Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kozlovice, Sachsenberg RAF IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Glebojad
    Junior
    • 12-2011
    • 12

    Kozlovice, Sachsenberg RAF IPA

    Alk. 7,1%
    Ekstrakt 17° Plato

    Piwo BARDZO mętne, kolor ciemnobursztynowy, przypominający do złudzenia chociażby Weizenbocka z Kormorana. Niestety, podobieństwa są nie tylko w barwie, ale i w... całym piwie! Zastanawiam się, czy piwowar z Sachsenberga celowo uwarzył piwo w niczym nieprzypominające IPA czy pomylił butelki, czy po prostu nie wie, jak piwo w tym stylu powinno smakować. Dlaczego?

    Kolor: ciemnobursztynowy. Piwo jest wręcz ekstremalnie mętne.

    Zapach: Banan, goździki i jeszcze raz słodycz miodu.

    Piana: Początkowo piękna, obfita, jednak bardzo szybko opada do ledwie widocznego kożuszka. A szkoda, bo początkowo aż mnie zachwyciła, wydając się największym atutem tego piwa.

    Smak: Miód, niemalże ulep. Smakuje bardzo podobnie do Weizenbocka z Kormorana, z tym, że jest zdecydowanie bardziej słodkie. Goryczka niemal w ogóle niewyczuwalna. Nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że ktoś po prostu pomylił etykiety. Gdzie nuty typowe dla IPA? Gdzie chmiel?

    Opakowanie: Informacje niestety szczątkowe ("woda, słód, chmiel"), plus za to, że etykietę opatrzono również polskimi napisami, choć ów język niestety kuleje:

    "RAF IPA jest piwo koloru ciemnie zlotym i brazowym jest charakterystyczne swym smakiem i zapachem angielskiego chmielu. Nuta owocowa, kwiatówa i cytrusówa."
    Sama etykieta jak dla mnie całkiem przyzwoita, choć zamiast tego zdjęcia widziałbym jakieś zdjęcie z bitwy o Anglię, no chociażby takie: http://upload.wikimedia.org/wikipedi...er_Command.jpg

    Chociaż etykieta to drugorzędna sprawa, bo samo piwo jest po prostu złe, jeśli oceniać realizację tego stylu.

    Piwo kupione w toruńskim "Sklepie Piwnym" na Małych Garbarach 20, w cenie 10 zł.
    Attached Files
    Last edited by Glebojad; 23-05-2013, 11:53.
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Na drugi raz bądź tak miły i odwróć szkło reklamą do tyłu bo słabo widac piwo.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      U mnie piana utworzyła piękną czapę z "grzybkiem", przez którą ciężko się było przebić. Utrzymywała się dosyć długo. Kolor ciemnej miedzi ( początkowo ), po wlaniu osadu drożdżowego, którego dosyć sporo zgromadziło się na dnie butelki ( więcej niż w niejednym weizenie ) zmienił się na barwę kawy z mlekiem.
      W smaku zdecydowanie słodkie, wyczuwalne lekkie owoce, drożdże, minimalny kwasek. Dopiero w finale ujawniła się niewielka doza goryczki.
      Generalnie to nie jest złe piwo - ale to nie ten styl. Piłem na FDP z kija i w domu z butelki - różnicy nie wyczułem. Przypominam sobie, że w Leśnicy Kwadri po skosztowaniu RAF IPA skonstatował że to chyba jakić dunkel weizen.
      Może po uwarzeniu należało nazwać je po prostu inaczej ?
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Glebojad
        Junior
        • 12-2011
        • 12

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
        Generalnie to nie jest złe piwo - ale to nie ten styl.
        Dlatego też napisałem, że
        samo piwo jest po prostu złe, jeśli oceniać realizację tego stylu.

        Comment

        • Holy-Grail
          Senior
          • 06-2010
          • 320

          #5
          Sądząc po stronie browaru, Sachsenberg to nazwa browaru - nie piwa.

          http://sachsenberg.webnode.cz/
          Kontakt
          SACHSENBERG BROWAR

          Comment

          • Glebojad
            Junior
            • 12-2011
            • 12

            #6
            Nazwę tematu utworzyłem wedle innych, dotyczących piw z tego browaru. Jak coś jest nie tak, niech zajmie się tym moderator, bo ja dostosowałem tytuł do poprzednich, żeby nie robić bałaganu.

            Comment

            • dzemek
              Senior
              • 12-2010
              • 448

              #7
              Właśnie skończyłem to piwo, specyficzny smak, piana także buzowała a piwo odstało jakiś czas. W smaku niezłe, jednak za taką cenę (7,90 zł) raczej nie do powtórzenia, za drogo w stosunku do moich kubków smakowych.
              Kupione bezpośrednio w Sachsenbergu w Czeskim Cieszynie, brak wersji lanej w tymże browarze.

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                Dałem 8 zeta, więc biorę to na klatę.

                Barwa i klarowność kompotu z suszu owocowego.
                Piana buzuje po nalaniu ale szybko opada do obrączki wokół szkła.
                Specyficzny, mocno słodkawy, ulepkowaty, miodowy aromat. Niepokoi w tle skisła nuta.
                Smak absolutnie nieadekwatny do stylu. Jest gęsto i ciężko. Słodkie, słodowo-miodowe posmaki, nieznaczna goryczka, nieco alkoholu. Zero nastroju i klimatu.
                Nagazowanie bardzo wysokie. Piwo mocno się odbija i szczypie w język.
                Oglądam butelkę i śmieję się w głos. RAF IPA Chechoslovak Poland Pilots. Glebojad zacytował już polski opis piwa ("RAF IPA jest piwo koloru ciemnie zlotym i brazowym jest charakterystyczne swym smakiem i zapachem angielskiego chmielu. Nuta owocowa, kwiatówa i cytrusówa."). Do tego w wersji polskiej informacja o temperaturze serwowania to: "temperować 3-9°". Gdzieś obok Exclusive Selection Czech Beer. Etykieta jest po prostu zadziwiającym bełkotem. A to tematyczne zdjęcie? Wygląda to na niezłą prowokację

                Zadziwiająco żenujący skok na modny styl. IPA, która przypomina marnego koźlaka. No ale w nazwie IPA... Po dwóch takich można się napruć jak Spitfire i zacząć strzelać zarówno do Germańców jak i do Angoli, siedząc głęboko w fotelu w salonie. Ipaaaa...Ipaaaaa.... Trafiony!
                5 w skali 1-10 za tzw. obiektywne wrażenia degustacyjne. Za podszywanie się pod styl dwója, rok w zawieszeniu i pozbawienie praw piwowarskich na czas (nie)określony.
                Last edited by wpadzio; 28-05-2013, 23:06.
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #9
                  Znowu zachciało mi się kupić piwo bez uprzedniego spojrzenia na forum.

                  Wszystko zostało już powiedziane, tyle że mnie to piwo nie przypomina dunkel weizena, a bliżej nieokreślonego belga od początkującego domowego piwowara. Choć piana (nalewałem z 10 minut) faktycznie wskazywałaby na sporą obecność słodu pszenicznego.

                  Szkot śmieje się w kinie z komedii, bo zapłacił za bilet, ja zapłaciłem za to piwo i je wypiłem. Nie było niespożywalne, tylko skłócone w smaku, strasznie mętne, no i ani India, ani Pale, ani Ale.

                  Comment

                  • esdeka
                    Junior
                    • 07-2010
                    • 18

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                    Znowu zachciało mi się kupić piwo bez uprzedniego spojrzenia na forum.

                    Wszystko zostało już powiedziane, tyle że mnie to piwo nie przypomina dunkel weizena, a bliżej nieokreślonego belga od początkującego domowego piwowara. Choć piana (nalewałem z 10 minut) faktycznie wskazywałaby na sporą obecność słodu pszenicznego.

                    Szkot śmieje się w kinie z komedii, bo zapłacił za bilet, ja zapłaciłem za to piwo i je wypiłem. Nie było niespożywalne, tylko skłócone w smaku, strasznie mętne, no i ani India, ani Pale, ani Ale.
                    nic dodać nic ująć, tylko trochę szkoda bo w tej cenie da sie kupić porządne piwo... Nie zawsze kupując w ciemno udaje się trafić

                    Comment

                    • yoda79
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 861

                      #11
                      Niestety niewypał, nie krytykuję aby krytykować, ale zamiast IPY piłem kwaśną oranżadę. Odradzam zakup

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Widzę, że tylko nie ja mam problem z tym piwem.
                        Kwas jakiego pić nie mogę, sok z kapusty jest smaczniejszy, totalna porażka, 7.80 wypełniło zlew bo nic tu ocenić nie mogę
                        Last edited by sibarh; 16-08-2013, 17:53.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • legart
                          Senior
                          • 06-2012
                          • 913

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Widzę, że tylko nie ja mam problem z tym piwem.
                          Kwas jakiego pić nie mogę, sok z kapusty jest smaczniejszy, totalna porażka, 7.80 wypełniło zlew bo nic tu ocenić nie mogę
                          Ja pare dni temu miałem problem ze skwaśniałą APA z tego browaru, tez zlew.
                          Last edited by legart; 19-07-2013, 12:20.

                          Comment

                          • bojano
                            Member
                            • 01-2013
                            • 55

                            #14
                            Potwierdzam... warka 09.08.13 zlew... drugie spotkanie, pierwsze było ok. ale za te pieniądze, przy opcji kwasu, trzeciego nie będzie

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎