Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Haust, Pils Zielonogórski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Haust, Pils Zielonogórski

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • gaz4
    Senior
    • 04-2009
    • 192

    #2
    Nie wiem czy trafiłem na złą warkę ale to piwo w ogóle jest nie nagazowane, o pianie już nie wspominając niestety nie mogę podać serii anni daty bo ich nie ma. W zapachu brak. Z pilsa to może ma kolor i jakąś dziwaczną goryczkę. Nie polecam nie warto wydawać tylke na coś co jest na poziomie koncerniaka albo niżej. Za tą cenę mogłem kupić Widawę i rozkoszować się prawdziwym pilsem

    Comment

    • Brat_Piwny
      Senior
      • 01-2009
      • 685

      #3
      Wypiłem to piwo w dniu wczorajszym. Mocno rozczarowujące!. Moje wcześniejsze kontakty z wyrobami Hausta były zdecydowanie przyjemniejsze (Red AIPA, American Lager). Niestety okazało się, że najtrudniej uwarzyć dobrego Pilsa.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, lagerowy, klarowny. [4]
        Piana: Wysoka, mimo tygodnia w PET-cie, biała, drobna i dość trwała. [4]
        Zapach: Zdecydowanie chmielowy, ale niestety z powiewem warzywnym. [3]
        Smak: Piwo smaczne, takie w stylu oldskulowym spod dawnych budek z piwem (to komplement!), błogostan lekko psują niezbyt nachalne warzywka... [3.5]
        Wysycenie: No, tutaj, chyba PET się źle przysłużył, bo dla pilsa oczekiwałbym więcej gazu. [3.5]
        Opakowanie: Również tutaj skucha w postaci braku odpowiednich butelek na wynos, więc nota uśredniona. [3]
        Uwagi: Gdyby jakoś zwalczyć warzywa, byłby to bardzo przyzwoity, chmielowy lager (a może nawet pils? ).

        Moja ocena: [3.375]

        Comment

        • nie_wiesz
          Member
          • 01-2013
          • 45

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, klarowny. [5]
          Piana: Niska, biała. Szybko zanika. [2]
          Zapach: decydowany DMS. Nieprzyjemnie warzywny aromat przykrywa wszystko. [2]
          Smak: Niska goryczka. Lekka słodowość. Gdyby nie DMS można by je może nie z dużą przyjemnością, ale normalnie wypić. [3.5]
          Wysycenie: Praktycznie brak. [2.5]
          Opakowanie: Stara etykieta ma swój urok, ale dla mnie mały. [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [2.85]

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #6
            Kolor: Złoty, minimalnie mglisty.
            Piana: Biała, średnio gęsta, mało trwała, opada do obrączki.
            Zapach: Słodowość, nutki chlebowe, niestety całkiem silny aromat DMSu, chmielu niewiele.
            Smak: Podobnie jak w zapachu. Jest jakaś tam słodowość, chlebek, ale DMSowy posmak jeszcze z jakimś takim kartonowym powiewem psuje całą przyjemność picia. Chmielu praktycznie nie czuć. Goryczka średnia, przyzwoita.
            Wysycenie: Średnie.
            Ogółem: Zawód na całej linii. 9zł z hakiem za totalnie wadliwe piwo. Wyrób na poziomie Korebu a nie Hausta.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • yoxik
              Senior
              • 10-2012
              • 427

              #7
              Pils Zielonogórski Haust

              Piana bialutka gęsta zostaje na długo bardzo ładna. Kolor jasny klarowny. Aromat klasyczny chmielowy niewiele można wywąchać. Smak to wyczuwalna chlebowa słodowość i wyraźna goryczka.W słodowości są nuty łuskanego słonecznika które lobię. Zwykły przyzwoity pils bez szaleństw i wad. Ciupkę lepszy od kancerniaków nie wart 8zł które za niego dałem.
              Last edited by yoxik; 23-02-2014, 12:40. Powód: korekta
              Również tutaj
              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

              Comment

              • jacekwerner
                Senior
                • 05-2004
                • 2837

                #8
                Yoxik napisał właściwie wszystko. W porównaniu z wpisami z 2013 roku - jest znacznie lepiej. Solidny pils - gdyby tak jeszcze za 3 zł ...
                Jak podano na tablicy w browarze : IBU 35.
                Foto wersji butelkowej :
                Attached Files
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                • Szakali
                  Senior
                  • 08-2013
                  • 572

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                  Yoxik napisał właściwie wszystko. W porównaniu z wpisami z 2013 roku - jest znacznie lepiej. Solidny pils - gdyby tak jeszcze za 3 zł ...
                  Jak podano na tablicy w browarze : IBU 35.
                  Foto wersji butelkowej :
                  Skąd masz takie szkło?Od dłuższego czasu chciałem sobie coś takiego skołować, ale jakoś nigdzie nie widzę...
                  Last edited by Szakali; 21-03-2014, 09:10.

                  Comment

                  • jacekwerner
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2837

                    #10
                    Zakupione w ubiegłym roku w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie ( 15 zł ), a na cenówce był następujący opis : "Replika XIX-wiecznego kufla"
                    Ochotnicza Straż Piwna
                    BAZA = 7446

                    Comment

                    • Klatak
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 431

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złocisty z bardzo delikatną opalizacją. [4.5]
                      Piana: Średnio obfita, drobno zbudowana, średnio trwała, zdobi szkło. [4]
                      Zapach: Niezbyt intensywny, słodowy i niestety kukurydziany. [3]
                      Smak: Bardzo delikatnie słodowe. Tu też pojawia się nieco kukurydzy. Goryczka średnia. Dość pijalne. [3]
                      Wysycenie: Poniżej średniego. [4]
                      Opakowanie: Jedno z gorszych opakowań Hausta moim zdaniem, ale dobrej jakości i zawiera komplet informacji. [4]
                      Uwagi: Gdyby nie kukurydza, było by to całkiem przyzwoity pils.

                      Moja ocena: [3.275]
                      Last edited by Klatak; 14-12-2014, 19:57.

                      Comment

                      • wojtazz
                        Member
                        • 04-2003
                        • 47

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, jednolity, dość ciemny [4]
                        Piana: Bardzo słaba, po nalaniu pozostał prawie niewidoczny kożuszek [3]
                        Zapach: Bardzo miły, żłożony - nuty owocowe i słodowe [5]
                        Smak: Przyjemie goryczkowe, dość bogaty bukiet, nie zachwyca ale miło się pije. Orzeźwiające [4]
                        Wysycenie: Bardzo słabe, brak widocznych pęcherzyków - prawie nie czuć bąbelków [3]
                        Opakowanie: [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.25]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎