Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kormoran Jasny Niefiltrowany

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Kormoran, Kormoran Jasny Niefiltrowany

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    #2
    No to lecim...

    Piana... średnia... na dłużej niepełna warstewka, wysepki... daje się wzbudzić...
    Kolor... lekko mętny, jaśniejszy bursztyn...
    Zapach... kwiatki i drożdże?
    Gaz... średni...
    Smak... start żołędziowy, słodowy, wzrasta nie mała goryczka... i lekkie warzywka...

    Ogólnie piwo sprawia wrażenie gęstszego, jest smaczne i wchodzi w upał idealnie....
    Attached Files

    Comment

    • cielak
      Senior
      • 03-2004
      • 2890

      #3
      Szkoda tylko że opisałeś nie to piwo patrząc na zdjęcie
      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Eee? Jak to nie?

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6130

          #5
          Cielak sprawdź to!

          Comment

          • cielak
            Senior
            • 03-2004
            • 2890

            #6
            Sorry. Ja mam jednak coś ze wzrokiem (choć mało widoczny ten napis "jasny niefiltrowany")
            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6130

              #7
              heheheh ja też myślałem że te etykiety będą się bardziej różnić...

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Miedziano-herbaciany. Piwo jest mętne i niewiele przez nie widać, co nie jest zaskoczeniem, skoro jest niefiltrowane. [4.5]
                Piana: Całkiem przyjemna, ale szybko opada. Zostawia ładne firanki na ściankach. [4]
                Zapach: Ładny, ziołowo-chmielowy. Wydaje mi się, że czuję także grapefruita. Zapach nie jest bardzo intensywny, ale zapowiada przyjemne smakowe doznania. [4]
                Smak: Nie wiem, czy 4,5 to nie jest ocena lekko na wyrost, ale piwo jest naprawdę świetne; pije się je bardzo przyjemnie, szybko i lekko. Jest dosyć mocno, jak na lagera, goryczkowe, czuć lekką cytrusowość, gorzkość jak ze skórki grapefruita, pomarańczy albo cytryny. Można by wręcz pomyśleć, że potajemnie dosypano tam trochę "amerykańców". [4.5]
                Wysycenie: Odpowiednie. [5]
                Opakowanie: Jak to Kormoran - ładnie, zgrabnie, bezpretensjonalnie. Jedyny minus to fakt, że ciężko na pierwszy rzut oka odróżnić je od jego starszego, filtrowanego brata - informacja o braku filtracji jest niewielka. Chyba chcieli zaoszczędzić na grafiku [4.5]
                Uwagi: Super sprawa, bardzo dobry, orzeźwiający lager. Jeśli nie szukamy IPY która wyżre nam kubki smakowe czy przyciężkawego porteru, który będziemy sączyć przez godzinę, tylko lekkiego, przyjemnego piwa do wypicia do obiadu, grilla czy gadki o niczym w pubie - piwo jest naprawdę świetne.

                Moja ocena: [4.3]

                Comment

                • Tomi45
                  Senior
                  • 07-2011
                  • 165

                  #9
                  W pełni się zgadzam z przedmówcą. Naprawdę świetne piwo. Do ugaszenia pragnienia - z relatywnie łatwo dostępnych piw dla mnie czołowa dwójka w Polsce (obok Ciechana Lagerowego).

                  Comment

                  • Derbeth
                    Senior
                    • 04-2013
                    • 337

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złoty; lekkie, ale zauważalne zmętnienie (wg mnie nie dodaje piwu urody) [4]
                    Piana: piękna: drobne pęcherzyki, zbita, biała, całkiem trwała, dobrze oblepia szkło, cienka warstwa utrzymuje się do końca picia; chyba najlepsza, jaką widziałem w polskim jasnym butelkowanym piwie [5]
                    Zapach: przede wszystkim zboże, poza tym ziemia, piwnica, siano [4]
                    Smak: mocno piwniczny (kojarzy się z Kellerbierem), mała kontra słodowa; goryczka dominuje w tym piwie, chociaż jej poziom określiłbym jako średni; plus za to, że nie jest zalegająca ani ściągająca [4.5]
                    Wysycenie: odpowiednie, tzn. niższe niż w większości polskich piw jasnych [5]
                    Opakowanie: ładna etykieta, informacja o użytych chmielach, ekstrakt [5]
                    Uwagi: Nie mogę odpędzić się od skojarzeń z niemieckim Kellerbierem, z takim lekko przyciężkawym, piwnicznym aromatem. Trochę mnie to zaskakuje, bo nie piłem polskiego piwa o podobnym smaku, a w składzie niemiecki chmiel jest tylko jednym z pięciu. Ogólnie nie jestem wielkim fanem takich "piwnicznych" piw naszych zachodnich sąsiadów, ale mam duży szacunek dla Kormorana za to, co stworzyli. Nie wiem, czy będę wracał do tego piwa, bo to nie mój ulubiony styl.

                    Butelka z datą ważności 8.10.2013, etykieta "Kormoran jasny niefiltrowany / Jasne mocno chmielone / 5 odmian chmielu".

                    Moja ocena: [4.4]

                    Comment

                    • Derbeth
                      Senior
                      • 04-2013
                      • 337

                      #11
                      Mam trochę zonka, bo żadnych cytrusów jak poprzednik nie wyczułem, o grejpfrucie przy piciu też nie myślałem

                      Comment

                      • Ravf
                        Senior
                        • 06-2013
                        • 264

                        #12
                        Kolejne bardzo udane piwo. W aromacie na pierwszym planie chmiel, dalej nuty słodowo-drożdzowe. Za to w smaku na odwrót, najpierw słód, dopiero za chwilę przyjemna goryczka (moim zdaniem jednak sporo słabsza niż w wersji filtrowanej, albo przywykłem już do mocno chmielonych piw ), momentami czuć mocny chmielowy smak. Ogólnie przypomina mi Lagerowe z tym, że jakieś 1,50-2 zł droższe...

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: złoty, lekko mętny [4]
                          Piana: średniowysoka, szybko opada do cieniutkiej warstwy, która zostaje do końca picia, zostawia ślad na szkle [4]
                          Zapach: średniointensywny, słód, chmiel, drożdże. [4]
                          Smak: chmielowy, goryczka średnia, przyjemna w piciu, słodowość niewielka. Piwo jest lekkie, ale nie wodniste, orzeźwiające. [4]
                          Wysycenie: średnie. [4.5]
                          Opakowanie: ładna etykieta, minus za to że nie za bardzo odróżnia się od piwa filtrowanego, słabo widoczny napis niefiltrowany. [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.05]

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, z delikatnym zmętnieniem. W jednej z próbowanych butelek widać było drobinki drożdży. [4.5]
                            Piana: Drobna, o średniej obfitości. Trochę zbyt szybko się redukuje do cienkiej warstwy ale przy ponownym nalewaniu konsystencja ulega poprawie. [3.5]
                            Zapach: Chmielowy, o trawiastym charakterze. Potem wyczuwalny słód, a pod koniec lekka nuta alkoholu. Jest też trochę cytrusa! [4.5]
                            Smak: Goryczka na szczęście ma tu przewagę nad słodem. Zastanawia rześka, lekka kwaskowość. W połączeniu z cytrusem z aromatu sprawia wrażenie jakby użyto tu trochę amerykańskiej odmiany chmielu. W tym momencie chyba najlepszy krajowy lager (a nawet pils!). [4.5]
                            Wysycenie: Jest na odpowiednim, dość wysokim poziomie. [4.5]
                            Opakowanie: Napis "Niefiltrowane" wykonany zbyt mała czcionką. Piwa są tak różne (filtr i niefiltr), że spokojnie mogłoby mieć zupełnie inną etykietę. [4]
                            Uwagi: Świetny pils sprawiający wrażenie nachmielenia choć w części chmielem USA. Tak trzymać!

                            Moja ocena: [4.375]
                            Attached Files
                            Last edited by docent; 23-08-2013, 19:39.
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • yoda79
                              Senior
                              • 01-2013
                              • 861

                              #15
                              Piwo w swojej kategorii absolutnie w czołowce w Polsce. Swoja drogą zastanawia mnie metamorfoza Kormorana - co piwo ostatnio piję, to dobre/bardzo dobre/rewelacyjne
                              Chyba jakieś zmiany musiały w browarze zajść, tak trzymać Kormoran

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎