Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [PBT] StaroGdańskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Gościszewo, [PBT] StaroGdańskie

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • mapo
    Junior
    • 04-2002
    • 18

    #2
    Piwo StaroGdańskie jest warzone przez Pomorski Browar Tradycyjny. Głównym piwowarem browaru jest Pan Lucjan Iwanowicz, który od 1955 roku był związany między innymi z browarem w Gdańsku - Wrzeszczu (gdzie od 1972 roku był kierownikiem warzelni). Pomorski Browar Tradycyjny jest browarem kontraktowym, współpracującym obecnie z Browarem Gościszewo, dzięki pomocy którego jest realizowany projekt odtwarzania (na ile jest to możliwe) piw pomorskich. Piwo pomorskie jest wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Piwo StaroGdańskie należy do grupy piw pomorskich. Ze względów proceduralnych (prawie roczny okres oczekiwania na wpis na wymienioną listę) oraz technologicznych, piwo StaroGdańskie zadebiutowało szerzej na rynku w maju bieżącego roku. Należy jednak podkreślić, że pierwsza warka została uwarzona [po przebudowie warzelni (aby móc zacierać dekokcyjnie) w Gościszewie już 8 marca 2012 roku]. Obecnie browar w Gościszewie to jeden zakład i 3 browary, w tym 2 kontraktowe. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję już w niedługim czasie posmakować kolejnych piw powstających z inicjatywy lub dzięki uprzejmości Browaru Gościszewo. Informacje uzyskałem z kontretykiety piwa StaroGdańskiego oraz dzięki uprzejmości organizatorów "Pomorskich Smaków" na Jarmarku Dominikańskim.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      Dział marketingu PBT zapraszam do kontaktu mailowego żeby uzgodnić warunki oficjalnej współpracy. Marketing partyzancki nie jest tu mile widziany.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        O i tak jest wiele lepiej
        Tylko szkoda, że nie zapisałem sobie tej dyskusji.

        Trzeba zatem dodać wszystkim zainteresowanym, że najważniejszą informacją spośród tych usuniętych była taka, że piwa prawdopodobnie (z bliżej niewyjaśnionych przyczyn) napijemy się dopiero za rok, bo obecna warka już została wypita.
        Last edited by Pendragon; 07-08-2013, 14:55.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Wczoraj piłem Naturalne, dziś Starogdańskie. No cóż, mimo zapewnień stada "przyjaciół projektu" to to piwo niewiele się różni od innych produktów z Gościszewa. Charakterystyczny smak Gościszewa pozostał. Co akurat nie jest niczym złym. Tylko po co mam przepłacać (6.00) skoro praktycznie to samo mam za 4.90 (Naturalne i Rycerz)?

          Projekt ma swoją stronę

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Lesnick
            Senior
            • 03-2010
            • 153

            #6
            Skromna ta strona. Piwo mam dostać jutro, ciekaw jestem co też im wyszło .

            Comment

            • Mikko
              Senior
              • 12-2008
              • 583

              #7
              Dziwaczna nazwa jakby kontra do NowoGdańskiego. Nowe=złe. Wiem że marketingowo 'starość' (w sensie kulinarnym) oznacza 'babcie' robiącą własnoręcznie pierogi i 'dziadka' robiącego wędliny lub warzącego piwo. To ma się kojarzyć sentymentalnie ale jakoś mnie drażni.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Nie ma co tu wiele gadać. Gościszewo czuć w każdym calu i żadne marketingowe zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Bynajmniej nie jest to jakiś zarzut, gdyż uważam piwa z tego browaru (świeże jasne lagery) za czołówkę polskiej sceny piwnej.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Makaron
                  Senior
                  • 08-2003
                  • 2107

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie ma co tu wiele gadać. Gościszewo czuć w każdym calu i żadne marketingowe zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Bynajmniej nie jest to jakiś zarzut, gdyż uważam piwa z tego browaru (świeże jasne lagery) za czołówkę polskiej sceny piwnej.
                  Gdyby mogli tylko troszkę podchmielić swoje piwa, an wzór czeskich pilsów.
                  "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                  Comment

                  • robsonka
                    Junior
                    • 06-2013
                    • 6

                    #10
                    Piwa StaroGdańskiego można spróbować jeszcze jutro na Targach Smaki Regionów, które od soboty trwają w Poznaniu w halach Międzynarodowych Targów.
                    Do wyboru trzy wersje: pasteryzowane i niepasteryzowane z kega oraz pasteryzowana butelka. Polecam

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bursztynowo zlociste [5]
                      Piana: gęsta, trwała, drobna, opada powoli, osadza się na szkle niewielkimi krzaczkami, zostaje w szklance juz po wypiciu piwa [4.5]
                      Zapach: przyjemny acz mógłby być bardziej intensywny, zapach świeżego chmielu i słodu [4]
                      Smak: pełne, dominuje świetna, świeża chmielowa goryczka cudownie pozostawiająca w ustach posmak orzeźwiającego chmielu na dłuższy czas, w tle delikatne słodowe akcenty, jedyny minus to fakt czucia, gdzieś daleko w głębi minimalnej lekko chemicznej nuty jaka da się wyczuć w piwach z Gościszewa [4]
                      Wysycenie: bez zarzutu [5]
                      Opakowanie: dość prosta etykieta, która mogłaby by być bardziej charakterystyczna na półce przez co piwo byłoby bardziej zauważalne, dobry by był też dedykowany do piwa kapsel (jest z Gościszewa) [4]
                      Uwagi: Receptura sprzed 40 lat, składniki też, ten sam piwowar i faktycznie, piwo smakuje prawie tak jak za komuny, czyli wyśmienicie. Wreszcie bardzo dobry lager, do ideału i smaku sprzed lat brakuje jednego, wtedy piwa były niepasteryzowane
                      Szkoda, ze nie mozna go nabyć w stolycy

                      Moja ocena: [4.15]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 07-11-2013, 20:38.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • wpadzio
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 2645

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Szkoda, ze nie mozna go nabyć w stolycy
                        Było do dostania, może i nadal jest na Pejzażowej. A Ty skąd je przytaszczyłeś zatem?
                        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                        Serviatus status brevis est
                        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Dostałem w prezencie
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • robsonka
                            Junior
                            • 06-2013
                            • 6

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                            Było do dostania, może i nadal jest na Pejzażowej. A Ty skąd je przytaszczyłeś zatem?
                            Nie sądzę, aby można było kupić je w Rodzince. Wiem natomiast, że na 100% jeden karton powinien trafić w piątek do sklepu na Rondzie Waszyngtona...

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robsonka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie sądzę, aby można było kupić je w Rodzince. Wiem natomiast, że na 100% jeden karton powinien trafić w piątek do sklepu na Rondzie Waszyngtona...
                              Będąc następnym razem na Pejzażowej nie omieszkam zrobić zatem dowodowego zdjęcia dla wszystkich niedowiarków
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎