Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Struise, Black Albert

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • concerto
    Senior
    • 09-2003
    • 859

    De Struise, Black Albert

    Pite z beczki na FDP.

    Smaczny treściwy RIS, bardziej w kierunku naszych porterów jak dla mnie. Dopiero w domu zobaczyłem że ma aż 13 % alk. Nie było tego czuć. Intensywnie palony w smaku. Tylko z ceną przegięli bo 16 zł. za degustacyjną próbkę 0,2 to dwukrotnie więcej niż za De Molena.
    "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"
  • baroN1
    Senior
    • 08-2011
    • 181

    #2
    Świetne piwo aromat palonej kawy, czekolada. Alkoholu w aromacie jak i smaku praktycznie nie czuć. Jak na 13% alkoholu to piwo pije sie fajnie dopiero po wypiciu czuć, że to waga ciężka


    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
    Pite z beczki na FDP.
    Tylko z ceną przegięli bo 16 zł. za degustacyjną próbkę 0,2 to dwukrotnie więcej niż za De Molena.
    za jakiego De Molena ? RIS-y od DM też swoje kosztują
    We firmowym sklepie struise w Brugge Black Albert kosztował z tego co pamiętam 4.7E (lecz da się dostać go w pewnych miejscach za ok 4E), więc 16zł za 0.2 to wcale nie tak drogo

    Piwo warte polecenia
    Attached Files
    Last edited by baroN1; 13-05-2013, 15:37.

    Comment

    • concerto
      Senior
      • 09-2003
      • 859

      #3
      Mówiłem właśnie o RISach. nie wiem czy podpięli Rasputina, ale Hemel & Aarde był z tego co pamiętam po 8 zł. za 0,2.
      "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

      Comment

      • yoxik
        Senior
        • 10-2012
        • 427

        #4
        Struise Black Albert
        Brewed by De Struise Brouwers
        Style: Imperial Stout
        ABV: 13%

        Piana średnia, szybko znika. Kolor czarny, nieprzejrzysty. Aromat ciemne słody, czekolada, kawa, nuty suszonych owoców, lekko likierowy słodki. Smak oleiste, pełne, słodkie z mocną gorzka czekoladą, suszonymi owocami, delikatnymi wędzonymi nutami, wyraźną chmielowością i goryczą niczym jak w długo leżakowanym Imperatorze z pinty( podobne piwa, tylko tu jest wszystkiego więcej i bardziej z mniejszym akcentem na amerykę). Nagazowanie wysokie ale pasuje ożywia piwo, są akcenty drożdżowe, estry owocowe, dożo nut naszych porterów bałtyckich. Piwo Genialne mega złożone, alkohol mimo ze wysoki nie wyczuwalny, ułożony, jedynie fajno rozgrzewa przełyk. Belgijsko-RISowe WOW.
        Również tutaj
        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

        Comment

        • GSE
          Senior
          • 10-2002
          • 424

          #5
          vntg 2016. 26°, 134 EBC, 72 IBU. btl. bb 21.4.17. Bardzo obfita piana. W aromacie kwaśna wiśnia. Smak: wytrawne, palone, kawowe, kwaskowate, alkoholowe. 3,1/5

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12171

            #6
            Parametry bez zmian.

            Aromat - paloność kawy, czekolada, trufla czekoladowa, odrobina suszonej śliwki
            Piana - dość wysoka, zwarta, niezbyt trwała, ale koronka długo
            Barwa - smolista, właściwie czarna, pod bardzo mocnym światłem wychodzą bardzo ciemno rubinowe refleksy
            Wysycenie - łagodne, minimalnie musuje, ale może przydałoby się więcej
            Smak - duża gładkość. Czekolada, z cierpko-słodszą nutą wiśni z likieru, która jest wyraźniejsza niż występujące w nim tony palone, które pozostają w ustach. Łagodnie rozgrzewa. Alkohol super schowany
            Treściwość - oczywiście waga super ciężka, ale miałem do czynienia z cięższymi zawodnikami

            Z opisu Yoxika niektóre rzeczy mi się zgadzają, niektóre kompletnie nie. Jak na przykład - mocny chmiel, nuta wędzenia czy złożoność i wysycenie. Zgadza się, że jest bardzo dobrze ułożonym piwem. Choć piję młody egzemplarz (początek 2021), to nie wiem czy warto tak fajnie ułożone piwo kłaść na dłużej. Moim zdaniem nie jest bardzo złożone, ale zachowuje "belgijską" owocową nutę, która po latach być może nie skontrowałaby skutecznie typowo "risowych" elementów. Wtedy może zatraciłaby trochę ten belgijski sznyt stoutów, który sobie bardzo cenię.

            Ogólnie bardzo fajne piwo, ułożone, miękkie, ale ożywione wiśniową cierpkością. Bardzo dobrze schowany alkohol powoduje, że można je sączyć z dużą przyjemnością.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12171

              #7
              Click image for larger version

Name:	P1110862.JPG
Views:	31
Size:	21,8 KB
ID:	2331008

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎