Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Premium Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Krajan, Premium Mocne

    Zakupione w Sochocinie. Butelka 0,5l. 14,1 eks. do 7,0 alk obj.

    Bardzo dobre piwo. Piana mocna, trwała, zwarta. Bardzo ładna barwa. Smak pełny ale nie przytłaczający. Dla mnie mocna 4 (w 1-5).
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Moje, kupione w Białymstoku, miało jakiś dziwny posmak i daję w związku z tym 3.

    Comment

    • Pepek
      Senior
      • 04-2003
      • 1499

      #3
      I tu mam dylemat czy oceniam to samo piwo, gdyż miało o wiele niższe parametry: ekstrakt - 12,1%, alkohol 6,2%. Jakieś takie słabe jak na dzisiejsze mocne piwa. Ale nazywa się Premium Mocne i warzy je Krajan (tak stoi na kontrze). Natomiast na głównej etykiecie zamiast logo Krajana jest sugnatura TT (Tani Towar). Nie wiem co to jest ta tetetka. Kolejna jakaś "sekta" handlowa? Ja zakupiłem je pare dni temu w Piwoszku.
      Ale do rzeczy.
      Piwo to ma bardzo przyzwoity złocistobursztynowy kolor. Piana nie zachwyca, biała, średniopęcherzykowa, szybko "eksploduje" i opada do nikłego kożuszka. Dobre nasycenie drobniutkimi bąbelkami. W smaku czuć wyraźną, wytrawną goryczkę, bez nut słodyczy. Zapach trochę słaby, niby słodowy, lecz niezbyt wyraźny. Opakowanie: butelka euro wzór etykiety bardzo przeciętny, kapsel czarny.
      Sumując to całkiem udany jest ten "tani towar".

      Moja ocena: [3.725]

      Comment

      • Cocobango
        Senior
        • 04-2002
        • 818

        #4
        Produkowane dla "Tani Towar"
        Barwa złotawomiodowa. Piana biała, lekko dziurawai niezbyt trwała. Gazu mało. Zapach niezbyt intensywny.Smak: słaba goryczka, lekko kwaśnawe, subtelnie chmielowe, nie czuć w nim według Mnie wielu przypraw. Cena 2,20. Nie jest najgorsze. opakowanie na średnim poziomie.

        Moja ocena: [2.575]
        Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
        Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
        HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

        Comment

        • cielak
          Senior
          • 03-2004
          • 2890

          #5
          Ostatni wyrób Krajana z paczki od Latarnika.
          kolor- ładny, bursztynowy, mocny
          piana- z początku duża, dziurawo-rzadka, lecz szybko znika pozostawiając jednak małe plamki
          CO2- fatalne, nie czuc i nie widać
          zapach- bardzo słaby choć słodowy, bez posmaku alkoholowego
          smak- słodowy lecz cieńki jak na mocne, lekko goryczkowy, w dali czuć ciut paloności.
          opakowanie- średnie, lecz nie najgorsze. Kapsel firmowy, etykieta nawet... ot tak poprawnie.
          Ostatnie i najgorsze piwo Krajanowskie z paczuszki Latarnikowej. dobrze że na końcu, bo pierwsze wrażenie pozostało pozytywne. PIWA Z KRAJANA SĄ DOBRE!!! ( czy tanie to nie wiem bo nie znam cen)

          Moja ocena: [2.65]
          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

          Comment

          • grzes_ch
            Senior
            • 10-2003
            • 612

            #6
            Jeśli ktoś nie zna innych wyrobów Krajana to po tym piwie może się do nich zrazić. A szkoda bo przecież Irladzkie i Porter są klasą samą dla siebie. Piwo bardzo przeciętne. Barwa bursztynowa jak u piw mocnych , piana występuje ale znika bardzo szybko , smak jakby rozwodniony , trudno doszukać się jakiejś wyróżniającej nuty smakowej.

            Comment

            • major_bien
              Member
              • 03-2005
              • 48

              #7
              Kupiłem wczoraj w Warszawie na Kobielskiej. Butelka bezzwrotna, cena 2,40... na pocztku nawet smakwało, ale pod koniec miałem już dosyć. Chyba cena troche za wysoka jak na takie piwko.

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynek. Bardzo pasuje do ekstraktu. [4]
                Piana: Wychodzi z butelki
                Wysoka, drobniutka. Zostaje gruba kołderka. [4]
                Zapach: Dość mocny, głównie chmielowy. Zupełnie nie sugeruje piwa mocnego, raczej zwykłego pilsa. Dla mnie to plus. [4]
                Smak: W smaku już czuć że to piwo mocne. Z początku wchodzi bardzo gładko, słodowość przenika się z pewną słodyczą. Po chwili pojawia się jednak ciężki alkoholowy posmak. Goryczka niewielka.
                Ogólnie piwo dobre, na pewno trzyma dobry poziom browaru w Nakle. [3.5]
                Wysycenie: Za mało, gdyby było więcje bąbelków, to na pewno przyjemniej by się piło. [3]
                Opakowanie: Etykieta nie byłaby taka zła (stonowane, brązowe barwy, ładne wzornictwo) gdyby nie straszył napis "Tani Towar". Nie wiem nawet co to w ogóle za sieć, ale nazwę wybrali sobie fatalną. Poza tym browar wstydzi się tego piwa - trzeba się namęczyć żeby zobaczyć na kontrze napis "Krajan". [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.75]

                Comment

                • lzkamil
                  kierowca bombowca
                  • 01-2003
                  • 3611

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnobursztynowy, widać wyższy ekstrakt [5]
                  Piana: Przy nalaniu z góry naprawdę duża ale dosyć szybko opadła [3.5]
                  Zapach: Charakterystyczny, wyraźny, z podobną niby-miodową nutką jak w Premium Pilsie ale bardziej słodowy [4]
                  Smak: Słodowy, trochę miodowy, z lekko goryczkowym posmakiem, treściwy [4]
                  Wysycenie: Dosyć kiepskie [3]
                  Opakowanie: Charakterystyczne dla Krajana, w czerwono-bordowej tonacji [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.95]
                  Lepszy jabol pod okapem
                  niż GŻ, CP i KP !


                  Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                  Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                  Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎