Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] [AleBrowar] B-Day

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Browar na Jurze, [Pinta] [AleBrowar] B-Day

    Premiera 10 maja na FDP.
    Piwo dokładnie nazywa się B-Day - Lądowanie w Bawarii, ale system nie przyjmuje tak długich nazw.
    Miałem do wyboru usunąć z nazwy jeden z browarów, albo zastosować skróconą nazwę. Wybrałem to drugie rozwiązanie.
    Last edited by Pendragon; 08-05-2013, 09:54.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • lucifuge
    Senior
    • 11-2009
    • 309

    #2
    nikt nie pił? Klarowny? weizen w kolorze dunkla? Już na starcie nic mi tu nie pasuje. Nie czuje żadnych nutek bananowych za to goździków i słodkości nie brakuje. Goryczka mocna z gatunku tych przyjemnych. Jej amerykański charakter góruje nad wszystkim. Spodziewałem się czegoś typowo hefe weizenowego plus inny chmiel ale patrząc na skład na etykiecie zastanawiam się czy to faktycznie jest ten styl? Pomijając powyższe dywagacje całkiem smaczne piwo o wysokim współczynniku pijalności Happy birthday for Pinta&AleBrowar

    Comment

    • kuryl
      PremiumUżytkownik
      • 08-2011
      • 35

      #3
      piłem dziś wersję butelkową i się zawiodłem. weizen tylko w nazwie, goryczka dominuje. Miałem wrażenie, że piję słabą IPA.

      mam jeszcze jedną butelkę i zupełnie nie mam ochoty do niej wracać. spodziewałem się czegoś nowego, niespotykanego, a tymczasem bez emocji, piwo 'odhaczone' i raczej do niego nie wrócę.

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Rubinowy, w pełni klarowny. [5]
        Piana: Drobna, gęsta, obfita, trwała, kremowa w konsystencji i smaku. Pycha! [5]
        Zapach: Chmielowy, bardziej ziołowy w charakterze niż wskazywałyby użyte odmiany amerykańskiego chmielu. Banana i goździka zero. [4]
        Smak: Obecna mocna goryczka w typie ziołowym. Miałem trochę wrażenie jakbym jadł chmielowy granulat. Gdy spróbowałem łyk tego piwa na WFDP było bez piany i silną goryczkę uznałem za przegiętą. Tym razem piwo miało świetną pianę co dało idealne połączenie. Najpierw gęsta, jedwabna, kremowa i delikatna piana, potem mocna goryczkowa kontra. Pszenicznego charakteru zupełnie brak. [4]
        Wysycenie: Uważam, że jest zbyt niskie. [3.5]
        Opakowanie: Koncepcja i pomysł świetne. Co prawda nie przemawia do mnie kolorystyka kamuflażu ale dobrze koresponduje z barwą piwa. [4.5]
        Uwagi: Ciekawe, jednak zbyt jednowymiarowe piwo. Dla mnie bardziej istotne jest, że powstało w wyniku kooperacji czołowych polskich kontraktowców.
        Degustowana wersja beczkowa w łódzkiej Piwotece.

        Moja ocena: [4.15]
        Attached Files
        Last edited by docent; 20-05-2013, 08:16.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • pizmak666
          Senior
          • 12-2006
          • 1898

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent;1121935[b
          Piana[/b]: Drobna, gęsta, obfita, trwała, kremowa w konsystencji i smaku. Pycha! [5]
          Beczkowe w Omercie praktycznie bez piany.
          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
            Piana: Drobna, gęsta, obfita, trwała, kremowa w konsystencji i smaku. Pycha! [5]
            Zapach: Chmielowy, bardziej ziołowy w charakterze niż wskazywałyby użyte odmiany amerykańskiego chmielu. Banana i goździka zero. [4]
            Po tych dwóch parametrach stwierdzam, że musiałeś pić zupełnie inne piwo niż ja wczoraj z butelki. U mnie piana wodnista, szybko redukująca się, a aromat typowo pszeniczny - goździki i banany, a dopiero potem w tle nuty ejlowe i chmiele.
            Last edited by wrednyhawran; 20-05-2013, 08:32.
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
              Po tych dwóch parametrach stwierdzam, że musiałeś pić zupełnie inne piwo niż ja wczoraj z butelki. U mnie piana wodnista, szybko redukująca się, a aromat typowo pszeniczny - goździki i banany, a dopiero potem w tle nuty ejlowe i chmiele.
              Wersji butelkowej nie piłem, no ale wiemy, że czasem beczka i butelka to dwie różne bajki...
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #8
                Dokładnie tak właśnie zdaje się być w tym przypadku. Ja z kolei muszę gdzieś upolować beczkę
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • Kiriwina
                  Junior
                  • 12-2012
                  • 8

                  #9
                  Dla mnie smak pszeniczny był dość mocny (wersja butelkowa, lanej nie próbowałam), przynajmniej na początku. Dopiero później zagłuszyła ją chmielowa "bomba" (a szkoda). Ogółem piwo smaczne, chociaż zamiast obiecywanej współpracy (świetnie zobrazownej na etykiecie w postaci różowego moro) jest tu jednak mała wojna: miałam wrażenie, że ta mocna gorycz walczy o lepsze z pszenicznością (i wygrywa) zamiast ją wspierać.
                  http://chmie-love.blogspot.com/

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kiriwina Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ogółem piwo smaczne, chociaż zamiast obiecywanej współpracy (świetnie zobrazownej na etykiecie w postaci różowego moro) jest tu jednak mała wojna: miałam wrażenie, że ta mocna gorycz walczy o lepsze z pszenicznością (i wygrywa) zamiast ją wspierać.
                    No w końcu piwo w militarnych klimatach Ale fakt że chmielenie AleBrowaru przykryło słody Pinty. Może i dobrze, bo znów karmel by wyszedł
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Swiecz
                      Civil Protection
                      • 03-2004
                      • 123

                      #11
                      Można to piwo gdzieś w Warszawie dostać (butelka) ?
                      Przez Cech Piwny dosłownie przeleciało i się nie załapałem
                      Browar domowy (kooperacyjny) BrewIT

                      Comment

                      • tfur
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 1302

                        #12
                        ja kupiłem na paryskiej, ale nie wiem, czy był zapas
                        a piwo, choć przyzwoite, zawiodło mnie raczej
                        gładkie w odbiorze, zdominowane jednowymiarową goryczką
                        nie domyśliłbym się, że to mutacja pszenicznego
                        dla mnie to nie przebój, ale chętnie spróbuję z beczki
                        veni, emi, bibi

                        Comment

                        • emes
                          Nadszyszkownik Chmielowy
                          • 08-2003
                          • 4275

                          #13
                          W sobotę był B-Day w Piwoszu na Twardej.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19166

                            #14
                            To w ogóle jest dziwadło Ani barwa, ani smak nie zdradzają, że była w zasypie pszenica. Piana owszem gęsta, drobna, oblepiająca szkło. Goryczka jak w IPA. Ciekawe piwo choć nie tak wyobrażam sobie pszeniczną IPĘ.

                            Comment

                            • bojano
                              Member
                              • 01-2013
                              • 55

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Swiecz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Można to piwo gdzieś w Warszawie dostać (butelka) ?
                              Przez Cech Piwny dosłownie przeleciało i się nie załapałem
                              Resztki były rano w RodzinceBis ale świeża dostawa trafiła dzisiaj do Alcopone

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎