Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

St. Peter's, Christmas Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    St. Peter's, Christmas Ale

    Butelka 0,5 litra firmowa, alkohol 7 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - herbaciany, klarowny
    Piana - drobna, lekko "brudna", średnio wysoka, średnio trwała
    Zapach - wyraźnie słodko-owocowy + chmiel
    Gaz - ok
    Smak - wyraźne nuty słodko-miodowe, lekki chmiel, nuty chlebowo-razowe, lekki karmel, lekko ziołowe, spora słodycz, średnia goryczka
    Smaczne

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 5169 - moje 2531 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Bursztynowo-miedziana barwa. Nieznacznie mglista.
      Piana szybko znika do postaci mikroszumowiny. Nieśmiało próbuje zostawiać jakieś ślady na szklance.
      Aromat mocno słodki na pierwszy rzut nosa. Nuty suszonej śliwki, słodkich owoców, trochę karmelu. Gdzieś dalej delikatne chlebowe odcienie.
      Smak słodkawy, nieco może nawet syropowy. Słodkie suszone owoce, cień pikantnych przypraw. Spora karmelowość. Wyczuwalne ciepłe tchnienie alkoholu. Goryczka niewyczuwalna, słodki, miękki finisz. W posmakach piwo sprawia takie trochę zasuszone wrażenie.
      Nieduże nagazowanie, choć wystarczająco balansujące nieco ciężki profil piwa.
      Butelka jak u Sibarha. Nietypowa, spłaszczona. Z taką sobie etykietą i firmowym kapslem. Na kontrze Wesołych Świąt w kilkunastu językach.

      Przyzwoite piwo na leniwe zimowe posiadówy. Siódemka przed % budzi jednak pewien konsumpcyjny respekt. Dlatego umiar zalecany, choć wysoka treściwość pewnie i tak nie pozwoli przyswoić zbyt wiele szklanek 8 w skali 1-10.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎