Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht, Bitwa o Anglię

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jan Olbracht, Bitwa o Anglię

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Zardzewiała rura. Miedziano-żelazisty, albo po prostu rdzawo pomarańczowy. Piwo jest dosyć mętne, podoba mi się. [4.5]
    Piana: Ładna i drobna, ale opada po kilku minutach. Nie zostawia szczególnych śladów na ściankach. [3.5]
    Zapach: Słodowy, średnio insywny. Lekko chmielowy. [4]
    Smak: Niezła, przyjemna goryczka z lekko cytrusową nutą. Drożdżowo-chlebowe posmaki wraz z goryczką utrzymują się w ustach jeszcze chwilę po przełknięciu. [4]
    Wysycenie: W porządku. [5]
    Opakowanie: Ładna, estetyczna etykieta, na której znajdziemy wszystkie informacje o piwie (drożdże, chmiele, słody). Podano nawet nazwisko autora receptury. Jedyny minus - brak dedykowanego kapsla. [4.5]
    Uwagi: Piwo jest fajne, lekkie i pijalne, ale nie niesie ze sobą jakichś niesamowitych doznań. Kupione w sklepie, nie w restauracji. Pewnie będę czasem do niego wracał.

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      I tradycyjnie zdjęcie robione łokciem. Muszę w końcu naprawić swój aparat, bo jakość mojej przedpotopowej komórki na węgiel jest doprawdy fatalna, co widać na załączonym obrazku.

      Przy okazji: może umożliwicie możliwość kasowania własnych postów chociaż w czasie, kiedy można je edytować?

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        I tradycyjnie zdjęcie robione łokciem. Muszę w końcu naprawić swój aparat, bo jakość mojej przedpotopowej komórki na węgiel jest doprawdy fatalna, co widać na załączonym obrazku.

        I ponownie proszę o skasowanie jednego posta wyżej... Dzięki i przepraszam za zamieszanie.
        Attached Files

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
          Pewnie będę czasem do niego wracał.
          To wracaj szybko, bo to była jednorazowa akcja.
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Aha, nie wiedziałem. A w sklepie wczoraj została już tylko jedna butelka... Więc chyba już nie wrócę

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Barwa bursztynowa, wpadająca w brąz, z pomarańczowymi przebłyskami. Piwo lekko mgliste. [4]
              Piana: Lekko beżowa, drobnej mięsistej teksturze. Dość długo stoi zwartą pierzynką i krzaczy się na ściankach po przechyleniu szklanki. Jak na english pale ale wyśmienita rzekłbym. [5]
              Zapach: Po otwarciu rozszedł się zrazu owocowy aromat, jednak po wwąchaniu się wrażenia są nieco inne. Piwo jest zbalansowane jednoznacznie w kierunku słodów. Wyczuwalna wyraźna nuta karmelowa oraz zaczynu drożdżowego. Co ciekawe plączą się także ewidentnie aromaty spalenizny. No trochę dziwnie jest. A gdzie chmiel ja się pytam? [2.5]
              Smak: Smak jest już nieco lepszy, pojawiają się nieznaczne aromatyczne chmielowe odcienie. Jest goryczka, choć nieco trącąca znów spalenizną. Dominacja słodów podobnie jak w zapachu jest wyraźna, choć słodowość nie o słodkim charakterze, a raczej zbożowym, kojarzącym się z palonym ziarnem. W posmakach ta ciężka goryczka spalonej na węgiel skórki chleba. [3]
              Wysycenie: Nagazowanie w dolnych poziomach stanów średnich. [4]
              Opakowanie: Butelka jak u WojciechaT, choć zdecydowanie lepiej wygląda na żywo Jan Olbracht ostatnio wprowadził miast malowanych na szkle samoprzylepne stylowe etykiety i ta jest najładniejsza ze wszystkich. Pełen skład (słody: pilzneński i monachijski, Carahell, Carared; angielskie chmiele: Challenger i Fuggle), ekstrakt i alkohol, nazwisko kolaboranta co to maczał palce w recepturze, temperatura serwowania. Ładnie. Tylko ten goły, czarny kapsel o połowę obniża notę. [4.5]
              Uwagi: Bardzo ładnie prezentujące się piwo, o cokolwiek męczącym profilu. Długo zalega ciężka goryczka o posmakach spalenizny. Lubię angielskie strong bittery, temu jednak brakuje po prostu rześkości, co odbiera sporo przyjemności z konsumpcji.

              Moja ocena: [3.2]
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: mętność całkowita, bursztynowo-pomrańaczowy [5]
                Piana: jasno beżowa, drobna, zwarta, śmietankowa, utrzymuje się bardzo długo i osiada na szkle [4.5]
                Zapach: słaby ale miły, chmielowo-pomarańczowy [4]
                Smak: pełne, treściwe, w pewnych momentach ta pełność gdzieś się gubiła, dominuje bardzo przyjemna goryczka okraszona owocowymi, bardziej cytrusowymi nutami, które nadają charakter, w kąciakach ust zanikająca słodowość [4.5]
                Wysycenie: momentami sprawiało wrażenie zbyt mocno nagazowanego [4]
                Opakowanie: super etykieta, podoba mi się, brak mi tylko firmowego kapsla do kompletu [4.5]
                Uwagi: Bardzo smaczne piwo, trzeba porobić sobie zapasów dopóki są jeszcze obecne w sklepie

                Moja ocena: [4.325]
                Attached Files
                Last edited by becik; 01-04-2013, 17:42.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [5]
                  Piana: Dość drobna i trwała, tworzy ładny 'grzybek'. [4.5]
                  Zapach: Niezbyt wyrazisty. Trochę słodowości, trochę chmielu. Nic specjalnego. [3]
                  Smak: Smak pełny, zbalansowany. Goryczka wyczuwalna, acz stonowana. Jednakże piwo pozostawia po sobie kwaskowo-cierpki posmak, jakby chmiele tu użyte nie były pierwszej świeżości. Pod koniec jest fatalnie - piwo jest zbyt wygazowane i kwaśne. [3.5]
                  Wysycenie: Na początku dość spore, działa bardzo orzeźwiająco. Niestety wytrzymuje jakoś do objętości 0,3 po czym piwo się wygazowuje. [2.5]
                  Opakowanie: Szkoda, że motyw brytyjskiej flagi nie jest bardziej zaakcentowany, bo ginie gdzieś po bokach motywu głównego czyli portretu Olbrachta. Super, że podane jest nazwisko autora receptury na froncie. [4]
                  Uwagi: Oceniana wersja beczkowa. Piwo warto spożywać w objętości 330 ml albo szybko wypić. Niezłe jako 'entry level'.

                  Moja ocena: [3.475]
                  Attached Files
                  Last edited by docent; 02-04-2013, 07:58.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Pewnie na to piwo nie trafię, ale mam wrażenie, że przy nazwie dość jednoznacznie kojarzącej się, browar zmarnował okazję do zaprezentowania etykiety, powodującej orgazm wśród piwno-lotniczych freaków. Się mówi trudno...

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      Pijany pilot siedzący za sterami Spitfire'a?

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9732

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                        Pijany pilot siedzący za sterami Spitfire'a?
                        W czasie Bitwy o Anglię polskie dywizjony myśliwskie były wyposażone w samoloty Hawker Hurricane .

                        Comment

                        • wpadzio
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 2645

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                          W czasie Bitwy o Anglię polskie dywizjony myśliwskie były wyposażone w samoloty Hawker Hurricane .
                          Owszem, zarówno 302 jak i 303 miały na wyposażeniu Hurricane'y, pierwsze Spitfire'y trafiły do 303 w styczniu a do 302 w październiku 1941 roku.
                          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                          Serviatus status brevis est
                          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                          Comment

                          • dryx
                            † 1966-2017 Piwosz w Raju
                            • 04-2002
                            • 1735

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                            mięsiwa na półmisku
                            Tak całkiem offtop.
                            Co tam masz na półmisku za mięsiwa?
                            Pierwsze mięsiwo to domyślam się, że schab nadziewany śliwkami ( jak schab nadziewam polędwicą, a polędwicę śliwkami), co tam dalej leży?

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tak całkiem offtop.
                              Co tam masz na półmisku za mięsiwa?
                              Pierwsze mięsiwo to domyślam się, że schab nadziewany śliwkami ( jak schab nadziewam polędwicą, a polędwicę śliwkami), co tam dalej leży?
                              1. schab nadziewany śliwkami, ostrą papryczką i słoniną
                              2. rolada z boczku
                              3. karkówka
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎