Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Arbor Ales, Motueka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jacek220v
    Member
    • 01-2004
    • 36

    Arbor Ales, Motueka

    Arbor Ales Ltd, Bristol, Devon
    Motueka, Single Hop Series
    Golden Pale Ale kondycjonowany w butelce
    alk. 4.0%
    www.arborales.co.uk

    Wygląd: Jasnozłote, mimo delikatnej dekantacji widać efekty chmielenia na zimno, piana biała, obfita, drobnopęcherzykowa szybko przechodząca w grubo ale strukturę trzyma i zostaje do końca, po wzbudzeniu odradza się na nowo.

    Aromat: Typowy dla nowozelandzkich chmieli, owoce cytrusowe, raczej nie ma słodkich owoców tropikalnych (mango, melon), nie wyczuwam słodowości. Aromat jest wyraźny ale nie uderza w nozdrza, nie powala na kolana (może to wina wieku piwa, data ważności do końca lipca 2013). Trochę jakby żywiczny w tle.

    Smak: Piwo wytrawne, mało w nim ciała, ciężko doszukać się czegoś poza solidną goryczką. Jest ona typowa, grejfrutowa, pozostająca ale nie zalegająca, przyjemna. Ciężko mi porównać jej moc do jakiegoś znanego piwa o bardzo wysokim IBU, gdyż jeszcze nie miałem okazji takowego próbować Jak dla mnie piwo trochę za cienkie, lubię smaki pochodzące od słodu, lubię gdy balansują z goryczą i pięknym aromatem. Po dolewce przelałem trochę osadu drożdżowego co dodało piwu ciała ale zmieniło smak na lekko "błotnisty".

    Ogólnie: Piwo smaczne, orzeźwiające ale bez sensacji smakowych. Za tą cenę (£2.55) można mieć na przykład Man v. Beer z tego samego browaru, które bardziej odpowiada moim preferencjom.
    Attached Files
    Last edited by Jacek220v; 11-06-2013, 21:05. Powód: dodanie zdjęcia
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎