Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Du Bocq, Saison 1858

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Du Bocq, Saison 1858

    Butelka 750 ml z korkiem
    A: 6,4 %
    E: 14,6 Blg.

    Kolor jasny, żółto złoty. Mętne i zupełnie nie przejrzyste.
    Piana bielutka i wysoka. Opada średnio szybko tworząc ładne ślady na szkle.
    Aromat cytrusów (pomarańcza i śladowy ananas) i kolendry. Mocny, wyraźny i urzekający. Z czasem da się wyłuskać delikatną pikantność, jakby pieprz i bardzo słaby rozpuszczalnik.
    Smak lekko słodki przechodzi w cytrusową kwaśność i kończy się orzeźwiająco wytrawnie. Goryczka średnio niska ale wspierana przez alkohol i fenole, wydaje się być mocniejsza.
    Wysycenie wysokie, początkowo wręcz musujące.

    Ciekawe i dobre piwo, które wprawiło mnie w konsternację. Pierwsze odczucia to jakby podkręcony wit. Dopiero z czasem, ociepleniem zawartości, wychodzą elementy, które zasiewają wątpliwości i każą zauważyć w nim saisona.
    Ciekaw jestem innych opinii bo dla mnie jest na tyle złożone, że zarówno zwolennicy sklasyfikowania go jako wita jak i saisona mogą mnie przekonać.
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Foto:
    Attached Files

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #3
      Kolor: Jasnozłoty, opalizujący.
      Piana: Biała, bardzo obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha.
      Zapach: Mocne pomarańcze, cytrusy i co ciekawe kolendra, przez co całość buduje skojarzenie z witbierem. Zaraz do nosa dochodzi jednak nietypowa jak na witbiera średnio intensywna, ziołowo-kwiatowa nuta chmielowa.
      Smak: Dosyć wytrawne. Zbożowość, pomarańcza, kolendra, ogólnie całość bardzo przypomina mocniejszego witbiera. Dochodzą lekkie nutki chmielowe, dobrze zaznaczona kwaskowatość i minimalna pieprzowa fenolowość. Goryczka średnio niska.
      Wysycenie: Dosyć wysokie.
      Ogółem: Nietypowy Saison, bardzo przypominający witbiera, ale ogólnie bardzo dobry.
      BeerFreak.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎