Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Leżajsk, Leżajsk Rześki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Leżajsk, Leżajsk Rześki

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Sekator
    • 06-2013
    • 269

    #2
    Nie wiem czy ktokolwiek spodziewał się czegoś innego niż rozwodnionego lagera. Dobre do grilla, bo tanie i nie męczy. I kiełbasę zawsze możesz podlać.
    Attached Files
    http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6119

      #3
      A może to jest właściwa strona główna... hehehhehehee

      Piwo strasznie słabe... trochę skarpeciano-kartonowe...
      Średnio przyswajalny słód to podstawa tego produktu... tylko rażą te szyszki chmielowe na blasze...
      Zapach i "niewidzialna" goryczka poniżej sensoryki

      W biedrze 6.99 za 4 konserwy...
      Attached Files

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Widzę dwie różne puszki.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Sekator
          • 06-2013
          • 269

          #5
          Puszka jak medal ma dwie strony.
          http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sekator Wyświetlenie odpowiedzi
            Puszka jak medal ma dwie strony.
            No niezbyt precyzyjne określenie. Rzekłbym, że nad wyraz wręcz karkołomne
            Last edited by wpadzio; 22-07-2013, 18:33.
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • forra6
              Senior
              • 11-2008
              • 413

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
              No niezbyt precyzyjne określenie. Rzekłbym, że nad wyraz wręcz karkołomne
              Ale oddające rzeczywistość, puszka faktycznie malowana z obu "stron" inaczej.
              Samo piwo w sam raz na obecne upały, lekkie, niezobowiązujące, tanie, dostępne pod ręką.
              Dup* nie urywa, ale stanowi odmianę dla Wojaka Jasnego w kategorii piw ekonomicznych do popicia czegokolwiek. Cena/jakość 4/5 , jakość 2/5
              Don't trust nobody, It will cost you much too much
              Beware of the dagger, It caress you at first touch
              O, all small creatures, It is the twilight if the gods

              Comment

              • patyczek
                Senior
                • 01-2013
                • 220

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasno złoty, klarowny. [3.5]
                Piana: Średnio wysoka, o sporych bąblach, szybko znika zostawiając na szkle falbanki. [3]
                Zapach: Słaby, słodowo chlebowy. Jest nadto minimalny miód i DMS, po wymieszaniu wyraźniejszy. [3]
                Smak: Lekko kwaskowy. Podobnie jak w aromacie słodowy z jasnym pieczywem na pierwszym planie. Chmielu ani śladu, zresztą w składzie też go nie ma. Za to zamiast goryczki pojawia się lekki karton z masełkiem i szczyptą aspiryny, która pozostawia na języku długo po spożyciu wapniowy posmak. [3]
                Wysycenie: Wydało mi się za niskie. [3.5]
                Opakowanie: Ciekawy patent. Puszka o dwóch obliczach... Oprócz tego rozwiązania reszta to standard. Dobór kolorów, grafika nudna i typowa, informacje szczątkowe, bez podania ekstraktu. [3]
                Uwagi: Data spożycia do: 14.01.2014. No cóż, jeśli kupuje się czteropaka za 6,99 zł. to czego się spodziewać. Piwo jest wodniste, mało treściwe i nijakie. Typowy koncerniak, prawie pozbawiony smaku. Na plus zaliczyć należy brak ścierowatych i chemicznych dodatków. Na letnie upały za tą cenę i w dużych ilościach, jak znalazł. Tylko kto z przeciętnych piwoszy, amatorów Strongów, kupi piwo o zawartości alkoholu 4,7%?

                Moja ocena: [3.05]

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #9
                  Jak w miarę lubię Leżajska Niebieskiego to tego chyba nie polubię.

                  Podpijałem od ojca w czasie grilla w ubiegłą niedzielę, a że byłem po zamkowym niepasteryzowanym a przed lagerowym to wydawał mi się rozwodnionym zwykłym Leżaskiem (a zamkowe jakimś hitem goryczki raczej nie jest, po lagerowym nie chciałem już tego leżajska próbować)
                  Leciutka słodowość, goryczka jeszcze mniejsza, po przełknięciu pozostaje pustka.
                  Wypiłem kilka łyków i chyba nie skuszę się na zakup całego 4ropaka, choć znając siebie, pewnie za jakiś czas i tak wkleję tu fotkę ze spokojnego przetestowania w zaciszu domowym :]

                  Końcem września piwo zniknie z półek i raczej nie powróci.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • chris1985
                    Senior
                    • 07-2011
                    • 227

                    #10
                    Pewnie kolejny niewypał. Tak jak to było z niepasteryzowanym, który kosztował więcej od niebieskiego, a w smaku był gorszy. W dodatku kupuje się od razu czteropak, ja w biedronce znalazłem jedna rozpakowaną puszkę - to kazano mi się z nią wrócić. Szkoda ze nie można kupić dla sprawdzenia jednej puszki. Ja bym wolał żeby wrócił Pszeniczny lub Mocny.
                    Tylko moje piwo mnie rozumie...

                    Comment

                    • andszcz
                      Senior
                      • 07-2008
                      • 310

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chris1985 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pewnie kolejny niewypał. Tak jak to było z niepasteryzowanym, który kosztował więcej od niebieskiego, a w smaku był gorszy. W dodatku kupuje się od razu czteropak, ja w biedronce znalazłem jedna rozpakowaną puszkę - to kazano mi się z nią wrócić. Szkoda ze nie można kupić dla sprawdzenia jednej puszki. Ja bym wolał żeby wrócił Pszeniczny lub Mocny.
                      Zwłaszcza Pszeniczny, to było naprawdę dobre piwo za tak niską cenę!
                      "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                      Comment

                      • forra6
                        Senior
                        • 11-2008
                        • 413

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                        Zwłaszcza Pszeniczny, to było naprawdę dobre piwo za tak niską cenę!
                        Dokładnie, to było znakomite piwo w czasie wyprzedaży kupiłem kilka kartonów na piłkarskie mistrzostwa przed TV było jak znalazł. Wczoraj w samochodzie odkryłem karton z niego - wspomnień czar.
                        Ale wracając do tematu u mnie też pojedynczej puszki nie da się kupić, ale z palety po 6.99zł zniknęło już bardzo dużo i nie dokładają póki co, więc może to być faktycznie jednorazowy strzał. Mi akurat niebieski nie smakuje, a niepasteryzowany był dla mnie smaczniejszy, więc może dlatego rześki bardziej mi podszedł
                        Don't trust nobody, It will cost you much too much
                        Beware of the dagger, It caress you at first touch
                        O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                        Comment

                        • Rzeszowiak
                          Piwny Radykał
                          • 04-2009
                          • 1596

                          #13
                          Nie pijam takich piw, ale znajomy otworzył, i wkrótce zapoznał ten płyn ze zlewem.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #14
                            Znowu się pokazał w wiadomym sklepie.

                            cena 1,99zł puszka spuchnięta do 550ml

                            Piąta litera od końca K

                            W miarę bezsmakowy, lekko słodowy, lekki eurolager.
                            Nie odrzuca, pije się jak wodę o smaku lekkiego piwa. Troszkę za duże gazowanie.

                            Na szybkie ugaszenie pragnienia może być. Na pewno jest to lepszy wybór niż przesłodzone i kwaskowate marchewkowe soczki czy niezbyt smaczna mineralna z tego dyskontu.

                            Jako jeden popychacz do kiełbasy ujdzie, ale raczej i tak nei ma sensu tego kupować. Lepiej zamiast prawie dwóch puszek rześkiego wsadzić w koszyk PU za 3,69zł
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • bob1969
                              Senior
                              • 02-2008
                              • 170

                              #15
                              W moich Biedach Leżajsk Rześki 550 ml pochodzi z Warki [N].

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎