Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Luční Bouda, Paroháč IPA 14

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piotry
    Oj tam, oj tam !
    • 08-2005
    • 761

    Luční Bouda, Paroháč IPA 14

    W ten weekend w końcu odwiedziliśmy browar rogacza (parohac to rogacz po czesku )

    Ku naszemu zaskoczeniu na miejscu była dostępna IPA która okazała się być AIPĄ

    Piwo samo w sobie bardzo pijalne. Aromaty cytrusowe wraz z iglakami itp

    Poniżej foto.

    Kilka dodatkowych info.
    Browar można zwiedzać za 150 koron. Podobno degustacja w cenie
    Samo piwo kosztuje 45 koron za 0,4L (na tę chwilę ok 8 zł - 30 min dalej w śląskim domu dają Tyskie za 7,50 + 2zł za toaletę - wychodzi że w Parohać ma taniej )
    Legery leją po 0,5L
    Szkło kosztuje 100 koron
    Można poprosić o nalanie w peta. Nam troche marudzili (wciskali butelkę 1L ze szkła) ale jak powiedziałem, że nie będę nosił takiej butli na plecach to było ok tyle że to peta 1,5L nalali 1,2L :/
    Attached Files
  • Adi78
    Member
    • 09-2009
    • 39

    #2
    A miałem nadzieję,że będę pierwszy z tym najwyżej położonym browarem w środkowej Europie.Byłem tam z kolegą 23.lipca w drodze z Karpacza na Śnieżkę.Po tmavym Skalaku w Samotni,w czeskim schronisku liczyłem co najwyżej na Krkonosa i Skalaka.Napis PIVOVAR na szyldzie nad wejściem do schroniska rozweselił mnie jeszcze bardziej niż widoki na szlaku.Jasne i Weizzen REWELACJA.A do tego nakladany hermelin za 50 kc z ich rogalem.We wrześniu jadę tam znów i mam nadzieję,że będzie też IPA.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Barwa dojrzałej pomarańczy, mętne.
      Piana biała, gęsta, drobne oczka i trochę dużych na powierzchni. Po wypiciu kilku łyków zostaje wyspa z grubą obręczą i dość gęste plamy na ściance.
      Zapach wyraźny, głęboko słodowy z mocnymi nutami kwiatowymi.
      Smak, przyjemnie owocowy, bukiet kwiatowo żywiczny, trochę słodowości i moc pięknej chmielowej goryczki. Bardzo treściwa i smaczna IPA z idealnym wysyceniem.
      Podane w firmowym pokalu 0,4 l, podkładki są.
      Próbowane 26.07.14 w Luční boudě w cenie 50 kč.

      Dorzucam wyraźniejszą fotkę:
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎