Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Magic Donington '93

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Widawa, Magic Donington '93

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziany [5]
    Piana: Jasnobeżowa, niska i trudna do uzyskania przy nalewaniu. Utrzymuje się przez ok. 3-4 minuty, następnie opada do postaci cienkiej obwódki. Pozostawia po siebie średnio obfite ślady na ściankach szkła. [4]
    Zapach: Na początku lekkie zaskoczenie, ponieważ zaraz po otwarciu pierwsze co czujemy to woń amerykańskich chmieli. Więc wychodzi na to, że Widawa trochę unowocześniła styl, co wcale nie wyszło temu piwu na złe. Zapach ten, w postaci cytrusów, jest bardzo delikatny i po chwili przesuwa się na dalszy plan, jednak cały czas jest wyczuwalny i sprawia, że bukiet zapachowy nabiera lekkości i świeżości. Słodowa baza jest subtelna, nadaje treściwość, jednak nie przytłacza. Tworzona jest przez delikatny zapach toffi, oraz górnofermentacyjne aromaty kwiatowe i słodkich, dojrzałych owoców. Na końcu (zwłaszcza po zamieszaniu) pojawia się, niezbyt przyjemny, zapach gumy. [4]
    Smak: W smaku również na pierwszym planie chmiel w postaci ziemistych oraz tytoniowych posmaków. Natomiast ciała piwu nadają przede wszystkim owoce, które są jeszcze bardziej wyczuwalne niż w zapachu. Goryczka jak na bittera przystało jest silna i trochę zalegająca. Można powiedzieć, że jest nieco płaska i jednowymiarowa, ale nadaje to wytrawności temu piwu. [4]
    Wysycenie: Za wysokie jak na bittera. [3]
    Opakowanie: Niezły projekt, może nie rewelacyjny ale na stałym poziomie jak już zdążyła przyzwyczaić nas do tego Widawa. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4]
    Last edited by YouPeter; 25-06-2013, 21:49.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Foto...
      Attached Files
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • Chmielnicki
        Senior
        • 07-2012
        • 324

        #4
        Zaczynam podejrzewać, że te etykiety w Widawie kancerują i dziurawią nożyczkami do paznokciami specjalnie (może robią to jacyś więźniowie albo uchodźcy na umowę o dzieło), żeby zmusić kolekcjonerów do wysupłania dodatkowych 2 zł na etykietę w browarze. Pomijam już litościwym milczeniem fakt, że do zaprzyjaźnionego sklepu specjalistycznego paczki z Widawy przyjeżdżają zapakowane jak worki z egipskimi kartoflami (czyli, oględnie mówiąc, niezbyt pieczołowicie)!
        Last edited by Chmielnicki; 25-06-2013, 23:43.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          I tak wybrałem najlepszą. Inne były jeszcze bardziej zniszczone albo przesunęły się na dno butelki.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Mam już kila etykiet z Widawy, za żadną nie płaciłem
            To się uśmiałem, kolego Chmielnicki
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • Kolesław
              Senior
              • 03-2004
              • 1130

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chmielnicki Wyświetlenie odpowiedzi
              do zaprzyjaźnionego sklepu specjalistycznego paczki z Widawy przyjeżdżają zapakowane jak worki z egipskimi kartoflami (czyli, oględnie mówiąc, niezbyt pieczołowicie)!
              To jest fakt i z pewnością mam na myśli inny zaprzyjaźniony sklep, czyli takie sytuacje nie są wyjątkowe.

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowe/miedziane. Prawie nieprzezroczyste. [5]
                Piana: Mizerna. Musiałem nalewać z dużej wysokości by powstała - a potem opadła dosyć szybko. Taki styl. [3]
                Zapach: Słodowo-chmielowy. Czuć estry owocowe, toffi. Ogólnie nie jest przesadnie intensywny. Wydaje mi się, że użytko troszkę amerykańskich chmieli, czuję cystrusy i kwiatowe aromaty. [4]
                Smak: Piwo jest dosyć intensywnie chmielone, acz goryczka nie przytłacza. Czuć słodowe "ciało". Piwo jest wytrwawne zgodnie ze stylem. Po przełknięciu chleb i... Tytoń? Oj, coś słabo mi dziś idą smaki. [4]
                Wysycenie: Niskie, zgodne ze stylem. [4]
                Opakowanie: Jak zawsze z Widawy lekko potargane Brak dedykowanego kapsla. Etykieta jak ze starej gry komputerowej, mi się średnio podoba, ale może znaleźć swoich zwolenników. Informacje dosyć skąpe. [3]
                Uwagi: Całkiem niezły ESB, ciężko powiedzieć, czy smakuje mi bardziej, czy mniej od Skrilla. Chyba mimo wszystko ten drugi odpowiada mi nieco bardziej.

                Moja ocena: [3.9]

                Comment

                • Ravf
                  Senior
                  • 06-2013
                  • 264

                  #9
                  To mój pierwszy kontakt z ESB więc nie wiedziałem za bardzo czego się spodziewać. Na szczęście piwo bardzo mi podeszło. W zapachu czuć cytrusy i inny niezidentyfikowany przez mnie zapach (karmel?). W smaku piwo wydaje mi się dobrze ułożone, jest wyraźna goryczka jednak nie jest ona dominująca ani przytłaczająca jak w (A)IPAch. Etykieta nawiązuje do Artyona Senny i nie ukrywam, że miało to wpływ na mój zakup. Ogólnie piwo mi posmakowało i gdyby nie cena to z pewnością bym do niego jeszcze wrócił.
                  Last edited by Ravf; 26-06-2013, 19:35.

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, ciemnopomarańczowy z lekko miedzianymi refleksami. Opalizujący. [4]
                    Piana: Wysoka, ładna, drobno i średniopęcherzykowa, ładnie koronkuje, ale dość szybko opada do cienkiego kożuszka. [4]
                    Zapach: Zdecydowanie chmielowy. Ziołowo-cytrusowy. Słodowość na drugim planie, ale dość wyraźnie zaznaczona. Jest nieźle, choć trochę zbyt kwaskowo. [4]
                    Smak: Spora pełnia słodowa, wyczuwalna karmelowość, choć jak na ESB chyba trochę za niska. Przy tym mocna, trawiasta goryczka, która dominuje w smaku i długo pozostaje na języku, a to mi się podoba. Finisz mocno kwaskowy, prawdopodobnie od zastosowanych chmieli. Piwo nie do końca stylowe, ale smaczne. [4]
                    Wysycenie: Niziutkie, takie jak lubię w anglosaskich stylach. Spora pijalność, piwo nie zapycha, z chęcią sięga się po kolejne łyki. [5]
                    Opakowanie: Całkiem ok. Etykieta fajna, choć trochę potargana. Koncepcja hołdu dla Senny godna pochwały. Minus za goły kapsel i papier słabej jakości. No i jeszcze ten skład mógłby być nieco bardziej szczegółowy. [4]
                    Uwagi: Fajne piwko, choć nie do końca stylowe. W niczym jednak nie przeszkadza mu być bardzo pijalnym, przyjemnym piwem.

                    Moja ocena: [4.05]
                    Last edited by wrednyhawran; 27-06-2013, 12:48.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Chciałem ocenić to piwo ARTomatem ale miałoby szansę przebić co najwyżej 2,5 więc zgodnie z własną zasadą dawania każdemu browarowi jednej szansy, nie zaniżam ogólnej oceny

                      Najmocniejsze w tym piwie są piana i wysycenie. Typowo angielskie, niskie.
                      Aromat, po początku oferującym chmiel ładnie przeplatający się z delikatnie karmelowym słodem, bardzo szybko zostaje zdominowany przez nuty alkoholowo-acetonowe. Natomiast po solidnym ogrzaniu (niestety nie potrafiłem wypić w normalnym czasie a wylać nie chciałem) zostaje po prostu bimber.
                      W smaku lepiej. Jest nieco karmelowa słodowość i solidna dawka chmielu, z dość długą ale przyjemną goryczką. Nie wybitnie ale na "trzy plus" wystarczy.
                      Etykieta to osobna kwestia. Gdybym był blogerem albo videoblogerem to poświęciłbym specjalny wpis/odcinek temu zjawisku. Włosy mi dęba stają i zatyka z wrażenia, że można piwo zadedykować komuś i zrealizować to w tak niechlujnej formie. Etykieta naklejona jest tak, że nie da się doczytać pełnej informacji o składzie i parametrach a podpis, który odcyfrowałem jedynie w postaci "(...)to the best racing(...)", nie byłby jasny gdyby nie internet. nawet Grzegorz Lato swoimi występkami w XXI wieku na to nie zasłużył.

                      Piwo wypiłem ale moim zdaniem były to pieniądze wyrzucone w błoto.

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #12
                        Identyczne odczucia miałem pijąc ESB z Hausta, natomiast ten z Widawy był nawet dobry. Dziwne, że obydwa piwa w tym samym czasie się zepsuły. I choć kupiliśmy je raczej w tym samym sklepie, nie powinna to być kwestia złego przechowywania, gdyż swoje kupiłem dzień po tym jak się pojawiło.
                        Last edited by YouPeter; 02-07-2013, 18:37.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          No to niezły bigos.
                          A może to nie kwestia złego przechowywanie tylko po prostu - samego faktu przechowywania?
                          Last edited by leona; 02-07-2013, 18:48.

                          Comment

                          • legart
                            Senior
                            • 06-2012
                            • 913

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                            Identyczne odczucia miałem pijąc ESB z Hausta, natomiast ten z Widawy był nawet dobry. Dziwne, że obydwa piwa w tym samym czasie się zepsuły. I choć kupiliśmy je raczej w tym samym sklepie, nie powinna to być kwestia złego przechowywania, gdyż swoje kupiłem dzień po tym jak się pojawiło.
                            o właśnie ja ostatnio pijąc Skrilla z butelki odczuwałem głównie nuty winno-octowo-alkoholowe

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23782

                              #15
                              Wersja beczkowa pita w opolskiej Kofeinie 2.0 w piątek - bardzo dobra. Niby czternastka a stosunkowo lekka w odbiorze. Fajnie nachmielone, dało mi dużo przyjemności to piwo
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎