Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Summer Black Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Widawa, Summer Black Ale

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    #2
    Dla mnie najlepsze piwo z letniej edycji ejli widawskich - zdecydowany aromat, goryczka, taki młodszy brat Orki. W tej postaci mógłby pozostać całorocznie jako alternatywa dla Czarnego Kura. Szczerze polecam

    Etykieta jest już z nowej dostawy, bardzo wytrzymała i niemarszcząca się

    Cena: 7pln w browarze, butla 0,33l
    Attached Files

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      I kolejne fajne, lekkie piwo. Wyraźne akcenty palone, przyjemna dla języka goryczka, spora sesyjność, aż chce się pić w tak upalny dzien.

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
        Piana: Podobnie jak w jasnym odpowiedniku. Po nalaniu skromna, ale pozostająca cienką warstwą do końca. Odcień beżowy. [3.5]
        Zapach: Charakterystyczny iglasto-sosonowy aromat pochodzący od amerykańskich odmian chmielu. Bardzo przypomina zapach ortodox stouta z AleBrowaru. [4.5]
        Smak: Jest delikatna paloność, jest trochę czarnej czekolady. Całość bardzo przyjemna, o średniej treściwości dzięki czemu pije się dość szybko. [5]
        Wysycenie: Idealne, piwo trzyma odpowiednie nasycenie do samego końca. [5]
        Opakowanie: Prosta, acz wyrazista etykieta. Dobry pomysł, by wypuścić w podobnej stylistyce zarówno wersję jasną jak i ciemną APA. [4]
        Uwagi: Świetny zamiennik Black IPA na lato. Gratulacje dla Wojtka za chęć eksperymentowania i za dobre piwo!

        Moja ocena: [4.625]
        Attached Files
        Last edited by docent; 14-08-2013, 08:06.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • tomolek
          Hophead
          • 05-2006
          • 1752

          #5
          Smaczne piwo chociaż dla mnie zabrakło trochę treści. Przyjemna goryczka, nuty palone i lekki akcent hmmm popiołu? Rzeczywiście letnie i orzeźwiające. Wypite z beczki u Fotografa.
          www.ohbeautifulbeer.com

          www.mateuszdrozdowski.pl

          „Kwaśny Edi herbu Koreb

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: czarny. [5]
            Piana: niska, beżowa, utrzymuje się do końca. [3.5]
            Zapach: średniointensywny, chmiel, palony słód. [4]
            Smak: przyjemna, średnia goryczka, lekka paloność, gorzka czekolada. Piwo wydawało się mi lekko wodniste. [4]
            Wysycenie: w sam raz [5]
            Opakowanie: pite z beczki w niefirmowym pokalu. [3]
            Uwagi: Smaczne i lekkie piwo.

            Moja ocena: [4]

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, pod światło przebłyskują brunatno-rubinowe refleksy. [4.5]
              Piana: Piękna, drobniutka, kremowa, trwała, koronkująca. [5]
              Zapach: Kawa, czekolada, mleko, karmel, lekki diacetyl, ale tu pasuje idealnie. Troszkę brakuje mi wyraźniejszej nuty chmielowej. [4]
              Smak: Lekki, kawowo-czekoladowy, lekko palony, trochę mleczny, goryczka niska, delikatnie zaznaczona chmielowość, na finiszu bardzo lekka nutka popiołowa, ale nie przeszkadza. [3.5]
              Wysycenie: Niskie, bardzo fajne, zwiększa pijalność. [5]
              Opakowanie: Fajna, prosta etykieta, koncepcja dwóch kontrastujących ze sobą piw bardzo fajna, szkoda, że nie załapałem się na jasne. Brakuje mi info o zastosowanych odmianach chmielu. [4]
              Uwagi: II warka, pierwszej nie miałem przyjemności.

              Fajne, lekkie, przyjemne i niewymagające piwko. Mocno sesyjne, więc objętość 0,5 byłaby bardziej wskazana.

              Moja ocena: [3.975]
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • grew
                Senior
                • 05-2009
                • 766

                #8
                Mam wrażenie, że druga warka słabiej chmielona: i na aromat i na goryczkę. Ale nadal całkiem dobre, lekkie ciemne ale.

                Comment

                • toto
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 949

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: czarny, pod światło ciemny rubin, słabo prześwitujący [5]
                  Piana: średnio obfita, drobna, beżowa, silnie oblepia szkło, utrzymuje się do końca picia [4.5]
                  Zapach: dominacja amerykańskich chmieli, estrowa owocowość, po chwili też czekoladowa paloność [4.5]
                  Smak: silna, nieco pozostająca goryczka, nieco kwaskowa owocowość, wyraźna czekoladowość i paloność, z czasem coraz silniejsza; treściwość dość niska, pod koniec palono-kwaskowe [4]
                  Wysycenie: niskie, odpowiednie [5]
                  Opakowanie: butelka 0,33 l z długą szyjką, kapsel czarny, etykieta dość minimalistyczna, krzywo przyklejona i nieco pomarszczona. Są niezbędne informacje, choć skład niezbyt szczegółowy. [3]
                  Uwagi: Trwałość do 13.11.2013. Dobre, pijalne, ale brakuje mu trochę treści.

                  Moja ocena: [4.275]

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: W szerokim szkle barwa wydaje się czarna, jednak pod światło nabiera rubinowego odcienia. [5]
                    Piana: Beżowa, gęsta i drobnopęcherzykowa. Obfita początkowo czapa utrzymuje się prze kilka minut, następnie opada do postaci cienkiego dywanika i nieco grubszej obrączki. Średnio oblepia ścianki szkła. [4]
                    Zapach: Średnio intensywny, bardzo delikatny i przyjemny. Dominują ciemne słody, od których można wyczuć aromat kawy, czekolady, popiołu. Obecne są również górnofermentacyjne estry. [4]
                    Smak: W smaku odczucia są takie same jak w zapachu, tylko wszystko to razem jest kilkakrotnie bardziej intensywne. Na koniec pojawia się średniej intensywności, lekko zalegająca goryczka. W gruncie rzeczy wyszedł z tego naprawdę niezły stout. [4.5]
                    Wysycenie: Niskie, co sprawia, że piwo staje się aksamitne i bardzo pijalne. [5]
                    Opakowanie: Proste bez zbędnego przepychu. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.3]
                    Last edited by YouPeter; 23-10-2013, 18:07.
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: mętno-brązowy [4]
                      Piana: jasnobeżowa, drobna, opada szybko do cienkiej warstwy na piwie, osadza się na szkle małymi krzaczkami [3]
                      Zapach: mało intensywny, czekoladowo-owocowy [3]
                      Smak: czekoladka w piwie z lekką domieszką słodu i minimalną palonością, piwo rozwodnione, rzadkie, pozostawia w ustach słodkawy, czekoladowy posmak, na sile staram się wyczuć palone akcenty, znaleźć coś pozytywnego, nie znajduję [2]
                      Wysycenie: przegazowane [3]
                      Opakowanie: pite w Piw Pawie, zero wafli, jedyna etykieta na nalewaku [3]
                      Uwagi: Jak dla mnie to piwo można porównać jedynie z czekoladowym z Witnicy, czekolada dominuje skutecznie przykrywając pozostałe smaki, na pewno nie do powtórzenia jak dla mnie

                      Moja ocena: [2.65]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 27-10-2013, 19:36.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Warchlando
                        Member
                        • 06-2012
                        • 94

                        #12
                        Kolor - czarny, nieprzejrzysty
                        Piana - średnio-niska, beżowa, w umiarkowanym tempie się rwąca, pozostawia kożuszek na powierzchni
                        Zapach - chmielowy, jak również wyczuwalna paloność oraz kawowość, a także lekka owocowość oraz diacetyl
                        Smak - chmielowo-palony z posmakiem kawy oraz gorzkiej czekolady. Wyczuwam również lekkie masełko oraz kwaskowatość. Goryczka średnia.
                        Wysycenie - średnie
                        Opakowanie - prosta etykieta, niezbyt ładnie przyklejona, podany ekstrakt, zaw. alk. oraz podstawowy skład, kapsel czarny goły
                        Uwagi - dosyć łagodne i przez to pijalne piwo. Gdyby nie wyczuwalny diacetyl było by całkiem dobrze.
                        Warka do 13.11.2013

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #13
                          Kolor: Bardzo ciemny brąz, prawie czarny, nieprzejrzysty.
                          Piana: Beżowa, średnio gęsta, dosyć trwała, opada do kożucha.
                          Zapach: Kawowa paloność i nutki czekolady.
                          Smak: Średnio treściwe. Słodowość, trochę nut chmielowych których zapach raczej nie zapowiadał, kawowa paloność, czekolada, wszystko nieźle zrównoważone. Goryczka średnia, żywiczna.
                          Wysycenie: Średnie.
                          Ogółem: Dobre.
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • Kazimierz_W
                            Senior
                            • 05-2009
                            • 689

                            #14
                            Jaki to pech mnie straszliwy spotkał, że piliśmy piwo o tej samej nazwie i w tym samym mniej więcej czasie, a odczucia mieliśmy zgoła inne. W moim i owszem aromat chmielu był bardzo ładny, przykrywało go tak silne masło, ze po dwu łykach piwo trafiło do zlewu. Niestety nie pierwszy raz spotykam się z tą wadą w wykonaniu kolaborantów.
                            Browar Bociana smaczny od rana
                            Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

                            http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

                            Comment

                            • grew
                              Senior
                              • 05-2009
                              • 766

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kazimierz_W Wyświetlenie odpowiedzi
                              (..) Niestety nie pierwszy raz spotykam się z tą wadą w wykonaniu kolaborantów.
                              Hę? Kolaboranci? To jest akurat w 100% dzieło Wojtka.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎