Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krušovice, Pšeničné

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Krušovice, Pšeničné

    Pierwszy pszeniczniak z Krušovic. Przyjrzyjmy się mu.

    Barwa złocisto-pomarańczowa. Mętna. Prezentuje się ładnie w szklance.
    Piana jak na pszeniczne nie jest powalająco wysoka. Utrzymuje się jednak długo zwartym kożuchem. Ma też mocną tendencję do oklejania ścianek.
    Aromat dość wyraźny, przesunięty w stronę przyprawowych fenoli. Lekka nuta bananowa na drugim planie. Piwo ma też nieco mydlaste nuty.
    Smak jest obiektywnie całkiem przyjemny, na pierwszy plan wysuwają się słodkawe, waniliowe odcienie, które są w zasadzie motywem przewodnim. Owocowe bananowe posmaki są na niższym poziomie, podobnie jak goździki. Bardzo niska kwaskowość, podobnie jak niemal nieodczuwalne aromaty pszeniczne, chlebowe.
    Nagazowanie jest nieco niższe, niż to bywa zwykle w piwach pszenicznych. Mimo wszystko nadaje wystarczającą rześkość.
    Butelka 0,5l opakowana w stylu produktów z Krušovic, czyli z wyjątkową dbałością o estetykę. Muszę powiedzieć, że graficzna oprawa piw z tego heinekenowskiego browaru stoi na najwyższym poziomie. No po prostu aż cieszy oko. Skład na kontrze podany uczciwie, kapsel dedykowany. Ekstraktu nie podano, alkohol 4,3%

    Piwo bardzo sympatyczne, o delikatnym, miękkim charakterze, jednak jak na styl profil przesunięty jest zbytnio w stronę słodyczy. Smakoszom germańskich weizenów może wydać się zbyt gładkie, mimo wszystko według mnie warte polecenia. Pomimo pewnych zastrzeżeń uczciwie daję 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    barwa: jasne silnie mętne złoto,
    zapach: silne drożdże i cytrusy
    smak: bardzo wodnisty, silnie drożdżowy, lekko cytrusowy, lekko pszeniczny
    cieńko
    LP

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      #3
      Kolor beżowo-pomarańczowy, bardzo mętny.
      Piana dość obfita, ale bez szaleństw
      Zapach intenywny, świeży, głównie banany wpadające w słodkawość i aromat guby balonowej.
      W smaku niestety od razu rzuca się spora wodnistość i mała treściwość. Jest trochę bananów, jeszcze mniej goździków, do tego nieco cierpka kwaskowatość, ale to wszystko takie rozmyte. W sumie bardzo tak sobie...

      Comment

      • michael50
        Senior
        • 06-2013
        • 325

        #4
        Spróbowałem dziś po pracy i odczułem spory zawód. Piwo - o ile można się tak wyrazić, jest po prostu nudne. Niby barwa zupełnie ok, jak na pszeniczniaka, niby w smaku posmaki bananowe i przyjemne nagazowanie, ale brak tego czegoś, co sprawiłoby, że Krusovice zostałyby wypite z przyjemnością i błogim westchnieniem. Zabrakło... pazura?

        Comment

        • Azi_92
          Member
          • 03-2014
          • 38

          #5
          Piję nieco przeterminowane (warka do maja 2014), ale wrażenia niezłe. Kolor złoty, mętny, piana średnioobfita i w sumie szybko zdechła. Aromat najpierw głównie bananowy, delikatnie słodowy, a wraz z ociepleniem przyjemnie czuć przyprawy i goździki. Piwo jest dobrze zbalansowane i rześkie, na co wpływa też delikatna kwaskowatość. Ładne opakowanie. W sumie porządna pszenica

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6124

            #6
            Piana - dość duża na starcie. Na dłużej warstwa ok. 5 mm.
            Barwa - żółto pomarańczowo mętna.
            Gaz - średni.
            Aromat - kwasek a pod nim lekki banan i goździk.
            Smak - mnie nie wydało się bardzo wodniste ale też eksplozji smaku dla tego gatunku nie było. No właśnie niby fajnie orzeźwi ale doznań weizenowych mało.

            Chciałoby się "po-delektować" ale lubię zimne i nie doczekałem do większego ocieplenia i wydobycia ewentualnych smaczków.
            Przy okazji może będę bardziej cierpliwy

            Grafika bez zmian.
            Last edited by Javox; 03-03-2015, 09:09.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎