Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Warszawa, Witbir

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Bierhalle Warszawa, Witbir

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: zbożowo-żółta, mętność całkowita [5]
    Piana: obfita to ona jest ale trzyma się mocno, osadza się małymi krzaczkami na szkle [3.5]
    Zapach: dość intensywny, cytrusowo-zbozowy [4]
    Smak: pełne, treściwe, dominuje cytrynowy posmak, w ślad za nim obecne nuty słodowo-zbożowe, daleko w tle drożdżowe akcenty, całość fajna, wszystkie smaki dobrze wyważone [4.5]
    Wysycenie: trochę za duże [4]
    Opakowanie: firmowe szkło i wafel w browarze restauracyjnym mi wystarczy [5]
    Uwagi: Jak nie lubię witów to ten wypiłem z przyjemnością mimo cytrusowych smaczków

    Moja ocena: [4.25]
    Attached Files
    Last edited by becik; 23-06-2013, 18:56.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Piwoteka
      Senior
      • 04-2008
      • 1209

      #3
      Czy to piwo się naprawdę nazywa "Witbir"? A nie "witbier" przypadkiem?
      Piwoteka
      Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
      www.piwoteka.pl
      Sklep Piwoteki na Facebooku
      Piwoteka Narodowa na Facebooku
      Piwoteka Narodowa na G+
      Дед Мороз (Dziadek Mróz)
      Browar Piwoteka

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Nazywa się chyba rzeczywiście Witbir. Pyszne piwo, jedynie mogłoby być nieco mniej słodkawe co na finiszu wychodzi.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Też miałem wątpliwości co do nazwy, ale wszystko wskazuje, że faktycznie brzmi właśnie tak.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • zawel85
            Member
            • 08-2013
            • 79

            #6
            Ostatnich kilka butelek Witbira (tak się nazywa) jest jeszcze dostępna w naszym Łódzkim Bierhalle.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bladozłoty, mętny, w konwencji. [4]
              Piana: Białą, drobna, dość wysoka, dość trwała. [4]
              Zapach: Zioła (kolendra?), chmiel, cytrusy, słód. [4]
              Smak: Cytrusowo-chmielowy, orzeźwiający, delikatne tło słodowe. [4]
              Wysycenie: Dość wysokie, znowu - w konwencji. [4]
              Opakowanie: Bączek na wynos, goły kapsel, eta "bierhalowa", na dzisiaj już trochę trąci prymitywizmem w sztuce . I tak dobrze, że można wziąć na wynos. Nazwa kłuje mnie w oczy... [3]
              Uwagi: Witbiery jako takie do mnie zbytnio nie przemawiają, ale ten jest naprawdę smaczny, szczególnie na lato polecam .

              Moja ocena: [3.95]

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                kolejna odsłona wita, smaczna, poszła na raz na ugaszenie pragnienia
                Attached Files
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎