Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzka 15, Extra Special Bitter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Grodzka 15, Extra Special Bitter

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ładny, rubinowo - bordowy, całkiem mętne. Nie wiem jaka barwa obowiązuje dla ESB ale mi się podoba. [5]
    Piana: Ciemnobeżowa, mocna, drobnooczkowa. Przy podaniu na 4 cm, opada po dwóch łykach, w postaci grubego kożucha utrzymuje się aż do dna oblepiając ścianki kufla. [4.5]
    Zapach: Intensywny jak z warzelni, bardzo przyjemny, czekoladowo - piernikowy, mocna słodowość, karmel, nuty korzenne i ciemny miód. [5]
    Smak: Tu równie bogato. Bukiet słodko - kwaskowych egzotycznych owoców (suszone morele, figi), dojrzałych śliwek ładnie komponuje się z ciemnym i karmelowym słodem, zbożową i piernikową nutą. Dopełnia całości pojawiająca się po chwili na podniebieniu wyraźna chmielowa goryczka. Bardzo smaczne. [5]
    Wysycenie: Idealne, gaz obecny, nie przeszkadzający. [5]
    Opakowanie: Fajny, gruby, pękaty kufel firmowy, minus za brak podkładki. [4]
    Uwagi: Piłem 16.07 w browarze, za 10 zł/0,5 l i muszę przyznać że to piwo mnie zachwyciło. Polecam.

    Moja ocena: [4.9]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      #3
      Fotka:
      Attached Files

      Comment

      • yoda79
        Senior
        • 01-2013
        • 861

        #4
        Dadek gdzie degustowałeś? W Lublinie?
        Last edited by yoda79; 24-07-2013, 06:08.

        Comment

        • tomolek
          Hophead
          • 05-2006
          • 1752

          #5
          Trzeba przyznać, że to rzeczywiście bardzo dobre piwo...
          www.ohbeautifulbeer.com

          www.mateuszdrozdowski.pl

          „Kwaśny Edi herbu Koreb

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny, miedziany, lekko mętny [5]
            Piana: Piana niewielka, szybko znikła, być może było to spowodowane zbyt niską temperaturą piwa. [2.5]
            Zapach: średniointensywny, słodowy, karmel, nuty owocowe. [4]
            Smak: słodowo-karmelowy, wyraźna owocowość, goryczka dość mocna, bardzo przyjemna. Piwo smaczne, orzeźwiające. [4.5]
            Wysycenie: trochę za małe [4.5]
            Opakowanie: kufel firmowy jak na zdjęciu Dadka i firmowa podkładka. [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.175]

            Comment

            • tomolek
              Hophead
              • 05-2006
              • 1752

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79 Wyświetlenie odpowiedzi
              Dadek gdzie degustowałeś? W Lublinie?
              Odpowiem Ci za Dadka, patrząc na zdjęcie, degustacja była w Lublinie

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
              Piana: Piana niewielka, szybko znikła, być może było to spowodowane zbyt niską temperaturą piwa. [2.5]
              No popatrz jak ja byłem to zdarzył się ewenement i w polskiej knajpie dostałem piwo o właściwej temperaturze. Było chłodne jak na wyspiarskiego Ale przystało...
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4552

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79 Wyświetlenie odpowiedzi
                Dadek gdzie degustowałeś? W Lublinie?
                Tak, w browarku. Siedziałem sobie na tarasie od Grodzkiej.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Lekko brązowawy mahoń z wiśniowym błyskiem. Za ciemny na ESB [3.5]
                  Piana: Szara, drobna, niska i krótka czyli norma [5]
                  Zapach: Owocowa słodowość nieco zbyt landrynkowa, dobrze zaznaczony chmiel. Po ogrzaniu wychodzi lekki alkohol i niepokojące nuty palone [3.5]
                  Smak: Dość intensywna słodowa słodycz, mocny smak chmielowy, goryczka średnio wysoka, bardzo dobrze ułożona i niepozostająca [4.5]
                  Wysycenie: Niskie, bardzo dobre [5]
                  Opakowanie: Kadzie, pełna informacja, dedykowana etykieta, tylko ten kufel-bomba mało ejlowy [4.5]
                  Uwagi: Bardzo smaczne piwo, niestety, jak na styl, chyba zbyt "przypalone". Za ciemne, dające aromaty przypiekane i niby dobrą, wytrawną końcówkę ale też ocierającą się o smaki palone.

                  Moja ocena: [4.175]

                  Comment

                  • Komar_Pafnucy
                    Senior
                    • 08-2005
                    • 1114

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny brąz. Nieco zbyt ciemny dla stylu. Pod światło rubinowe, opalizujące. [4]
                    Piana: Kremowa, nieco zbyt ciemna. Małej obfitości ale cienką warstwą utrzymuje się długo. [4.5]
                    Zapach: Owocowe estry, karmel i odrobina alkoholu. Chyba czai się też zielone jabłko. [4]
                    Smak: Na początek karmelowa owocowość. W finiszu trochę mocno przypieczonej, nieco pozostającej skórki od chleba. Goryczka wyraźna, o dobrej jakości. Rozgrzewające. [4]
                    Wysycenie: Nagazowanie średnie. [5]
                    Opakowanie: Minimalistyczne, ale jest wszystko co potrzeba. [4]
                    Uwagi: Trochę zbyt rozgrzewający charakter i niepotrzebny dodatek słodów palonych.

                    Moja ocena: [4.1]

                    Multitap Crawl
                    Multitap Crawl na Facebook

                    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #11
                      Koledzy i koleżanki! Czy można toto piwo kupić na wynos jakoś? Będę w poniedziałek przejeżdżał przez Lublin, ale niestety jako kierowca...
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                        Koledzy i koleżanki! Czy można toto piwo kupić na wynos jakoś? Będę w poniedziałek przejeżdżał przez Lublin, ale niestety jako kierowca...
                        Każde piwo sprzedają w bączkach 0,33 l. Pytanie tylko czy nadal jest dostępne?

                        Comment

                        • tomolek
                          Hophead
                          • 05-2006
                          • 1752

                          #13
                          Niestety najczęściej dostępny jest tylko pils, dunkel ewentualnie pszenica. Jak byłem ostatnio ESB w butelce nie było.
                          www.ohbeautifulbeer.com

                          www.mateuszdrozdowski.pl

                          „Kwaśny Edi herbu Koreb

                          Comment

                          • yaro74
                            PremiumUżytkownik
                            • 09-2012
                            • 2089

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                            Każde piwo sprzedają w bączkach 0,33 l. Pytanie tylko czy nadal jest dostępne?
                            I w butelkach litrowych, a żeby sprawdzić, czy piwo jest dostępne najprościej zadzwonić do browaru. Telefony są na ich stronie internetowej.

                            Odpowiadając na pytanie Sety, ESB już nie ma.

                            Comment

                            • tomolek
                              Hophead
                              • 05-2006
                              • 1752

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                              I w butelkach litrowych, a żeby sprawdzić, czy piwo jest dostępne najprościej zadzwonić do browaru. Telefony są na ich stronie internetowej.

                              Odpowiadając na pytanie Sety, ESB już nie ma.
                              No jest to zaiste najprostsze rozwiązanie
                              Nie ma już w butelce? Czy w beczce też?
                              www.ohbeautifulbeer.com

                              www.mateuszdrozdowski.pl

                              „Kwaśny Edi herbu Koreb

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎