Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, Coder

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Artezan, Coder

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Wypiłem jedno w niezbyt sprzyjających okolicznościach, bo na Birofiliach. Świetnie zbalansowane, łagodne, trochę palone. Jak dla mnie pierwsza klasa, poszedłem po dolewkę ale już się skończyło...
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • meerdo
      Member
      • 12-2011
      • 42

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
      Wypiłem jedno w niezbyt sprzyjających okolicznościach, bo na Birofiliach. Świetnie zbalansowane, łagodne, trochę palone. Jak dla mnie pierwsza klasa, poszedłem po dolewkę ale już się skończyło...
      trochę palone? niestety ja trafiłem na paloną gumę, śliczny bukiet palonej gumy..

      Comment

      • Cannabee776i99
        Senior
        • 08-2009
        • 658

        #4
        U mnie również aromat palonej gumy, choć kolega twierdził, że to palone włosy

        Comment

        • meerdo
          Member
          • 12-2011
          • 42

          #5
          Palonych włosów powiadasz..,no to faktycznie - lepszy bukiet...

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemno brązowa, mętne [3.5]
            Piana: w ogóle nie istnieje, to co widać na zdjęciu to chwila po nalaniu, ciężko cokolwiek określić, bezowa, po kilku minutach nic nie było [2]
            Zapach: coś czego podczas degustacji nie mogłem rozszyfrować, dziwny zapach, czytając wcześniejsze komentarze faktycznie, mógł to być zapach czegoś palonego czy gumy? Nie wiem, ale nie pasował mi do piwa [2]
            Smak: W smaku to samo, ten sam dziwny zapach, który przełożył się na smak, dominuje, nie pasuje mi do całości, w ślad za nim lekka goryczka, drobne owocowe, trochę wytrawności. Dominującego posmaku nie nazwę palona gumą bo moje skojarzenia szły w innym kierunku [2]
            Wysycenie: dość mocno wygazowane [3]
            Opakowanie: no ok, knajpa, logo Codera, firmowe szkło lokalu (Kufle i Kapsle) wafelek lokalu [5]
            Uwagi: Po ostatnich świetnych piwach Artezana te mi nie podeszło pod żadnym kątem

            Moja ocena: [2.275]
            Attached Files
            Last edited by becik; 23-06-2013, 10:06.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Praktycznie czarny, bardziej charakterystyczny dla stouta niż brown ejla. Ale cieszy oko. [5]
              Piana: Gruby kożuch drobnej, gęstej piany robi wrażenie. [5]
              Zapach: Połączenie aromatu charakterystycznego dla amerykańskich odmian chmielu z akcentami warzywnymi, w szczególności zapachem cykorii. Dla mnie średnio atrakcyjny. [2.5]
              Smak: Przede wszystkim zwraca uwagę delikatna, gładka tekstura. Piwo jest odpowiednio zbalansowane, zauważalna delikatna słodycz w posmaku. Pod koniec, po ogrzaniu, wyczuwalna cierpkość i kwaskowość. [4]
              Wysycenie: Umiarkowane, jak najbardziej odpowiednie. [5]
              Opakowanie: Wersja wyłącznie beczkowa, serwowana w szkle i na podkładkach 'multitapowych'. [4]
              Uwagi: Gdyby poprawić kwestię aromatu byłoby naprawdę dobrze.

              Moja ocena: [3.675]
              Attached Files
              Last edited by docent; 08-07-2013, 09:13.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Zastanawiające jest to zestawienie jak w tym samym lokalu to samo piwo może zupełnie inaczej wyglądać...
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19165

                  #9
                  Może becik pół godziny ustawiał aparat

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Może becik pół godziny ustawiał aparat
                    zdjęcie zrobiłem ok 15 sekund po podaniu piwa przez barmana
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      zdjęcie zrobiłem ok 15 sekund po podaniu piwa przez barmana
                      Właściwie można stwierdzić, że w obydwu przypadkach piana została wadliwie nalana - u becika za mała, u mnie za duża (patrz poziom kreski)
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                        Właściwie można stwierdzić, że w obydwu przypadkach piana została wadliwie nalana - u becika za mała, u mnie za duża (patrz poziom kreski)

                        To nie to, że piana za duża, tylko dostałeś niedolane piwo. Barman powinien dać Ci objętość taką za jaką płacisz czyli dokładne 0.5l, dostałeś trochę mniej
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #13
                          Ja tam wole dostać parę mililitrów mniej ale żeby całość wyglądała tak jak u Docenta :P

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎