Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Batemans, Mocha

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Batemans, Mocha

    Mocny angielski ejl z browaru Batemans w Wainfleet. Alkohol 6,0%, ekstrakt nie podany. Skład w formie podstawowej. Na kontrze jako ciekawostka informacja o tym, że piwo cieszy się pełnym poparciem jednej z największych na świecie organizacji skupiającej wegan - Vegan Society

    Barwa głębokiego rubinu, wpadająca w bardzo ciemny brąz. Pod światło w pełni klarowna.
    Beżowa piana, nieduża. Po kilku minutach nieznaczne naśnieżenie i obrączka wokół szkła.
    W aromatach na pierwszym planie słodkie nuty cappuccino, na poły słodzikowe, na poły czekoladowe. W zasadzie przez tą słodycz nic innego nie jest w stanie się przebić.
    Smak jest już mniej jednostronny. Poza klimatami czekoladowo-kawowymi mamy lekką ziarnistą słodowość. Pojawia się też stonowana, miękka goryczka. Piwo delikatnie grzeje z powodu zawartości alkoholu.
    Nagazowanie na stosunkowo wysokim poziomie, stanowi sympatyczny kontrapunkt dla aksamitnego charakteru piwa. Treściwość po konsumpcji okazała się całkiem wysoka, choć w pewnym sensie piwo sprawia wrażenie nieco wodnistego.
    Butelka 500ml z charakterystyczną kształtem etykietką i krawatką (choć nie tak ładną jak np. Victory Ale czy St George's Glory). Kapsel z mottem przewodnim browaru - Good Honest Ales.

    Gładkie, przyjemne piwo, o charakterystycznym słodkim czekoladowo-kawowym profilu. Jak to było? Szczerze mówiąc dobre Ale. Choć nie na każdą porę. Jak dla mnie też mimo wszystko trochę zbyt słitaśne Obiektywnie 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • legart
    Senior
    • 06-2012
    • 913

    #2
    Pite z pompy ( z butli chyba miałbym trudność je całe wypić). Dla mnie smaku i zapachu rozpuszczone kukułki oraz likier czekoladowo-kawowy. Słodycz miesza się lekką goryczka o charakterze jakby alkoholowym. Na deserek do ciasta czekoladowego w sam raz

    Comment

    • Aleksandros
      Senior
      • 05-2011
      • 352

      #3
      Kolor: Ciemny, prawie czarny. W zwężeniu naczynia ciemnobrązowy z czerwonymi przebłyskami. 5
      Piana: Niska z dość grubymi pęcherzykami. Po chwili zostaje jednak cienkiutka, ale bardzo trwała warstewka. Nie zostawia śladów na szkle. 2,5
      Zapach: Bardzo intensywny zapach czekoladowy. Kojarzy się z czekoladkami z bombonierki, truflami, z alkoholowym nadzieniem. Kawa głęboko w tle. 4,5
      Smak: Z poczkątku wyraźna słodycz, która niemal natychmiast ustępuje wyraźnej kawowej wytrawności. Wyraźnie czuć paloność, czekoladę i lekką nutkę alkoholową. Finisz lekko gorzkawy i wytrawny, po chwili zostaje dość nieprzyjemny kwaśny posmak. Treściwe. 4
      Wysycenie: Niskie, pasuje. 5
      Opakowanie: Brązowa butelka 500 ml. Oszczędna i dość elegancka etykieta. Na kontrze trochę informacji o piwie, wskazówki odnośnie serwowania i parę słów o browarze. Kapsel firmowy. 4,5
      Uwagi: Piwo interesujące, ale chyba nieco przekombinowane. Dzieje się tu dużo, ale te smaki jakoś nie tworzą do końca harmonijnej całości. Spróbować na pewno warto. Cena 3,89 €.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12201

        #4
        Aromat - przypomina mi trochę rozpuszczalny mix kawy z mlekiem, trochę kakao
        Piana - krótka, kremowa, zostaje obwódka
        Barwa - bardzo ciemny brąz
        Wysycenie - u mnie dość umiarkowane, przydałoby się trochę żywsze
        Smak - jest czekolada i potem kawa, ale słodkawe to i dość ciężkie, potem łagodna goryczka. Czyli jak informowali na ecie, natomiast posmaki "mocha" zdecydowanie zdominowały smaczki piwne, produkt jest nieco mdły
        Treściwość - całkiem wysoka

        Piwo na raz jako ciekawostka, bez uniesień.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎