Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht, Gorycz Tropików

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jan Olbracht, Gorycz Tropików

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złocisto - bursztynowo - pomarańczowy. Lekko zamglony (chmielenie na zimno?). Optymistyczny wielce. [5]
    Piana: Jasnokremowa, nieduża, o drobnej teksturze. Szybko opada do trwałego naśnieżenia, zostawiając nieco śladów na szkle. Naprawdę można było oczekiwać nieco więcej. [3.5]
    Zapach: Aromat w zasadzie zbudowany na chlebowej, delikatnie karmelowej słodowości oraz lekkiej słodyczy słodu pilzneńskiego. W tle odcienie drożdżowe i trawiasto-owocowe. W podobnych proporcjach intensywności. [4]
    Smak: Goryczka dość wyraźna, długo trzymająca się na podniebieniu. Podobnie jak w aromacie obecna silna chlebowa, słodowa baza o lekko karmelowej proweniencji. Za to klimatów owocowych, cytrusowych, słodkich, południowych, że się tak wyrażę, w tym piwie się nie spodziewajmy. Profil ma raczej wytrawny, gorzki. Zatem nazwa dobrana bardzo adekwatnie. [4.5]
    Wysycenie: Nagazowanie jest na poziomie umiarkowanym. Przydałoby się tutaj nieco życia. [3.5]
    Opakowanie: Jan Olbracht kontynuuje serie estetycznych, żywych etykiet. Tutaj nieco podzwrotnikowej egzotyki na tle nowozelandzkiej flagi. Skład podany, z wyszczególnieniem chmieli: Galaxy, Topaz, Summer, Waimea, Mouteka, Pacifica. Kapsel niestety nadal czarny, goły. W swojej kategorii zasługuje na: [4.5]
    Uwagi: Jak na piwo nachmielone aż sześcioma pacyficznymi chmielami wydaje się mimo wszystko zbyt delikatne. Aczkolwiek pije się je całkiem przyjemnie, oczywiście przy założeniu, że idylla z etykietkowego zdjęcia to nieco inna bajka. Nie spodziewajmy się tutaj jakichś cytrusowych słodkości )) Do poprawy piana i nagazowanie.

    Moja ocena: [4.2]
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      I jeszcze zdjęcie
      Attached Files
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        Egzotyczność chmieli zaznaczona wyraziście. Główna cecha i zaleta tego piwa, bardziej aromatyczne niż gorzkie, bardzo wali po zmysłach. Czułem zarówno trawiastość jak i owocowość. B. dobre, deserowe, wypiłem z przyjemności, choć jeszcze czegoś mu jeszcze brakuje.
        Last edited by zgroza; 23-07-2013, 19:56.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • ender140
          Senior
          • 11-2010
          • 107

          #5
          Naprawdę niezłe piwo. Nie przesadzono z goryczą, dzięki temu czuć pełen bukiet.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, mętny. [5]
            Piana: Drobna i obfita. Trwałość zadowalająca. [4.5]
            Zapach: Jest cytrusowość plus biszkopt. Z czasem 'ciasteczkowy' aromat dominuje w zapachu. [3.5]
            Smak: Goryczka na zadowalającym, dość intensywnym poziomie. Wyczuwalna słodowa kontra podkreślana biszkoptowym aromatem. Brakuje tu jednak lekkości i ożywczości jakiej spodziewam się po APA. [4]
            Wysycenie: Niezbyt wysokie, mogłoby być większe. [4]
            Opakowanie: Stylistycznie etykieta dość neutralna - ani nie zachwyca ani nie odpycha. Ważne, że podano pełne info na temat składników. [4]
            Uwagi: Słodkawe biszkoptowe akcenty sytuują to piwo bardziej w kategorii ESB niż pacyficzne Pale Ale. Szkoda, że nie dane mi było spróbować z beczki...

            Moja ocena: [3.925]
            Attached Files
            Last edited by docent; 08-08-2013, 08:14.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemny bursztyn, klarowne [5]
              Piana: średnie pęcherze, biała, opada powoli, zastawia krążki na szkle [4]
              Zapach: delikatny, ale to co czułem to kwiatowy zapach z lekka nutą fermentacji [3]
              Smak: na pierwszy plan idzie fajna goryczka i...i tak naprawdę poza tą goryczką nic więcej nie ma, brakuje mi treściwego i pełnego podkładu który byłby finiszem, można by rzec czara/kufel pełen goryczy i niczego więcej [3.5]
              Wysycenie: prawie idealnie, kilka bąbelków za dużo [4.5]
              Opakowanie: bardzo łądna etykieta, brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
              Uwagi: Niby smaczne, goryczka jest ale na samej goryczce daleko się nie ujedzie, brakuje mi w tym piwie finiszu

              Moja ocena: [3.55]
              Attached Files
              Last edited by becik; 12-08-2013, 20:27.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎