Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Dożynkowe Piwo Sezonowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Warchlando
    Member
    • 06-2012
    • 94

    Okocim, Dożynkowe Piwo Sezonowe

    Jasne pełne niepasteryzowane (z etykiety - jak dla mnie zwykły lager), mikrofiltrowane, ekstrakt - 11%, alk. 5,2%
    Skład - informacja o tym, że zawiera słód jęczmienny oraz mała wzmianka o chmieleniem Marynką

    Kolor - złoty, klarowny
    Piana - średnia, ziarnista, biała, bardzo szybko opadająca pozostawiając niewielką obręcz wokół szkła
    Zapach - słodowy z lekkim chmieleniem oraz z alkoholowo-octowym aromatem
    Smak - słodowo - diacetylowy, lekko chmielowy ze średnio-słabą goryczką, wyczuwalna kwaskowośc z posmakiem alkoholowym
    Wysycenie - wysokie, nagazowanie duże
    Opakowanie - jak na zdjęciu, mnie styl etykiety odpowiada, aczkolwiek za wiele się nie różni od Świętojańskiego, kapsel piw sezonowych
    Uwagi - niestety tak jak Świętojańskie i to piwo jest kiepskie i aż dziwi mnie, że Okocim dalej brnie w tą stronę, wypuszczając piwa kiepskie i wcale nie tanie. Jeżeli chłopy zbierający ten jęczmień pili to piwo przy tym, to robota pewnie szła szybko, bo raczej za często nie poili się tym trunkiem
    Attached Files
  • djkynek
    Senior
    • 03-2005
    • 122

    #2
    A czy to czasem nie rozwodniona nieco baza kasztelana niepasteryzowanego ?. Ogólnie, jak zwykle zakupiłem z ciekawosci. Nędza. Kaufland 2,39 + 30 gr kaucja.

    Comment

    • djkynek
      Senior
      • 03-2005
      • 122

      #3
      Ktoś os wie, gdzie to warzą/butelkują?
      Ciąg dalszy błądzenia marketingowców CP w nowe pseudopomysły. Że przypomnę takie rewelacyjne pomysły (czytaj kompletne klapy), jak piwo pn. browar, reaktywacja zagłoby z etą z wąsatym grubasem, jak kierowca rynienki, okocim palone, tzw. linia premium (w rzeźbionych butelkach), a potem szybki powrót zielonego okocimia do zwrotnych, zwykłych butelek, obrócenie z lewej na prawą koziołka na logo /ktoś skasował za to ponoć niezłą kasę/. Może ktoś z Sz. Kolegów dorzuci coś jeszcze, co mi umknęło.........

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        #4
        Mario_Lopez został wysłany do przechmielin. Proszę nie używać wulgaryzmów.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • kentaki
          Senior
          • 10-2002
          • 452

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika djkynek Wyświetlenie odpowiedzi
          ... obrócenie z lewej na prawą koziołka na logo /ktoś skasował za to ponoć niezłą kasę/. ...
          Koziołek już patrzy jak dawniej

          Comment

          • kibi
            Senior
            • 07-2004
            • 1875

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika djkynek Wyświetlenie odpowiedzi
            ...Może ktoś z Sz. Kolegów dorzuci coś jeszcze, co mi umknęło.........
            Było jeszcze kozioł a może baran na kapslu i etykiecie piwa Mocnego, do złudzenia przypominający logo firmy Dodge.

            Comment

            • Szakali
              Senior
              • 08-2013
              • 572

              #7
              hehe właśnie wróciłem z nad jeziora ,miałem okazje pić te piwo z butelki w dobrym towarzystwie ,kupiłem ot tak ,bo mam taki zwyczaj że testuję nowości .
              Szczerze nie ma tu co dużo opisywać ,Zapach nijaki,jakiś słodowy choćby ,w smaku to samo jakaś tam goryczka w tle ,głównie taki słodowy smak mi się nasuwał ,chmielu też ledwo co.
              Pite w słońcu,zimne ,nad jeziorem ..."obalone" bez większego zastanawiania było jako tako pijalne ,ale kupione w zabce za barbarzyńską cenę 3 zł +kaucja (i to jeszcze ponoć w promocji )hahaahah boki zrywać ,to ciekawe jaka będzie cena po promocji .W każdym bądź razie można kupić ale tak za 2 zł ,choć ja już nigdy tego piwa nie kupię ...
              Last edited by Szakali; 16-08-2013, 19:30.

              Comment

              • Lesnick
                Senior
                • 03-2010
                • 153

                #8
                Piwo bez wyrazu, bez smaku i bez zapachu. W ustach pozostaje jakiś dziwny sztuczny lekko gorzki posmaczek. Można sobie darować. Jak dla mnie porażka.

                Comment

                • KajusAnt
                  Senior
                  • 02-2013
                  • 347

                  #9
                  Wypiłem, zaliczyłem, zapomniałem.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19165

                    #10
                    W sumie a czego się spodziewaliście? Mnie to przypominało Kasztelana NP i jako takiego wypiłem i zapomniałem.

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #11
                      A mi zarzucają niektórzy że popijam "marne i głupawe" piwa :]
                      Ja sobie tą serię okocima całkowicie odpuściłem
                      No chyba, że zobaczę za 1,99zł to kupię dla odbębnienia :]
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • wpadzio
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 2645

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Poprawna złocista, klarowna barwa, jak na swój ekstrakt. [4.5]
                        Piana: Bzzz... Koniec wrażeń. Jedynie obrączka wokół szkła i Wyspa Wielkanocna na bezkresnym Pacyfiku. [1.5]
                        Zapach: Aromat nieznaczny, wycofany. Lekka słodowość, nieco słodzika. Po stronie chmielu kartka z napisem "remanent". [2]
                        Smak: Smak szczątkowy. Jak kompot z desek. Słodkawy słodzik, goryczka gnijącej gruszki. Mocny apteczny posmak. I wyjątkowo wodnisty charakter. Bardzo słabo. [2]
                        Wysycenie: Niewysokie, obnaża całą ułomność profilu smakowego. [3]
                        Opakowanie: Ogląda się nawet sympatycznie, choć to stylistycznie jedynie kalka produkcji z Kormorana. Kapsel z napisem "piwo sezonowe". Tym razem przyznano się na kontrze do chmielenia Marynką (w proporcji: ekwiwalent 3 szyszek na jeden tankofermentor chyba ) Podany ekstrakt. Jest również informacja o mikrofiltracji, a także o miejscu warzenia. [4]
                        Uwagi: W porównaniu z poprzednim tegorocznym "sezonowym" wypustem Okocimia (http://www.browar.biz/forum/showthre...=103313&page=2) jest jeszcze gorzej, jakby to nieprawdopodobnie nie brzmiało. Totalny bezsens i robienie jeszcze większego wała z niedoświadczonego konsumenta. Piwo jest gorsze od standardowego Okocimia Premium a kosztuje o 50% więcej. Silenie się na sezonowość w tym przypadku przypomina romantyczne umizgi 80-latka, który nie zauważył, że mu właśnie szczęka wypadła na spodnie, śliniąc je niemiłosiernie...

                        Moja ocena: [2.225]
                        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                        Serviatus status brevis est
                        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                        Comment

                        • langlager
                          Junior
                          • 05-2013
                          • 18

                          #13
                          właśnie piję "to". zapachu brak, smaku brak, cena 3 zło. Może następne sezonowe będzie lepsze..

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: piękny, złocisty [5]
                            Piana: obfita po nalaniu, śsrednia, opada dość szybko do cienkiej obwódki wokół szkła, nie osadza się na szkle [2.5]
                            Zapach: dość przyjemny ale słaby, głównie zbożowy [4]
                            Smak: dość pełne i treściwe, dominuje na pierwszym planie przeszkadzająca mi słodowość, dalej fajne zbożowo-słodowe nuty oraz leciutka goryczka, szkoda, że ta dziwna słodkawość dominuje [3.5]
                            Wysycenie: troche za duzo [4]
                            Opakowanie: podoba mi sie szata graficzna etykiety, kapsel dedykowany do piwa, super [4]
                            Uwagi: Piwo z niezłe ale raczej po nie nie sięgnę, za mocno przeszkadzają mi słodkie nuty

                            Moja ocena: [3.7]
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 23-08-2013, 16:20.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Sekator
                              • 06-2013
                              • 269

                              #15
                              Piwo bardzo słabe. Trudno mi coś o nim napisać, jest tak nijakie. Okocim ma jeszcze dwie próby, żeby pokazać sezonowość w swoich piwach sezonowych. Świetojańskiego nie piłem, ale tutaj sezonowy jest tylko termin spożycia.
                              http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎