Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, Czarna Wołga

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Artezan, Czarna Wołga

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Nieprzejrzysty (nieprzyzwoity ) czarny. [4.5]
    Piana: Beżowa, drobna, trwała, wysoka. [4.5]
    Zapach: Zaskakująco mało rozbudowany - wyczułem tylko słód, kawę i ślady karmelu ew. mlecznej czekolady. [4]
    Smak: Leciutki kwasek na początku, kawa, słód palony. Znów liczyłem na nieco bogatszą paletę..., ale ja się nie znam. [4]
    Wysycenie: Niewysokie, jak najbardziej stosowne. [4]
    Opakowanie: Zgrabny pokal w "Chmielarni", wafelek knajpiany. [4]
    Uwagi: Trafiłem na premierę tego piwa w podziemiu Domu Wędkarza. Mimo, że nie miałem nastroju na stouta, nie wypadało nie spróbować.
    W zasadzie, ze względu na nazwę powinienem to piwo pokochać (jestem zdecydowanie "born in PRL", a w garażu mam - chcąc-nie chcąc dwie "czarne wołgi"), ale nie czuję sie stoutfreakiem...

    Moja ocena: [4.075]

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, nawet pod światło nieprzejrzysty. [5]
      Piana: Przy nalewaniu drobna, gęsta i obfita, o beżowym odcieniu. Dość szybko redukuje się do cienkiej warstwy ale łatwo można ją 'przywrócić do życia' mieszając piwem. Ładnie 'firankuje' na szkle. [4.5]
      Zapach: Pierwsze odczucie to wyraźny aromat kawy zbożowej. Potem do głosu dochodzi charakterystyczny warzywny akcent kojarzący mi się z cykorią. [3.5]
      Smak: Umiarkowanie pełny, choć jak na 14-tkę piwo jest zadziwiająco lekkie. Wyczuwalna cierpkość. Profil kawowy, zdecydowanie wytrawny. Choć nie cierpię słodyczy w piwie to muszę przyznać, że tu mi jej zabrakło jako kontry. [3.5]
      Wysycenie: Umiarkowane, przy pojemności 0,3 nie miałem zastrzeżeń ale przy 0,5 końcówka była już wygazowana. [4]
      Opakowanie: Akcja z nazwą i wołgami na premierze pierwsza klasa! [5]
      Uwagi: Bardzo wytrawne, brakuje lekkiej słodyczy dla zrównoważenia.

      Moja ocena: [3.775]
      Attached Files
      Last edited by docent; 26-07-2013, 08:01.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [5]
        Piana: drobna, średniowysoka, średniotrwała, zostawia ładną koronkę na szkle. [4]
        Zapach: niezbyt intensywny, słod i kawa. [3.5]
        Smak: kawowy, palony słod, średnio wytrawny. Przyjemna, średnia goryczka. [4]
        Wysycenie: średnie [4.5]
        Opakowanie: pite w pubie w szklance pasującej do tego piwa, wafel od innego piwa. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.9]

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobrunatny [3.5]
          Piana: Przy nalewaniu ładna, drobnopęcherzykowa, kremowa. Szybko jednak opada, pozostawiając właściwie tylko obrączkę. [3.5]
          Zapach: Kawa, prażony słonecznik, całkiem przyjemny. [4.5]
          Smak: Piwo mocno wytrawne, wręcz nieco wodniste, smak kawy, ale bardziej zbożowej, dość niska paloność i goryczka, piwo delikatne, aksamitne, bardzo łagodne. Po nazwie sądziłem, że będzie mniej grzecznie. [4]
          Wysycenie: Niskie, stoutowe, odpowiednie. [5]
          Opakowanie: Beczka, grafika reklamowa całkiem fajna, choć prosta, to klimatyczna. Podoba mi się. [5]
          Uwagi: Smaczne, poprawne, delikatne piwo. nie wnosi nic nowego, ale pije się z przyjemnością.

          Moja ocena: [4.2]
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #6
            Zgadzam się z przedmówcami Piwo jest całkiem OK, ładnie się go pije ale i specjalnych wzruszeń nie dostarcza.
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Prawie czarny, z lekkim brązowo-brunatnym odcieniem. Nieprzejrzyste. [4.5]
              Piana: W zasadzie można powiedzieć, że jej nie było. Zaraz po nalaniu pojawiła się półcentymetrowa, dziurawa warstewka, która zniknęła po kilkudziesięciu sekundach nie pozostawiając po sobie żadnych śladów. [1.5]
              Zapach: Dominują palone słody oraz mleczna czekolada, która ma nieco sztuczny charakter. Średnio intensywny. [3.5]
              Smak: W smaku w odróżnieniu od zapachu piwo jest już bardziej wyraziste, choć i tak nieco za lekkie jak na 14% ekstraktu. Na pierwszym planie nieźle zharmonizowana czekolada z kawą oraz ciemne słody, od których pojawia się delikatna kwaskowość. Goryczka średnia do niskiej, zaokrąglona, niezalegająca. [4]
              Wysycenie: Średnie, choć delikatnie gryzące w język. [4]
              Opakowanie: Trudno oceniać opakowanie kiedy piwo nalane jest do plastikowej butelki, z drugiej strony nie miałem innej możliwości spróbowania tego piwa. Natomiast etykieta znad nalewaka widoczna na zdjęciu powyżej prezentuje się bardzo ładnie. [3]
              Uwagi: Jak już wcześniej wspomniałem piwo zostało zakupione w butelce PET, stąd zapewne gorsza piana i niższa ocena za opakowanie, jednak moim zdaniem inne składowe oceny nie zostały przez ten fakt zachwiane. Czy jest to dobre rozwiązanie na sprzedaż piwa? Wydaje mi się, że jeśli mówimy o produkcie niedostępnym, w formie butelkowej, w danym regionie, to jak najbardziej gra warta jest podjęcia takiego ryzyka.

              Moja ocena: [3.55]
              Last edited by YouPeter; 01-10-2013, 21:55.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: czarna wołga to nie jest, raczej brązowo-szarawa z czarnymi, mętnymi refleksami [3.5]
                Piana: mierniutka, otrzymałem może z 1 cm, po kilku minutach jedynie to co na zdjęciu, marny krążek dookoła szkła [2]
                Zapach: słabiutki ale miły, kawa, popiół i diament - zapach jest dość sztywny [3.5]
                Smak: dominuje mocna paloność, kawa, momentami piwo jest gorzkawe, w tle delikatne lekko słodowe nuty, mogłyby one być nieco mocniejsze gdyż popiołowy smak jednak zbyt mocno dominuje, brak piwu treściwości i sytości [3.5]
                Wysycenie: odrobinę za duże [4.5]
                Opakowanie: zdjęcie czarnej wołgi tylko na nalewaku.... [3.5]
                Uwagi: Piwo, które ma potencjał ale jeszcze nie do końca wykorzystany, gdyby mozna było poprawić kilka rzeczy, byłoby bardzo dobre, do przetestowania podczas kolejnej warki

                Moja ocena: [3.4]
                Attached Files
                Last edited by becik; 07-11-2013, 00:05.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • telek
                  PremiumUżytkownik
                  • 05-2011
                  • 530

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobrazowo czarny [4.5]
                  Piana: Lekko zabarwiona, kremowa, umiarkowana, trwała [4.5]
                  Zapach: Kawa zbożowa, owsianka, lekko kwaśne [4]
                  Smak: Zbozowosc, kawa zbożowa, owsianka, przyjemna goryczka i kwaskawosc [4]
                  Wysycenie: Delikatne, zgodne ze stylem [4.5]
                  Opakowanie: z nalewaka [5]
                  Uwagi: Pite z nalewaka podczas III Toruńskiego Zlotu Piwowarow

                  Moja ocena: [4.15]

                  Comment

                  • Marcin_wc
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 2115

                    #10
                    Bardzo dobry stout, mało owsiany, ale bardzo smaczny.

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                      Piana: Bujna, drobnooczkowa, trwała jak beton. Piękne firanki na szkle. [5]
                      Zapach: Czysty, więcej czekoladowy niż kawowy. 100% słodowy. [4.5]
                      Smak: Delikatność i satyna, do tego łagodna mało gorzka czekolada. Pełnia wysoka, ale piwo nie jest sklejające. Mistrzostwo świata. [5]
                      Wysycenie: Niskie i pasujące do łagodności w smaku. [4.5]
                      Opakowanie: Szklanka No Name w PDSL. Na nalewaku plakietka ze wszystkimi informacjami. Minus pół punkta za generyczne szkło, ale i tak jestem usatysfakcjonowany. [4.5]
                      Uwagi: Pite w PDSL 24 lutego. Absolutne mistrzostwo świata jeżeli chodzi o owsiane stouty.

                      Moja ocena: [4.75]
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • Derbeth
                        Senior
                        • 04-2013
                        • 337

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: czarny, nieprzejrzysty [4.5]
                        Piana: dość obfita, ładnie zdobi szkło [4.5]
                        Zapach: wyraźny, bardzo przyjemny: czekolada, kawa, chyba płatki owsiane [5]
                        Smak: mleczna czekolada, trochę kawy, piwo jest niesamowicie gładkie, z lekką goryczką; świetnie się pije [5]
                        Wysycenie: niskie, dobrze pasuje [4.5]
                        Opakowanie: [5]
                        Uwagi: Pite na FDP zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Świetne piwo.

                        Moja ocena: [4.9]

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19166

                          #13
                          Z degustacji na WFP: bardzo smaczny stout, nie licząc innego artezanowego najlepszy jaki tam wypiłem.

                          Comment

                          • rgrzech
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 230

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Brunatny, lekko zmętniony. Zaskakująco jasny jak na stout. [4]
                            Piana: Super! Drobna, beżowa, zbita, bardzo trwała. [4.5]
                            Zapach: Nuty ciemnych słodów oraz delikatnej kawy. Ogólnie słodko i przyjemnie. [4]
                            Smak: Super czekolada, kawa, kawa zbożowa. Goryczka niska, tylko delikatnie zaakcentowana. Natomiast płatki owsiane nadają charakter temu piwu, są bardzo wyczuwalne. Piwo jest owsiane i bardzo gładkie, co w konsekwencji daje bardzo pijalny trunek. Finisz przyjemny, kawowy, z lekkim muśnięciem płatków owsianych. [4]
                            Wysycenie: Niskie, idealne. Takie jak lubię w stoutach. [5]
                            Opakowanie: Etykieta zastępcza bardzo sympatyczna. Fajna Wołga, dobra czcionka. OK [4]
                            Uwagi: Bardzo dobry przykład stoutu owsianego. Piwo jest bardzo pijalne, gładkie i zdecydowanie owsiane.

                            Moja ocena: [4.1]

                            Comment

                            • oczko21
                              Member
                              • 11-2014
                              • 72

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarne, nieprzejrzyste [4]
                              Piana: Beżowa, utrzymuje się, zostawia ładna koronkę [4]
                              Zapach: Bardzo Kawowy, Lubie zapach kawy i bardzo mnie to ucieszyło [4]
                              Smak: Kawowy, nie czuć alkoholu, bardzo pijalne [4.5]
                              Wysycenie: Niskie, bez zarzutu [4]
                              Opakowanie: Nie trafia do mnie ta nazwa, etykieta nie rzucą się w oczy [3]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.15]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎