Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

[browar nieznany], [Dionizos] ELka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    [browar nieznany], [Dionizos] ELka

    Alkohol 6.2
    Ekstrakt 12.5

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Kolor: złocisto-bursztynowy, klarowne [4]
      Piana: drobna, opada bardzo szybko do cienkiego kożuszka na piwie [2]
      Zapach: zapach kurzu, myszy i delikatny slodowy [1,5]
      Smak: dość wodnisty, lekko cierpka goryczka, pod koniec łyka aż potrafi nieprzyjemnie wykręcić, w kącikach ust delikatne słodowe posmaki [2]
      Wysycenie: trochę za duże [3]
      Opakowanie: etykieta podoba mi się ale brak informacji o producencie to porażka, czarny kapsel [2]
      Uwagi: kupione dwa razy, pierwszy i ostatni
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Brat_Piwny
        Senior
        • 01-2009
        • 685

        #4
        ELka A.D. 2012. Wcześniejsze wcielenie tego piwa "zaliczone" 10 sierpnia 2012.
        Etykieta-owijka.
        Foto:
        Attached Files

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Opakowanie: : Tak coś skromnego jeszcze nie widziałem. Kontry nie ma. Kapsel czarny.
          Piana: Zaskoczenie. Trwała, pęcherzyki drobne, ale osad na szkle jest do dupy.
          Zapach: Słodowy, trochę skarpety ( stary chmiel). Da się wąchać. Krwi, diacetylu, DMS-u nie ma.
          Smak: W smaku pojawił się karton( utlenienie) czego o dziwo w zapachu nie wyczułem.
          Piwo, jak na woltaż, jest wodniste. Trochę słodu, goryczki chmielowej właściwie nie ma. Są lekkie melanoidyny, albo karmel, sam już nie wiem.

          Piwo mi nie smakowało, ale warto je kupić ze względu na ortodoksyjnie minimalistyczną etykietę.

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #6
            Widziałem to piwo z kapslem z Czarnego Kota.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
              Widziałem to piwo z kapslem z Czarnego Kota.
              No i ?

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pivotal
                Senior
                • 05-2013
                • 671

                #8
                BARWA: Złota,mętna. Piwo nieprzejrzyste. [4]
                PIANA: Słaba. Niewielka,drobnoziarnista,szybko znika,przypomina mydliny,lekko osadza się na szklance i pozostaje do końca. [2]
                ZAPACH: Owocowy i słodowy,dość wyraźny. [3.5]
                SMAK: Owocowy,słodowy...kwaskowy z chmielową goryczką,która długo była obecna w ustach. [3.5]
                GAZ: Marny...nie pozostał do końca. [1.75]
                OPAKOWANIE: Butelka ŻGB,etykiety mało ciekawe,jest podany skład,ekstraktu nie podali... Wreszcie kapsel z nadrukiem- ładny z czarnym kotem,który z rozrzewnieniem spogląda w siną dal. [3]

                UWAGI: Warka do 12.listopada 2014,wypite 2.listopada'14. Smakowało mi...kwaskowość z wyraźną goryczką,ciekaw jestem kolejnych warek.

                @Pendragon- ja tylko uczciwie chciałem wyznać,co widziałem...bo wiem,że kolekcjonerzy na widok kapsli dostają orgazmu z turbodoładowaniem.
                Czy to piwo można dodać do dziennika piwnego? Nie mogę znaleźć tego piwa w dziennikowym spisie.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czy to piwo można dodać do dziennika piwnego? Nie mogę znaleźć tego piwa w dziennikowym spisie.
                  Nie można, bo nie wiadomo kto to uwarzył, jak sam tytuł wskazuje.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    #10
                    @Pendragon- tak,tak...rozumiem,ale można by było stworzyć wątek dla ,,niewiadomych'' piw,tym bardziej,że jest ich kilka,a później ewentualnie korygować poprzez stworzenie nowego wątku lub dopisywanie do istniejących już wcześniej? Dzięki i pozdro!

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #11
                      obecnie ma 6% alk.
                      Jeśli to jest ten sam twór

                      Czarny Kot, Jakieś pierdolety o firmie z Radomia


                      Metaliczny słodko kwaskowy badziew z tworu o nazwie Czarny Kot.
                      Po ilości zardzewiałych gwoździ płatających się po moich kubkach smakowych (plus landrynki) zapewne to któreś Raciborskie. Do tego Landrynki, miód, zielone jabłko z taniego cydru i kwaśna ścierka. Będzie problem dopić całość

                      fota ku przestrodze
                      Attached Files
                      Last edited by dlugas; 12-06-2017, 13:23.
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎