Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Kormoran, AIPA

    Aż się zdziwiłem, że nie ma jeszcze tematu.
    Pite z butelki w Gorączce Złota - miłe zaskoczenie. Bardzo udane piwo, jest żywica, są cytrusy w smaku i aromacie, jest dobra kontra słodowa. Barwa zbyt ciemna jak na ten styl ale ogólnie piwo na duży plus.
    Nie jest gorsze od Ataku Chmielu a tylko trochę gorsze od Rowing Jacka. Niestety nie wróżę mu dużej sprzedaży bo jednak te dwa wymienione są po prostu tańsze więc jeżeli można mieć piwa o podobnej klasie lub lepsze taniej to...wiadomo co.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"
  • sasser
    Senior
    • 07-2012
    • 107

    #2
    Piwo nie zachęca swoją ceną - 8,2 zł to sporo. Piwo jest koloru mocniejszej herbaty, mętne. Po przelaniu utworzyła się bardzo ładna piana, która stopniowo zmniejszała się, jednak pozostała do końca. W zapachu czuć cytrusy. W smaku czuć mocną goryczką, do tego nuty cytrusowe i żywiczne. To było moje kolejne piwo o podobnym smaku i teraz mogę stwierdzić, że to nie mój styl. Choć piwo samo w sobie jest w porządku.

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #3
      Nie spodziewałem się niczego specjalnego, tymczasem to całkiem dobre piwo. Moim zdaniem jednak gorsze od najlepszych warek Pinty i AB. Biorąc pod uwagę cenę - 8,45 zł wybór będzie raczej prosty.

      Powyższym Kormoran ustępuję przede wszystkim aromatem i pełnią smaku. Tak czy inaczej pozytywne zaskoczenie.
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • zasada
        Senior
        • 05-2007
        • 184

        #4
        Kupione wczoraj w poznańskiej Centrali Piwnej.
        Wielkie nadzieje a tu masło. Pite w pokojowej temperaturze (obecnie ponad 20*C), po dwóch - trzech łykach powędrowało do zlewu. Druga butelka w lodówce - może się uda.
        Każde zwierzę koi dotyk
        Blaszony

        Comment

        • Basik
          Senior
          • 06-2006
          • 1308

          #5
          Przemiłe zaskoczenie, to piwo nie jest złe. Piękne zapachy cytrusów.
          Tyle, że muszę przyznać rację Zasadzie- faktycznie pod tym bogactwem aromatów, czają się również maślane nuty. Zwykle nie znoszę aromatu masła i zazwyczaj nie dopijam takiego piwa- to jednak się dało wypić pomimo tej niedoskonałości.
          Kupione dziś we Wrocławiu w 101. Cena jakoś powyżej 7,00 zł. Cóż, nie zachęca do kupna kolejnej butelki

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ja jako mieszkaniec Ełku i województwa warmińsko-mazurskiego chciałem podziękować za szybkie sprowadzenie AIPA z Kormororana do mego małego miasta dla firmy Imperium Alkohole Świata. Jestem przerażony waszymi opiniami na temat ceny tego piwa.
            Chcecie go porównać do Rowing Jacka?
            Piwo z AleBrowaru jest fajne, ale nie ma tej podbudowy słodowej które ma np Imperium z Pinty.
            Kormoran ma więcej goryczki niż Rowing Jack .
            Moje chaotyczne wywody podsumuję tak: Imperium jest lepsze, ale wolę Kormorana od Rowing Jacka.
            Piana jest słaba, szybko opada, ale jednak bardzo ładnie oblepia szkło.
            Zapach jest wyraźnie Pintowy, czyli żywiczny, mimo, że w składzie jest Citra, chmiel , którego nie lubię. Wolę zjeść grejpfruta.
            Ogólnie te piwo jest świetne, mało alkoholu, dużo lasu tak jak w Imperium.
            Cena to 8 zł.
            Ja kupiłem cały karton. Cena to 150 zł za 20 piw.
            Podziękowania też dla browarników z Kormorana.
            Ogólnie jest to świetne piwo, bardziej żywiczne niż cytrusowe, a ja to lubię.
            No to mogę być dumny, że Olsztyn jest stolicą mego województwa.

            Comment

            • Cez
              Senior
              • 01-2003
              • 1789

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
              [...] Jestem przerażony waszymi opiniami na temat ceny tego piwa.
              Chcecie go porównać do Rowing Jacka?
              Piwo z AleBrowaru jest fajne, ale nie ma tej podbudowy słodowej które ma np Imperium z Pinty.
              Kormoran ma więcej goryczki niż Rowing Jack .
              Moje chaotyczne wywody podsumuję tak: Imperium jest lepsze, ale wolę Kormorana od Rowing Jacka.
              [...]
              Ciekawa ocena. Mam mieszane uczucia co do tego piwa, a teraz skłaniam się do jego spróbowania.
              Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

              Comment

              • banita12
                Member
                • 10-2007
                • 65

                #8
                Kolego dariusz sawicki, dwóch różnych styli się nie porównuje, bo wychodzi z tego masło maślane i subiektywna ocena danego piwa nic nie mówiąca pozostałym piwoszom.

                Comment

                • Cez
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1789

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika banita12 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kolego dariusz sawicki, dwóch różnych styli się nie porównuje, bo wychodzi z tego masło maślane i subiektywna ocena danego piwa nic nie mówiąca pozostałym piwoszom.
                  Przeczytałem, że pisze o Pincie, to pomyślałem o Ataku... Masz rację, może namieszać...
                  Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                  Comment

                  • banita12
                    Member
                    • 10-2007
                    • 65

                    #10
                    Gorzej porównuje IIPA z AIPA i mówi , że IIPA jest lepsze a to przecież inny styl

                    Comment

                    • yoda79
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 861

                      #11
                      Co nie zmienia faktu,że to świetne piwo, różniące się jakimiś detalami od Ataku i Jacka, ale nie jestem na tyle biegły w ocenie piw, żeby ocenić jakimi.
                      Cena wysoko, ale będe od czasu do czasu kupował.

                      Comment

                      • jacekwerner
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2837

                        #12
                        Moim zdaniem podróż bardzo udana. Piękna, trwała, gęsta piana - ładnie oblepiająca szkło; chmielowy - cytrusowy zapach, solidna porcja goryczki ( IBU 85 - informacja ze strony, szkoda że nie ma jej na etykietce ) pozostająca w posmaku, ale dobrze skontrowana.
                        Do chmielenia użyto odmian : Cascade, Chinook, Citra, Centennial i Mosaic.
                        Na pewno warte powtórzenia ( pomimo ceny ). Jak na swoje 16% ekstraktu i 6% alkoholu - dobrze pijalne.
                        Tak się prezentuje :
                        Attached Files
                        Ochotnicza Straż Piwna
                        BAZA = 7446

                        Comment

                        • bart3q
                          Junior
                          • 02-2013
                          • 28

                          #13
                          Dzisiaj kupiłem to piwo, i w środku pływa pełno drobinek (chmiel? drożdże?). Tak ma być?
                          Attached Files

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #14
                            Z doświadczenia zauważyłęm że nawet filtrowane IPA ale chmielone na zimno mają tendencje do szybszego zmętnienia. Z resztą otwórz i sprawdź.

                            Comment

                            • domaluj
                              Senior
                              • 04-2012
                              • 303

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bart3q Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dzisiaj kupiłem to piwo, i w środku pływa pełno drobinek (chmiel? drożdże?). Tak ma być?
                              Tak ma być. W moim też tak było i było bardzo dobrze.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎