Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kutílkova Pálirna a Pivovar, Železnohorský Speciál 15%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    Kutílkova Pálirna a Pivovar, Železnohorský Speciál 15%

    Browarek na końcu świata u podnóży niewysokich Gór Żelaznych w woj. pardubickim w miejscowości Žlebské Chvalovice

    Ciemna piętnastka o zaw. alk. 7%, określana niekiedy jako „piernikowa”. Bez pasteryzacji i bez filtracji

    Aromat – słodowy, z nutami karmelu i czerwonych, dojrzałych owoców
    Piana – wysoka, drobne pęcherzyki, kremowa, umiarkowanie trwała, pozostaje na szkle
    Barwa – ciemny brąz, ciemnowiśniowa pod światło, zmętnione
    Wysycenie – całkiem wysoka, podszczypuje
    Smak – początkowo wydała mi się korzenna, bo wyraźna słodowość podkreślona przez dość znaczne wysycenie nadaje piwu lekkiej pikantności. Jednak potem słodowość idzie w kierunku owoców. Dodatkowo jest lekkie podpalanie, karmel i wszystko razem daje ciekawy posmak wiśniówki, a gdzieś dalej czuję troszkę czekolady i może piernika. Alkohol wyczuwalny minimalnie tu pasuje, lekko rozgrzewa. Goryczka lekka, palona
    Treściwość – jak na piętnastkę nie jest ciężkie, ale oczywiście treściwe i pełne

    Smaczna piętnastka. Jest gładkie, ładnie zbudowane i bogate w smaku. Takie mocne piwo z przyjemnością się pije nawet w lecie.
    Last edited by darekd; 09-08-2013, 12:46.
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4566

    #2
    Darku, dopiero teraz tam dotarłeś?! Bo pamiętam, że kręciłeś się po okolicy gdy my byliśmy w tym browarku w połowie czerwca 2012 http://www.browar.biz/forum/showthre...ce#post1060721

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12201

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
      Darku, dopiero teraz tam dotarłeś?! Bo pamiętam, że kręciłeś się po okolicy gdy my byliśmy w tym browarku w połowie czerwca 2012 http://www.browar.biz/forum/showthre...ce#post1060721
      Z racji częstych wyjazdów do wschodnich Czech wydzielam sobie browary Tam byłem w czerwcu dopiero i degustowałem ich zestaw podstawowy /smaczny/. Ten egzemplarz kupiłem w Pivonce w Hradcu Kralove. Ponadto piwa z tego browaru mają się pojawiać w nowym hradeckim lokalu Pivovarska brana /ul. V Kopecku, centrum/.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎