Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kowal, Lame Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Kowal, Lame Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziano - bursztynowy, przypomina mocną herbatę. Piwo ładnie opalizuje. Świetny dla IPA, jednak jak na Pale Ale wydaje się nieco za ciemny i przyciężki. [4.5]
    Piana: Wysoka, drobnopęcherzykowa, ładnie koronkuje, opada do cienkiej warstwy. [4]
    Zapach: Słodowo-karmelowy z nutą chmielową. Niestety wyczuwalne są także aromaty piernikowe, przede wszystkim goździk, a to ciężki grzech. [3]
    Smak: Mocno słodowe, mocno karmelowe, z fajną całkiem solidną goryczką na finiszu. W tle znów pojawia się goździk, trochę kojarzy się z apteką. Nie jest to zbyt fajne, ale też nie intensywne. Piwo jest przyciężkie, czego po tym stylu się nie spodziewałem. Zbyt dużo przytłaczającej karmelowości, zbyt mało chmielowej rześkości. Piwo jest treściwe, z lekko wyczuwalnym alkoholem. Cytrusy pojawiają się pod sam koniec, ale jest to tak marginalny akcent, że większość go pewnie nie wyczuje. [3.5]
    Wysycenie: Bardzo niskie, drobne, potęguje ciężar piwa, które pije się wolno i z niemałym trudem. [3]
    Opakowanie: Butla 1 litr. Etykieta domowa, wydrukowana na kartce, z sympatyczną lamą. Plus za komplet informacji, łącznie z nazwiskiem piwowara. Cena 16zł + 8zł kaucji za butlę. [4]
    Uwagi: Piwo niezłe jako IPA. Zbyt ciężkie na Pale Ale. No i jeszcze ten nieszczęsny fenol...
    W najbliższym czasie muszę koniecznie sprawdzić jak smakuje wersja beczkowa.

    Moja ocena: [3.425]
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎