Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden, Jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Reden, Jasne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, minimalnie mętny. Takiego oczekiwałem od jasnego piwa z browaru restauracyjnego . [4.5]
    Piana: Brudnobiała, średniowysoka, dość drobna, niestety, nietrwała... [3]
    Zapach: Wyważony chmielowo-słodowy, jednak chmiel przeważa, pojawia się także nuta chlebowa. [4.5]
    Smak: Na początku zdecydowana, wytrawna, w zasadzie IPA-owa goryczka zdominowała wszystko. No, może oprócz śladowego chlebka. Po ogrzaniu dała się jednak wymlaskać nuta słodowa. Mimo to, dla mnie trochę zbyt goryczkowe w tej kategorii. [4]
    Wysycenie: Średnie, OK, mimo, iż pieczołowicie nalewane w browarze do PET-a . [4]
    Opakowanie: Butelka była moja, po mineralce .
    Jednak, gdybym nie był za kierownicą, dostałbym firmowy kufel na firmowym wafelku . [4]
    Uwagi: Tak, jak wyżej - smaczne piwo, ale dla mnie nieco zbyt wytrawne. Zdaję sobie jednak sprawę, że wielu b.biz-owych smakoszy doznałoby w trakcie degustacji wielokrotnego orgazmu... .

    Moja ocena: [4.1]

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
      Na początku zdecydowana, wytrawna, w zasadzie IPA-owa goryczka zdominowała wszystko. No, może oprócz śladowego chlebka. Po ogrzaniu dała się jednak wymlaskać nuta słodowa. Mimo to, dla mnie trochę zbyt goryczkowe w tej kategorii.
      Rzeczywiście dominuje goryczka, a w tle wyczuwalne są lekkie nuty slodowe, ale nie zgadzam się, że jest zbyt goryczkowe.Dla mnie poziom goryczki jest jak najbardziej ok.
      Attached Files

      Comment

      • RobertK
        Senior
        • 02-2013
        • 113

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnożółty, mętny kolor naturalnego piwa zacheca do picia, choc moze nie jest klasyczny dla pilsa [4.5]
        Piana: bardzo ładna utrzymuje sie do końca picia [5]
        Zapach: wspaniały zapach słodowo chmielowy [5]
        Smak: słód a potem wspaniała goryczka, chce sie po prostu pić kolejne łyki [5]
        Wysycenie: idealne nie za duże nie za małe [5]
        Opakowanie: ładna etykieta ze zdjeciami starego Chorzowa, wszystkie informacje podstawowe są [5]
        Uwagi: piwo z beczki i butelki nie dziwi ze zajeło I miejsce na Birofilia 2013 w stylu Pils. Znakomite zbalansowane piwo, wyśmienite. Reden 12 i Widawa Premium Lager to jak na razie dwa najlepsze pilsy warzone w Polsce, które piłem. Jedyną wada jest cena i dostępność.

        Moja ocena: [4.975]

        Comment

        • Warchlando
          Member
          • 06-2012
          • 94

          #5
          Kolor - złoty, lekko mętny
          Piana - ładna, biała, szybko się rwąca, pozostawiająca kożuszek oraz oblepiająca szkło
          Zapach - słodowo-chmielowy z lekkim aromatem kwaskowym
          Smak - dominuje smak chmielu z niezłą goryczką, na drugim planie nuty chlebowe, jak również słodowe
          Wysycenie - średnie
          Opakowanie - bardzo ładna etykieta ze starym zdjęciem ul. Wolności w Chorzowie na pierwszym planie, krótka historia oraz opis piwa, podany podstawowy skład, ekstrakt, zaw. alk., kapsel złoty goły, data spożycia wypisywana ręcznie
          Uwagi - Pite z butelki. Bardzo dobre piwo i rzeczywiście jest to jeden z liderów w tym stylu w Polsce.
          Warka do 2.10.2013

          Comment

          • concerto
            Senior
            • 09-2003
            • 859

            #6
            Mogę tylko potwierdzić, że to krajowa czołówka pilsów. Bardzo smaczne i szybko wchodzące. Piłem warkę do 20. któregoś października.

            Jedyna wada to oczywiście cena ( 7,60 butla ). Chciałoby się troszkę taniej za 12stkę, ale rozumiem że skala browaru to wyklucza.

            Raz na jakiś czas można się szarpnąć, gdy jest ochota na porządne piwo bez wodotrysków.

            Czy waszym zdaniem ta butelka mimo, że niezwrotna jest zwrotna? Ciężka mi się zbytnio wydała na niezwrotną.
            Last edited by concerto; 10-10-2013, 15:00.
            "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #7
              Na zdjęciu tam wyżej wygląda jak grubościenna NRW, więc może bywać zwrotna; nie ma na to reguły.
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4566

                #8
                Tak, w Redenie nalewają w prawdziwe NRW czyli ogólnie zwrotne, chociaż tu traktowane jako niezwrotne. Ale nie ma problemu by oddać gdzie indziej.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: mętne, ciemno-żółte [5]
                  Piana: zwarta, lekko przybrudzona, czapowata z początku, opada powoli, oblepia szkło od środka [4]
                  Zapach: leciutki ale miły, chmielowo-słodowy [3.5]
                  Smak: pełne, treściwe, dominuje fajna, świeża, chmielowa goryczka, dość mocna na dobrym słodowym podkładzie, całość świetnie zbalansowana, orzeźwia i sprawia przyjemność z picia [4.5]
                  Wysycenie: odrobinkę za dużo [4]
                  Opakowanie: bardzo fajna etykieta, gładki kapsel [4.5]
                  Uwagi: Bardzo smaczne piwo, napewno warte grzechu i kolejnego sięgnięcia po następny kufelek

                  Moja ocena: [4.1]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 30-01-2014, 18:38.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4566

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Żółty, idealnie pilsowy, mętne. [5]
                    Piana: Dość mocna, na 3 cm, bąbelki nierównomierne różnej średnicy. Utrzymuje się praktycznie do dna kufla gruba, prawie 1 cm warstwą, na ściankach pozostają kręgi połączone nieprzerwaną "firanką". [4]
                    Zapach: Wyraźny, świeżo drożdowo-słodowo-owocowy. [4.5]
                    Smak: To jest poezja i zarazem klasyka pilsa! Idealna kompozycja zbożowo-chlebowych smaczków z lekkim, rześkim owocem i prawdziwą chmielową bombą. Nic dodać, nic ująć. Mlaskać i rozkoszować się. [5]
                    Wysycenie: Idealne, uzupełniające całokształt doznań smakowych. [5]
                    Opakowanie: Gruby, przysadzisty kufel bez logo, wciąż brak podkładek. [3]
                    Uwagi: Łukasz trzyma poprzeczkę polskiego pilsa na najwyższym poziomie, przybijając po przyjacielsku piątkę z Markiem z Browaru Rynek i jego równie świetnym pilsem.
                    Piłem na miejscu w browarze 17.02.14.

                    Moja ocena: [4.625]
                    Last edited by dadek; 19-02-2014, 03:59.

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      #11
                      Bardzo pozytywne odczucia, choć jak na pilsa stosunkowo treściwe, z wyraźnym słodowym podkładem, ale i goryczka niczego sobie. Piana opada szybko, w trakcie piwa wzrasta wrażenie pełni i złożoności smaku. Mam wrażenie, że jednak ten pils idzie w kierunku (bardzo dobrego zresztą) lagera, choć może to być wrażenie błędne, bo - po pierwsze: pod koniec picia goryczka już dominuje, po drugie: pite nie w Chorzowie, ale w Krakowie.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎