Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Valášek, Red Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Valášek, Red Ale

    Red Ale z minibrowaru Valášek z Vsetína. Wykorzystano chmiele czeskie i amerykańskie oraz 4 rodzaje słodów. Niepasteryzowane i niefiltrowane ma się rozumieć. Alkohol 4,8%, ekstraktu brak.

    Barwa ciepła, bursztynowa. Nieklarowna.
    Potężna po nalaniu piana, lekko pomarańczowej barwy. Redukuje się do pokaźnego, drobnoteksturowego kożucha, nieznacznie oblepiając ścianki.
    W zapachu silna cytrusowa chmielowość, która zdominowała nieznaczne słodowe nuty.
    Smak jest dość specyficzny. Piwo mocno kwaskowe, i ta kwaśność jest przewodnim elementem smakowym. Dodatkowo lekka grejfrutowa cierpkość. Zaskakująco nieduża goryczka, w posmakach silne drożdżowe i chlebowe odcienie. Niestety również apteczne.
    Nagazowanie dość wysokie, co w połączeniu z kwaśnością sprawia wrażenie nawet lekkiego musowania.
    Zielona butelka 750ml z gołym kapslem extra size. Nieduża, samoprzylepna, czerwona etykieta o dość nietypowym kształcie. Trochę mało jak na objętość opakowania.

    Ogólnie mam ambiwalentne odczucia. Jeśli to ma być flandryjski red ale, to nie zgadza się ani barwa, ani nasycenie a przede wszystkim co tu robią amerykańskie chmiele? Jeśli to irlandzkie red ale to nie pasuje tutaj jeszcze więcej i brakuje zdecydowanej słodowości. Jeśli zaś to amber ale to skąd ten wyraźny kwas? Piwo ma ważność do 13.07.2013, więc raczej wykluczam zepsucie, choć może było źle przechowywane. Summa summarum, jeśli oceniać mam po prostu odczucia degustacyjne, bez wnikania w niuanse to daję 6 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • legart
    Senior
    • 06-2012
    • 913

    #2
    czyli nie warte swojej ceny?

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Za 24zł odczuwam lekki dyskomfort, to prawda
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • legart
        Senior
        • 06-2012
        • 913

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
        Za 24zł odczuwam lekki dyskomfort, to prawda
        dzięki, mam wrażenie że przeznaczę moje ciężko zarobione pieniądze, aczkolwiek jakiś ale z Valaska mi kiedyś smakował w Czeskiej Baszcie

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎