Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Shepherd Neame, Samuel Adams Boston Lager (lic.)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    Shepherd Neame, Samuel Adams Boston Lager (lic.)

    Piwo w dwóch wersjach, na kontrze jednej napisane, że zawiera gluten. Dwie rózne etykiety.
    Zawartośc alkoholu 4,8%.
    Barwa herbaciana.
    Piana średniopęcherzykowa, średniowysoka, niezbyt trwała.
    Zapach średniointensywny, przyjemny, słodowy z lekkim aromatem chmielowym.
    Smak słodowy, lekka goryczka, słabsza niz w oryginale, posmak ziemisty. Smakowo słabszy od oryginału.
    Wysycenie średnie.
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Mimo wszystko to nadal świetny lager, o ładnej ciemnozłotej barwie, całkiem sensownej pianie i pełnym, sympatycznym profilu smakowo-zapachowym. O ile oryginał z Bostonu to dla mnie wzór amerykańskiego lagera, to kopia z Shepherd Neame naprawdę niewiele mu ustępuje. Nieważne czy ten Adams zza wody mniejszej czy większej. I jedni i drudzy gadają w dziwnym, niezrozumiałym języku, widać od dziecka mają gęby, poza frazesami, pełne kluch. Ci drudzy nawet bardziej. Ain't. A fuj!
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
      Mimo wszystko to nadal świetny lager, o ładnej ciemnozłotej barwie, całkiem sensownej pianie i pełnym, sympatycznym profilu smakowo-zapachowym. O ile oryginał z Bostonu to dla mnie wzór amerykańskiego lagera, to kopia z Shepherd Neame naprawdę niewiele mu ustępuje.
      Zgadzam się z tym. Nie dopisałem, że piwo jest naprawdę dobre i można odnieść wrażenie, że skoro słabsze to nie warte picia, a wcale tak nie jest.

      Comment

      • djkynek
        Senior
        • 03-2005
        • 122

        #4
        tak wyglada wersja zza oceanu
        Attached Files

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika djkynek Wyświetlenie odpowiedzi
          tak wyglada wersja zza oceanu
          Serio serio? A Ty piszesz zza Wielkiej Wody? Bo dokładnie tak wygląda dla Europejczyka wersja zza Kanału La Manche
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Europejska wersja wygląda tak:
            Attached Files
            Last edited by sibarh; 02-08-2013, 20:52.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • gaz4
              Senior
              • 04-2009
              • 192

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika djkynek Wyświetlenie odpowiedzi
              tak wyglada wersja zza oceanu
              Tak wygląda wersja dostępna w Auchan w Wola Parku. Ta za wielkiej wody wyglądała tak (wypita 3 lata temu w NYC)
              Attached Files

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                Po lewej wersja warzona w Shepherd Neame w Faversham, po drugiej stronie Kanału, a po prawej w Boston Beer Company w Massachusetts, po drugiej stronie Atlantyku. Czy mam nadal pogłębiać temat i robić zdjęcia makro?
                Attached Files
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • gaz4
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 192

                  #9
                  może wszechwiedzący admin się zdecyduje jak wygląda Europejska wersja i tym razem wykasuje odpowiednie posty

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Wychodzi na to, że wersja europejska występuje z dwoma etykietami, bo na kontrze piwa które zamiesciłem, jak byk jest napisane, że warzone w Anglii.
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wychodzi na to, że wersja europejska występuje z dwoma etykietami, bo na kontrze piwa które zamiesciłem, jak byk jest napisane, że warzone w Anglii.
                      Jest o tym informacja w moim opisie piwa. (patrz post nr 1)

                      Comment

                      • djkynek
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 122

                        #12
                        To, co sfotografowałem przywiozła mi córka z NY. Wiec jest to produkt z Bostonu. Nie dociera do niektórych, ze ety /jak u nas/ sie zmieniają?

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #13
                          Kolor: Bursztynowy, klarowny.
                          Piana: Koloru złamanej bieli, gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha, minimalnie oblepia szkło.
                          Zapach: Przyjemny. Chmielowa cytrusowość i ziołowość wspierana nutami słodowymi.
                          Smak: Średnio treściwe. Słodowość, lekkie nuty karmelowo-biszkoptowe, wyraźny chmiel, średnia goryczka.
                          Wysycenie: Wysokie.
                          Ogółem: Niezłe, spodziewałem się zwykłego lagera, a tu jest sporo chmielu, jest goryczka, są fajne nutki ala biszkoptowe.
                          Uwagi: Moja wersja była na 100% uwarzona w UK przez Shepherd Neame, chyba że na kontrze kłamią.
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • Warchlando
                            Member
                            • 06-2012
                            • 94

                            #14
                            Kolor - herbaciany, klarowny
                            Piana - średnia, brudno biała, grubopęcherzykowa, szybko opadająca pozostawiając niewielki kożuszek
                            Zapach - chmielowo-ziołowo-słodowy, z wyczuwalnym karmelem oraz lekką owocowością
                            Smak - na początku wyczuwalne nuty chmielowe ze średnią goryczką, następnie owocowość połączona z ziołami, dalej nuty słodowe, na finiszu wyczuwalna biszkoptowość
                            Wysycenie - wysokie
                            Opakowanie klimatyczna etykieta, która od razu mi się kojarzy z Ameryką (pomimo tego, że piwo jest warzone w UK), podany zdawkowy skład, zaw. alk., brak ekstraktu oraz daty spożycia (!!), kapsel dedykowany
                            Uwagi - bardzo dobre piwo o ciekawej kompozycji smaków. Treściwość średnia, całkiem pijalne.

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #15
                              Wczoraj w sklepie to piwo stało za śmieszną cenę 5 złotych i to nie dlatego, że wkrótce upływa termin ważności. Musiałem więc kupić.

                              Kolor: Piękny, bursztynowy.
                              Piana: Za szybko opadła, ale to co zostało jest trwałe i przy okazji zostawiło ładny dla oka osad na szkle.
                              Zapach: Bardzo przyjemny chmielowo słodowy, idealny balans. Chmiel to też ciekawa kompozycja: nuty żywiczne i chlebowe, z lekka melanoidynowe.
                              Smak: Zaskoczyłem się, smakuje trochę jak lager wiedeński podrasowany większą ilością chmielu. Goryczka raczej grejpfrutowa, pestkowa, spora jak na lager. Piwo jest bardzo orzeźwiające i wchodzi z szybkością światła. To sprawka trochę za dużego wysycenia.

                              Piwo z datą do 09.2014 (konkretnego dnia nie podali). Jest lekka zmiana etykiety, dlatego zamieszczam.
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎