Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Greene King, IPA Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Greene King, IPA Gold

    Golden Ale. Alkohol 4,1% Chmielone słoweńskim Savinjski Golding (Styrian Golding)

    Barwa jasnozłota. W pełni klarowna.
    Piana szybko opada do kożuszka, a potem do dziurawej szumowiny, głównie wokół szkła. W nieznacznym stopniu pozostaje na szklance.
    Niezbyt wyrazisty aromat, w którym wyczuwalne są nuty owocowe i słodko-słodowe.
    Smak bardzo przeciętny, płaski nawet jak na golden ale. Bardzo niska treściwość. Drewniana nuta słodowa, nieznaczna goryczka. Dominująca wodnistość. W posmakach po minucie nic nie zostaje.
    Przeciętne nagazowanie, w tej sytuacji odpowiednie.
    Butelka z białego szkła, oklejona jak inne IPY z tego browaru w niestandardowy kształt etykiety. Tym razem zółto-pomarańczowe klimaty. Na kontrze sporo naciąganego PR-u. Kapsel firmowy.

    Spore rozczarowanie. Piwo bez wyrazu. W żadnym elemencie profilu smakowego nie daje się uchwycić na dłużej niż 10 sekund. Jak na styl 5,5 w skali 1-10. A że wchodzi gładko jak woda to już inna sprawa i... lekki obciach.

    Podziękowania dla Lagrimy.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Zapachu prawie brak. Trochę słodowy, trochę... Herbaciany. Smak też nijaki. Niemniej pojawia się lekki biszkopt czy herbatnik, typowy dla piw z tego browaru posmak słodowy i tyle. Goryczka bardzo niska, wręcz homeopatyczna, za to wodnistość spora. Można wypić bez skrzywienia, ale nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

    Comment

    • marqqq
      Senior
      • 12-2014
      • 659

      #3
      Weszło lekko, łatwo i... bez szału.
      Faktycznie moźna wypić bez skrzywienia. ale i bez emocji. Trudno tu wyczuć cokolwiek z tego stylu.
      Chyba przypomina tą Cechową Ipę.

      Comment

      • slyboots
        Senior
        • 03-2014
        • 292

        #4
        KOLOR: złoty, jasno miedziany, klarowny

        PIANA: bardzo szybko zanika i nic po niej nie zostaje

        ZAPACH: chmielowy, cytrusowy, słodki, słodowy

        SMAK: słód, chmiel, orzechy laskowe lub włoskie, lekka cierpka goryczka, rozwodnione

        WYSYCENIE: średnie, poprawne

        OPAKOWANIE: jak na zdjęciu Kolegi wpadzio z postu #1

        UWAGI:

        marqqq - to Piwo nie przypomina Cechowej IPA - Cechowe jest lepsze według mnie i tańsze

        ALK. 4,1% OBJ.

        Zdecydowanie gorsze od IPA Reserve, lecz ma w sobie fajną dawkę chmielu ziołowo - orzechowego. Fakt jest rozwodnione i nie wiem o co w nim chodzi z tym IPA

        Rozczarowałem się tym Piwem, oczekiwałem czegoś innego.
        Niemniej jednak polecam jak ktoś nie próbował w celach poznawczych bo to dobre Piwo

        Pozdrawiam

        Comment

        • Livres
          Senior
          • 04-2012
          • 324

          #5
          Nazwę IPA Gold należałoby rozszyfrować jako "mocniej chmielone golden ale". Nieco przegazowane (mam wrażenie, że w Greene King to standard), ale poza tym całkiem przyzwoite, lekkie piwo na lato z wyraźną, klasyczną nutą chmielową.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6075

            #6
            Barwa - blady, jasno żółty... dość brzydki.
            Piana - padaka.
            Gaz - średni.
            Aromat - mało przyjemne zielsko /w typie świeża mięta/ na słodzie.
            Smak - nie słodkie, bardzo mini gorzkawe zielsko /chyba od chmielu/.

            Piwo słabe, ciut większa goryczka dopiero na finiszu.
            Attached Files

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Kolor: Jasnozłoty, przejrzysty.
              Piana: Słaba, szybko opada.
              Zapach: Dość silny, kwiatowo-owocowy i na koniec skarpeta.
              Smak: Żelazisty, lekkie owoce, ziołowa, niska goryczka.
              Opakowanie: Etykieta średnia, butelka przezroczysta.
              Uwagi: Nic specjalnego, pachnie początkowo ładnie, smaku niewiele, goryczka niziutka. Przeszkadza żelazistość.

              Comment

              • Admirador
                Senior
                • 03-2015
                • 431

                #8
                Piwo do bólu przeciętne, ale strasznych wad też nie wyczułem (metaliczny posmak jest, ale nie odrzuca). Nie ma co się rozpisywać. Jak ktoś ma ochotę na typowego lagera, który jest odrobinę mocniej chmielony, to piwo będzie OK. Piwo jest zgodnie z nazwą w kolorze gold. Ale wbrew temu co na etykiecie: IPA to jednak nie jest.
                Ciekaw jestem jak można tu wyczuć nuty "mango, owoców tropikalnych i skórki owoców cytrusowych" (copyright "Browarnia Lidla" ).
                Na plus, że tylko 4.1% alkoholu. Ale i tak nie warto.

                Comment

                • slyboots
                  Senior
                  • 03-2014
                  • 292

                  #9
                  Próbowane po raz kolejny po 2 miesiącach i teraz zdecydowanie wyczuwam w smaku: mango i delikatnie cytrusy

                  Smakuje mi to Piwo i ta w sam raz goryczka oraz chmiel.

                  Nie mogę się doczekać Piw Angielskich z Lidla

                  Pozdrawiam

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎