Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Książęce Jasne Ryżowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Tyskie, Książęce Jasne Ryżowe

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dzemek
    Senior
    • 12-2010
    • 450

    #2
    Kiepskie piwo, zapach odrzucający, nie ma porównania do Oto Mata IPA. Z trudem dopiłem. Raz warto spróbować, kto zbiera etykiety i kapsle a później jak najszybciej zapomnieć. Wydaje mi się, że nie podbiją tym rynku.

    Comment

    • kurgan
      Gość
      • 04-2004
      • 315

      #3
      delikatne, aromatyczne a najbardziej szokuje że odbija się chmielem...
      jeśli każda premiera Tyskie miałaby tak wyglądać...

      i cycacik:
      "kopyr4 maja 2013 20:48

      Kozackie piwo. Ocena wyższa niż Oto Mata IPA z Pinty."

      Comment

      • yoda79
        Senior
        • 01-2013
        • 861

        #4
        Otworzyłem powąchałem, wypiłem jeden łyk i już wiem,że czegoś tego do ust nie wezmę więcej.

        Comment

        • Mikko
          Senior
          • 12-2008
          • 583

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kurgan Wyświetlenie odpowiedzi
          delikatne, aromatyczne a najbardziej szokuje że odbija się chmielem...
          Mi odbija się jałowcem jak po ginie Lubuskim. W zapachu czuć także zioła - dziwne piwo ale nawet pijalne, taki Tyskacz z posmakiem ziołowym. Ryżu nie odnotowałem w smaku jeśli w ogóle można takowy smak wyczuć. Ciekawostka jak na polskie, przaśne 'okoliczności przyrody'.

          Comment

          • zohan666
            Senior
            • 11-2012
            • 259

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kurgan Wyświetlenie odpowiedzi

            i cycacik:
            "kopyr4 maja 2013 20:48

            Kozackie piwo. Ocena wyższa niż Oto Mata IPA z Pinty."
            O ironio. To jest odniesienie się do oceny OMI przez Browarnika Tomka, który ocenił tyskacza wyżej.
            Sam nie piłem tego tyskiego, ale mógłbym się założyć, że OMI jest miażdżąco lepsze.

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zohan666 Wyświetlenie odpowiedzi
              O ironio. To jest odniesienie się do oceny OMI przez Browarnika Tomka, który ocenił tyskacza wyżej.
              Sam nie piłem tego tyskiego, ale mógłbym się założyć, że OMI jest miażdżąco lepsze.
              Bezapelacyjnie.

              @Mikko: Mi odbijało się pietruszką, o dziwo
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • Rogerson
                Senior
                • 08-2012
                • 421

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zohan666 Wyświetlenie odpowiedzi
                Sam nie piłem tego tyskiego, ale mógłbym się założyć, że OMI jest miażdżąco lepsze.


                A ja mogę się założyć, że gdyby zamienić, bez wiedzy pijących oczywiście, etykiety tak by Tyskacz był Pintą, a Pinta Tyskaczem, to wtedy pewnie spora część pijących piała by z zachwytu jaka ta "Pinta" jest faaaaantastyczna...

                Ja wiem że KP robi to co robi, a ich wyroby piwopodobne nadają się w znacznej mierze do klopa, ale zachowajmy choć odrobinę obiektywizmu, bo ocenianie piwa przed jego spożyciem jest po prostu nie fair.
                Last edited by Rogerson; 10-05-2013, 08:17.

                Comment

                • zohan666
                  Senior
                  • 11-2012
                  • 259

                  #9
                  To, że mogę się w ciemno założyć jest moim ryzykiem, a nie oceną tego piwa
                  A ja mogę się założyć, że gdyby zamienić[...]
                  Zgadzam się w 100%, ale to tak samo jak większość nie odróżnia (nie mówie o forumowiczach) wojaka od lagerowego (a wręcz powie, że wojak jest dużo lepszy)

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #10
                    Zgadzam się w 100%, ale to tak samo jak większość nie odróżnia (nie mówie o forumowiczach) wojaka od lagerowego
                    nie znam nikogo kto by nie odczuł różnicy między tymi piwami.

                    Większość ludzi którym dawałem lagerowego, mówiła, że za gorzkie, cierpkie i jakieś dziwne :]a wojak to wojak, albo pijesz bo masz w d..e co pijesz albo wylewasz do kibla po kilku łykach
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6130

                      #11
                      No jest to ewenement i pewna oryginalność ale...

                      Kolor... bardzo jasny... jaśniejszy nawet niż niemieckie pilsy...
                      Zapach... ciężko coś powiedzieć... momentami nie za przyjemny... słód z "czymś"...?
                      Gaz... nie za mocny...
                      Piana... było trochę na początku a potem już niewiele...
                      Smak... co tu rzec... start to wrażenie "strasznej" cienkości... potem wchodzi posmak oranżadowy... co dalej? ...goryczka plus lekki kwasek... wypiłem....

                      Egzotyka ma swoje prawa... nie narzekam na razie... powtórka testu za parę dni...

                      Piłem zimne ale raczej nie w zalecanej ! temperaturze 1 do 4*C !
                      Attached Files

                      Comment

                      • gramak
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 267

                        #12
                        Bardzo jasny kolor, taki trochę jak w kiepskich pilsach. W zapachu i "odbijaniu"o którym już tu wspominano wyraźny jałowiec, który z biegiem czasu słabnie i wówczas piwo staje się zupełnie nijakie. Ryżu nie stwierdziłem. Piana marna, gruboziarnista, szybko opada. Gaz chyba właściwie dobrany do reszty. Opakowanie w stylu pozostałych "Premium Książęcych" , mi się podoba. Ogólnie piwo chyba na raz, ale jak widać KP próbuje czegoś nowego i może od tych ich "premium -wynalazków" część klientów dojdzie do prawdziwych, porządnych piw. I to jest według mnie główny pozytyw związany z pojawieniem się tego czegoś i jego Książęcych "premium pobratymców"
                        http://www.ohbeautifulbeer.com/

                        Comment

                        • Kwiateq
                          Junior
                          • 02-2013
                          • 7

                          #13
                          Hmm zaintrygował mnie opis z etykiety :"...a chmiele wzbogacają bukiet o rześkie ZIELONO-OWOCOWE nuty..."
                          Niestety nie udało mi się określić tych zielono-owocowych nut. Pierwszy i ostatni raz kupiłem wynalazek z KP.

                          Comment

                          • Czapayew
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1966

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo jasny żółć, klarowna. [4]
                            Piana: Pieni się dość obficie i gęsto. Duży plus za trwałość. [4.5]
                            Zapach: Niezdecydowane nuty ryżowe połączone ze słodowością. [3.5]
                            Smak: Na pierwszy plan wychodzi goryczka, w tle pojawiają się nuty ryżowe-słodowe, niestety dość płaskie. [3.5]
                            Wysycenie: Słabe - nieliczne, grube bąble z wolna wędrujące ku górze. [2.5]
                            Opakowanie: Na pierwszy rzut oka możliwe do pomylenia z Korzennym - te same barwy etykiety, ten sam kapsel. [3.5]
                            Uwagi: Piwo wypijalne, ale nie rzuciło mnie na kolana. Brakuje mu charakteru, a ryżowość rodem z dmuchanego ryżu.

                            Moja ocena: [3.575]
                            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                            www.zamkoszlaki.com
                            www.piwnekapsle.net

                            Comment

                            • Pinio74
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 3881

                              #15
                              Kupiłem na razie jedno na próbę. Pierwsze wrażenia są niezłe, piwo o jasnej barwie, dość mocnej goryczce, rzeczywiście takiej jałowcowo-pestkowej. Myślę, że dobrze schłodzone będzie dobre, żeby ugasić pragnienie po skoszeniu trawy w sobotni letni poranek...
                              BIRRARE HUMANUM EST

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎