Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rybnik, Rybnicki Karmel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Rybnik, Rybnicki Karmel

    Piwo ciemne bezalkoholowe. Alk max. 0,5% obj. PN-A-79098: 1995
    Wyprodukowano: Browary Strzelec S.A., 31-223 Kraków, ul. Pachońskiego 5
    Browar w Rybniku, 44-200 Rybnik, ul. Chrobrego 1
    Napełniono: Hortaqua S.A., 32-090 Słomniki
    Zakupiono: Żywiec, obok gospody "Marcopolok"

    Piana: Wilelkie dziury, praktycznie brak.
    Kolor: Bardzo mocna herbata
    Zapach: Palony słód z domieszką miodu
    Gaz: Mało, niewielkie babelki
    Smak: Mocno palone, słodkie (jak na karmelowe przystało), ale bez przesady. Dobrze zharmonizowane. Duzo lepsze niż okocimskie Karmi. Warto łyknąć zimnego Rybnickiego ciemniaka

    Ocena 5 w swojej kategorii, 4 ogólnie.

    Na etykiecie podano ciekawy przepis na deser - Tradycyjną Moczkę. Szczegóły tutaj:
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    A ja jestem bliżej Rybnika, a tego piwa jeszcze nie znalazłem w okolicznych sklepach.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19165

      #3
      rybnicki karmel

      A ja jestem bliżej Rybnika, a tego piwa jeszcze nie znalazłem w okolicznych sklepach.

      przyznam się, że mieszkam na Pachońskiego, 100 m od siedziby Strzelca, ale niektóre piwa (w tym to) muszę ze świecą szukać (btw, tego wciąż nie znalazlem nawet w sklepach firmowych Strzelaca) - a szkoda!

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #4
        adam16 napisal/a
        A ja jestem bliżej Rybnika, a tego piwa jeszcze nie znalazłem w okolicznych sklepach.
        Etykieta jest oczywiście do wzięcia. Jeśli nie masz, to chętnie zrobię "odmoczkę".
        Tak samo ze wszystkimi etykietami piw, których zdjęcia zamieszczam. Ja sam etykiet nie zbieram i nie za bardzo się oriętuję co jest popularne wśród zbieraczy, co nie. Jeśli ktoś z Szanownych Forumowiczów widzi na zdjęciach coś czego nie ma, achciałby mieć, to dawać znać! Tylko w miarę szybko, po po jakimś czasie butle idą na wymianę lub do kosza.

        KU CHWALE BROWARU I BIROFILISTYKI!
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19165

          #5
          zbieractwo

          nie mówię, że nie jest mi potrzebna etykieta, ale moja pani lubi karmelki, więc i tak chciałbym kupić także zawartość butelki

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            I ja mam nadzieję, że będę mogł odmoczyć etykietę z własnoustnie opróżnionej butelki. Ale dzięki za propozycję.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • iommi
              Senior
              • 07-2003
              • 1522

              #7
              Jako rybniczanin mówię z pełną odpowiedzialnością - pijcie na zdrowie. I na własną odpowiedzialność niestety... A już kobiecie, nigdy nie podłożyłbym takiej świni...
              *****************************

              Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

              *****************************

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎