne, niepijalne, do wylania.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pod światło ciemnorubinowy, ładny. [4]
        Piana: Beżowa, średniowysoka, średniodrobna, nietrwała, niestety... [3.5]
        Zapach: Palony, a nawet wędzony, po ogrzaniu pojawiają się echa warzywne... [3.5]
        Smak: Karmel, chyba w zasadzie aż toffi, do tego jakiś (dla mnie) niemiły absmaczek, może to wanilia...? [3]
        Wysycenie: Jak na browar restauracyjny, to zaskakująco wysokie - na granicy akceptacji. [4]
        Opakowanie: Na wynos - goła butelka NRW, goły kapsel, no dobra, browar świeży, na dorobku.
        Na miejscu nie ma wafli, duży plus za barmankę . [3.5]
        Uwagi: Pijalne, nie za słodkie piwo, ale większych wrażeń nie powoduje...

        Moja ocena: [3.35]

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarne nawet pod światło. [5]
          Piana: Fantastyczna - drobnopęcherzykowa, ciemnobeżowa, wysoka, utrzymuje się praktycznie do samego końca. [5]
          Zapach: Kukurydza z karmelem. Po ogrzaniu do głosu dochodzą też palone słody. [2.5]
          Smak: Czuć w tym piwie lekką goryczkę i niewiele ponad to. Jest bardzo lekkie, wręcz wodniste, co w połączeniu z wysokim wysyceniem daje wrażenie, jakby rozcieńczono je gazowaną wodą mineralną. [3]
          Wysycenie: Za wysokie, brzuch pęcznieje. [4]
          Opakowanie: Goły kapsel, naga butelka, etykiety do łapy. W lokalu pite z plastiku. [3]
          Uwagi: Nic specjalnego, ale jednocześnie nie odrzuca. Ot, taki lekki schwarzbier.

          Moja ocena: [3.175]

          Comment

          • Derbeth
            Senior
            • 04-2013
            • 337

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: czarny, zupełnie nieprzejrzysty [4.5]
            Piana: początkowo robi dobre wrażenie, ale szybko się redukuje i zostawia bardzo skromną warstwę na powierzchni; słabo oblepia szkło [3.5]
            Zapach: niezbyt intensywny, trochę kawy, trochę drożdży; dość zaskakujące te drożdże, bo są tak wyraźne, jakby to było piwo górnej fermentacji [3.5]
            Smak: mało kawy, za to dużo paloności na finiszu; sporo drożdży (ponownie, dziwi mnie to w tego typu piwie) o nie do końca przyjemnym smaku, brak słodyczy, trochę chmielowej goryczki; pod koniec piecze w gardło [3.5]
            Wysycenie: niskie, w porządku [4.5]
            Opakowanie: butelka bezzwrotna, etykieta średnio ładna, ale podany komplet informacji [4.5]
            Uwagi: Na plus jest wyraźna paloność i brak słodyczy, ale nie pasuje mi dziwny aromat tego piwa, jakby jakiegoś lekarstwa. Ogólnie - raczej nieudane. Data ważności 25.10.2013.

            Moja ocena: [3.65]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: czarny, nieprzejrzysty [5]
              Piana: gęsta, ciemno-beżowa, trwała, opada powoli, nie osadza się na szkle, zostaje do samego końca [4]
              Zapach: fajna paloność acz zdecydowanie za mocna [4]
              Smak: pełne, treściwe, w smaku dominuje paloność, wręcz gorzka momentami, akcenty przypalonej kawy, daleko w tle lekko owocowo-słodowe nuty [4]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: fajna etykieta-samoklejka goły kapsel [4.5]
              Uwagi: Smaczne piwo choć posmak paloności mógłby być albo delikaktniejszy albo skutecznie przygaszony innymi smakami, ogólnie smaczne piwo warte ponownego sięgnięcia

              Moja ocena: [4.125]
              Attached Files
              Last edited by becik; 05-11-2013, 19:39.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #8
                Drugie podejście do Wojkówki i piwo naprawdę dobre. Być może posmaki paloności, kawowe zbyt mocne, w stronę stouta, ale mnie akurat to nie przeszkadzało. Piana obfita, trwała, oblepia szkło. W zapachu lekkie masło, ale nie wiem czemu przypomniał mi się Dunkel z CK Browaru za dawnych, dobrych czasów. Nasycenie OK. Smaczne i do powtórzenia piwo.
                Last edited by e-prezes; 06-11-2013, 18:48.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎