Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna, Milk Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Piwna, Milk Stout

    Piwo gotowe do oceny

    Premiera piwa prawdopodobnie 8 marca.
    Last edited by Pendragon; 03-03-2013, 19:51.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny, nieprzejrzysty o dość gęstej, aksamitnej konsystencji. [5]
    Piana: Piana: Gęsta, kremowa, trwała. Tworzy piękną koronkę i utrzymuje się do końca. [4.5]
    Zapach: Słody palone, kawa z mlekiem, lekka kwaskowość. [4.5]
    Smak: Delikatny, słodki, mleczno-kawowy, skontrowany wyraźną mocno paloną i chmielową goryczką. Finisz nieco kwaskowy, ale w granicach normy. [4.5]
    Wysycenie: Odczucie w ustach delikatne, aksamitne, gładkie, kremowe, bardzo nisko wysycone, niezwykle pijalne, piwo znika momentalnie. [5]
    Opakowanie: Firmowy pękaty kufelek 0,4l w czeskim stylu, firmowa podkładka, wszystko jak należy. Dodatkowo każda kobieta zamawiająca Milk Stout dostawała gratisowe ciasteczko. [5]
    Uwagi: Świetne piwo. Tego samego wieczoru porównałem je z lanym Sweet Cow. Więcej szczegółów tutaj: http://malepiwko.wordpress.com/2013/...browaru-piwna/

    Moja ocena: [4.575]
    Last edited by wrednyhawran; 09-03-2013, 21:21.
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Foto:
      Attached Files
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Ponieważ miałem malutki wkład w to piwo (sypnąłem to i owo i ze 2 razy wcisnąłem jakiś guzik), cieszę się, że smakowało.

        Piana faktycznie jest fajna, ale najelpiej zobaczyć ją jak się tworzy przy nalewaniu prosto z tanka - efekt niczym z azotowym widgetem
        Last edited by Pendragon; 09-03-2013, 22:39.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Chmielnicki
          Senior
          • 07-2012
          • 324

          #5
          Czy to i inne piwa z Piwnej można zakupić gdzieś wysyłkowo?

          I czy wszystkie są lane do tej samej malowanej butelki (nie mają dedykowanych etykiet?)?

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10836

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chmielnicki Wyświetlenie odpowiedzi
            (...) (nie mają dedykowanych etykiet?)?

            Posiadają nietypowe krawatki.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: nieprzenikniona czerń [5]
              Piana: zwarta, drobna, bezowa, utrzymuje się bardzo długo, oblepia szkło [5]
              Zapach: słabo wyczuwalny ale to co czuć jest miłe, dominuje leciutka paloność [4]
              Smak: pełne, treściwe, paloność jest przygaszona laktozą co nadaję piwu miły, zrównoważony i delikatny smak, jest przez to dość lekkie, w kąciakach ust wyczuwalne lekkie słodkie akcenty [5]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: fajna butelka z owijka wokół szyjki, brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
              Uwagi: Bardzo dobre piwo, warte picia w większych ilościach, świetnie skomponowane smaki dały świetny produkt

              Moja ocena: [4.625]
              Attached Files
              Last edited by becik; 23-03-2013, 11:55.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Pod światło ciemnorubinowy, mętny [4.5]
                Piana: Początkowo imponująco obfita i drobna. W rozsądnie długim czasie redukuje się do cienkiej warstwy [4]
                Zapach: Przyjemny, początkowo stonowany, później już wyraźny aromat laktozy i czekolady (mlecznej oczywiście) [5]
                Smak: Wspaniale uzupełniający się konglomerat słodkości pochodzącej od laktozy i paloności od ciemnych słodów. Wyważenie według mnie wprost idealne. Jeśli ktoś chce w piwie poczuć słodkawe posmaki to ten milk stout jest idealnym przykładem jak to powinno zostać rozwiązane. Pijalność wzorcowa. [5]
                Wysycenie: Umiarkowane, dla objętości 330 ml nie mam żadnych zastrzeżeń. [5]
                Opakowanie: Butelka z malowaniem zamiast etykiety. Wygląda świetnie! Na 'krawatce' jest info o parametrach, szkoda że brak o składnikach (ale można sobie sprawdzić na stronie browaru) [5]
                Uwagi: Po prostu szacunek dla piwowara!

                Moja ocena: [4.875]
                Attached Files
                Last edited by docent; 09-04-2013, 16:51.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎