Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

MajEr, Oatmeal Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    MajEr, Oatmeal Stout

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Śliczny, czarny jak moja dusza i równie nieprzenikniony. [5]
    Piana: Ładna, gęsta, jednak nie utrzymuje się szczególnie długo. Przy opadaniu przyjemnie oblepia ścianki. [4]
    Zapach: Przyjemny, kawowo-palony, średnio intensywny. [4.5]
    Smak: Tutaj pewne zaskoczenie: na pierwszy plan wysuwa się silna jak na styl goryczka. Czuć też silne nuty kawowe oraz gorzką czekoladę. Piwo jest bardzo smaczne, ale mogłoby być nieco bardziej treściwe. [4.5]
    Wysycenie: Troszkę za słabe. [4]
    Opakowanie: Fajnie, że MajEr w końcu postanowił urozmaicić jakoś swoje etykiety - teraz pojawiają się na nich portrety (chyba) przedwojennych (chyba) modelek (na tej etykiecie - Jade O' Sullivan). Teraz pewnie okaże się, że to jakaś znana aktorka albo piosenkarka, ale przykro mi - w życiu o niej nie słyszałem Na etykiecie informacja o ekstrakcie i mocy piwa, a także skład (bez wyszczególnionych chmieli. Klasycznie i bez fajerwerków, jednak bardzo estetycznie. Ja jednak chętnie bym wrzucił jeszcze jakieś informacje - nawet przypominające koncernowy, marketingowy bełkot - na temat samego piwa albo browaru, zawsze lubię poczytać etykietę w trakcie spożywania zawartości butelki.
    Butelka - 1 litr, krachla. [4.5]
    Uwagi: Piwo jest fajne, jednak "nie wywala z butów". Lubię stouty owsiane i ten też mi przypadł do gustu, jednak wolę, gdy są bardziej oleiste i treściwe. W porównaniu z wcześniejszym Pale Ale z tego samego browaru wypada nieco słabiej.

    Moja ocena: [4.45]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Jestem pierwszy, jestem pierwszy!

      I foto:

      Wybaczcie obiadową szklankę

      Zmieńcie proszę zasady dotyczące rozmiarów zdjęć, chociażby tych hotlinkowanych - nie obciążają one przecież Waszego serwera.
      Attached Files

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nieprzenikniony, taki ma właśnie być. [5]
        Piana: Średniowysoka, beżowa, szybko opada do obręczy, słabe ślady na szkle. W drugiej partii piana zdecydowanie wyższa, osadza się troszkę lepiej. [3.5]
        Zapach: Kawowo-palony, średnio intensywny, wyczuwalna zbożowość. [4]
        Smak: Piwo mocna wytrawne, paloność duża, mogłoby być ciut bardziej treściwe. Goryczka trochę zalega i drapie po podniebieniu. [4]
        Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
        Opakowanie: Litrowa krachla, etykieta bez fajerwerków. Różni sie tylko krawatką od pale ale pitym wcześniej [3.5]
        Uwagi: Pod wpływem posta Docenta na FB nie poczekałem na kumpla i wypiłem piwo sam Brak oznak zepsucia. Piwo zakupione przez brata w browarze.

        Moja ocena: [4.025]
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          Barwa brunatna, nieprzejrzysta, brak świetlnych refleksów.
          Piana beżowa, średniowysoka, powoli opada, pozostawia niewielkie ślady na szkle.
          Zapach palono-kawowy, intensywny.
          W smaku mocna paloność, gorzka czekolada, spora dawka goryczki.
          Nagazowanie słabe, wolę ciut mocniejsze.
          Dobre piwo, warto spróbować.
          Opakowanie - standardowa etykieta, dedykowana krawatka.
          Attached Files

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Piję Majer Oatmeal Stout z najnowszej warki i właściwie mógłbym napisać słowo w słowo to samo, co poprzednio. Poza tym, że piwo teraz jest w okolicznościowej etykiecie oraz że na moim piwie napisane jest "ciemne" zamiast "oatmeal stout". Nie wiem, czy teraz browar przyjął taką konwencję, czy jest to zwyczajna pomyłka.
            Attached Files
            Last edited by WojciechT; 23-12-2013, 20:16.

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2837

              #7
              Piwo nadal trzyma dobry poziom.
              Na zdjęciu poniżej wersja butelkowa 0,5l ( data do : 27.02.14 - wypite w terminie ) :
              Attached Files
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: czarne jak asfalt w Nigerii [5]
                Piana: brązowa, drobna, opada szybko do cienkiej obwódki wokół szkła [3]
                Zapach: czuć jedynie delikatną paloność [3]
                Smak: w smaku też jest delikatne, równocześnie w miarę pełne, paloność, czekoladowe akcenty, posmak mleka (???!), niestety pod koniec łyczka leciutkie kwaskowate nuty, na etykiecie brak terminu (błąd) więc nie jestem w stanie stwierdzić czy tak miało być czy zaczęło się już po prostu psuć [3.5]
                Wysycenie: delikatnie za duże [4.5]
                Opakowanie: bardzo fajna etykieta z naszym Michałkiem z boku, gładki kapsle [4.5]
                Uwagi: Piwo jak najbardziej do wypicia ale bez szczególnych ochów i achów

                Moja ocena: [3.45]
                Attached Files
                Last edited by becik; 17-03-2014, 19:04.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎