Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jagiełło, Lager

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Kurczę, moje piwo ma 4.8% alk, a nie 4.9%, dlatego załączę zdjęcie słabej jakości, bo mam tylko pewność na 95%, że jest to te same piwo.
    Piwo ma zieloną butelkę, było jednak trzymane w odpowiednich warunkach, dlatego o skunksie nie ma mowy.
    Zapach mało wyczuwalny, trochę słodu i trochę chmielu.
    Kolor prawidłowy jak dla lagera, złocisty.
    Piana szybko opadła, jest słaba, koncerny mają lepszą pianę.
    Smak pusty, lekka goryczka ( to chyba rzeczywiście jest chmiel Lubelski, tylko moim zdaniem ten chmiel jest goryczkowy a nie aromatyczny, jak pisze Kormoran). Jak polałem z większej odległości do szkła to i aromat polepszył się.
    Mając do wyboru koncerny i Jagiełło, wybieram te drugie.
    Attached Files

    Comment

    • patyczek
      Senior
      • 01-2013
      • 220

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasno złoty, klarowny. [4]
      Piana: Wysoka, dosyć zwarta o średnich pęcherzykach i średnio trwała. Oblepia szkło luźnymi falbankami. [4]
      Zapach: Z początku uderzają warzywa, ale na szczęście prędko się ulatniają. Z nich wyłania się przede wszystkim słód i białe pieczywo, także biszkopty. [3.5]
      Smak: Delikatny - kwaskowo wytrawny. Słodowy. Goryczka całkiem spora, o ziołowym zabarwieniu, minimalnie metaliczna, i trochę pusta, co akurat bardzo nie przeszkadza. Finisz lekko gorzkawy, nieco ściągający. [4]
      Wysycenie: Odrobinę za wysokie. [3.5]
      Opakowanie: Proste, niewyszukane, bez pomysłu i polotu. Barwy ubogie, grafika również. Informacje zdawkowe, prawie żadne, butelka zielona, kapsel czarny. [2.5]
      Uwagi: Data spożycia do: 01.05.2014. Tak jak nie podszedł mi Pils, tak Lager wręcz przeciwnie. Odniosłem dziwne wrażenie, że jest bardziej treściwy i lepiej nachmielony, a już na pewno bardziej zrównoważony i stabilny smakowo. Goryczka całkiem sympatyczna i wyraźniejsza, niż w Pilsie. Innymi słowy, Lager smakował mi jak Pils, a Pils jak Lager. Nie wiem, może butelki pomylili...

      Moja ocena: [3.725]

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4305

        #4
        Dokładnie takie samo wrażenie (patrz mój wpis dotyczący Pilsa). Może ułatwiają sobie sprawę rozlewając jedno piwo do dwóch różnych butelek?

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złoty, klarowne [5]
          Piana: no nie jest intensywna, ale ma to coś ze starych piw - nie jest idealnie równomierna, ma różnej wielkości pęcherze, ale świetnie brudzi szkoło, no fajna jest taka, niewytłumaczalnie... [4]
          Zapach: skunowato-maślano-słodowy, nie odrzuca, ale wyznacznikiem stylu nie jest [2.5]
          Smak: średnia pełnie, z lekkim posmakiem goryczkowo-orzechowym, dość wodniste ale całkiem pijalne [3.5]
          Wysycenie: średnie czyli odpowiednie, ale z czasem go troszkę brakuje [4]
          Opakowanie: słabizna... jeszcze zielone tło czcionki do zielonej butelki - jakież to banalne! [2]
          Uwagi: szału nie ma , ale spróbować można, jeśli ktoś chce "zaliczyć" Jagiełło to chyba Lager jest najlepszym pomysłem

          Moja ocena: [3.225]
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Przy otwarciu uwalnia się zapach skuna, ale po chwili jakby go już nie było. Dość lekki ten lagerek, a mimo to całkiem znośny. Goryczka jest, nasycenie nie za duże. Alk. 4.8% i jest to najlżejsze piwo z podchełmskiego browaru. Etykiety gustowne, ładnie leżą na butelkach. Dość drogie piwo 3,39 zł + 0,43 zł kaucji.

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2291

              #7
              W sieci Carrefour od jakiegoś czasu na promocji- 2.99 za Lagera, 3.09 za Pilsa (kaucji nie doliczają).
              Oba piwa b. podobne smakowo, przyjemna w odbiorze goryczka, zero słodkich nut i bez żadnych obcych posmaków. Za tą cenę warto.
              Last edited by kosher; 29-12-2013, 11:57.

              Comment

              • jacekwerner
                Senior
                • 05-2004
                • 2835

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasnozłoty, klarowny [4.5]
                Piana: biała; początkowo wysoka, gęsta, drobno i średniopęcherzykowa; opada do cienkiej warstewki, ładnie brudząc szkło [3.5]
                Zapach: "skunks", słód, wyraźny chmiel, lekka nuta siarkowa, po ogrzaniu wyczuwalny kwasek [3]
                Smak: słód; lekki kwasek; w finiszu goryczka, ale trochę "gryząca"; trawiasty posmak; w sumie - niewiele się tu dzieje [3]
                Wysycenie: średnie - dla mnie OK [4.5]
                Opakowanie: zielona butelka; etykietka, kontretykietka i krawatka; kapsel czarny; brak podanego ekstraktu; brak podanego składu ( spełniając wymogi normy - jest zaklęcie "zawiera słód jęczmienny" ); graficznie - przydałby się jakiś większy kontrast ( zielona butelka - zielone elementy na etykiecie ) [3]
                Uwagi: warka z datą przydatności do 10.06.2014; moim zdaniem nic szczególnego; zaliczone.

                Moja ocena: [3.2]
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6077

                  #9
                  Skunks ostro wbija się w nos... ale dobrze że szybko spada jego zabójczy poziom.

                  Dość ostro gazowany ten lager. Ale nie jest źle... coś jak niemiecki lager czy pils koncernowy, trochę widzę podobieństw do Lecha Pils.

                  Niektórzy producenci myślą że zieloną butelką zawojują klientelę...

                  Niestety sporo tym odstręczają... no ale nic z tym się zrobić nie da... można tego nie pić.

                  Jak będę miał jeszcze okazję "poskunksować" to wypiję to piwo.
                  Attached Files

                  Comment

                  • chemmobile
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 2168

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny złoty. [5]
                    Piana: Drobno i średnio ziarnista, umiarkowanie trwała. [3.5]
                    Zapach: Średnio intensywny, słodowy, lekko przypalony (w stylu przypalonego chleba). Chmielowy zapach raczej słaby z ziołową nutą. [3.5]
                    Smak: Zdecydowanie słodowe, ale nie słodkie. Słodowość lekko gorzka, przypalana. Goryczka słaba, w posmaku końcowym jakby cierpkawa i metaliczna. Dodatkowo wyczuwalna pilsowa kwaskowatość. [3.5]
                    Wysycenie: Średnio wysokie, nie przeszkadza w degustacji. [4.5]
                    Opakowanie: Butelka. Etykieta przyjemna dla oka. [3]
                    Uwagi: Jasny lager bez odchyleń w konkretnym kierunku. Smakowo konkurencyjny wobec popularnych piw koncernowych.

                    Moja ocena: [3.6]
                    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: złoty, klarowny. [5]
                      Piana: wysoka, drobna i średnio pęcherzykowa, niezbyt trwała, zostawia ślady na szkle. [3.5]
                      Zapach: średnio intensywny, "skunks", słodowy z lekkim chmielem. [3.5]
                      Smak: słodowy, lekka trawiasta goryczka, przyjemna w piciu, ale zdecydowanie za słaba, lekka kwaskowość. [3]
                      Wysycenie: średnie [4.5]
                      Opakowanie: etykieta słaba, niczym się nie wyróznia, goły kapsel. [2.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.375]

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4305

                        #12
                        Podobnie: nadal odczucie "skunksa", intensywne, goryczka na dość wysokim poziomie, ale w połączeniu z, zauważoną już w postach, lekką kwaskowatością, ale też wodnistością, sprawia, że nadal stawiam raczej na Nałęczowskie lub Lipcowe z tego browaru.

                        Comment

                        • kola303
                          Junior
                          • 06-2014
                          • 7

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Miły dla oka widać że to nie pils [4]
                          Piana: Faktycznie miło brudzi szkło [4]
                          Zapach: Dla mnie zapach po otwarciu to idealny aromat szkoda że praktycznie nie spotykany w polskich piwach [4.5]
                          Smak: Jak dla mnie przywołuje najmilsze doznania z mojej młodości i podobieństwa do ulubionych niemieckich piw [4.5]
                          Wysycenie: Idealne na upalne dni [4]
                          Opakowanie: uwielbiam zielone butelki, taki fetysz [4.5]
                          Uwagi: Ostatnio jedno z chętniej spożywanych, dla mnie super.

                          Moja ocena: [4.4]

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6077

                            #14
                            Lubisz skunksa? Podchodzi ci? Pij koncernowe carle i heńki tam tego "cudownego aromatu" nie brakuje.
                            W dodatku te piwa są prawie we wszystkich sklepach. Znajdziesz łatwo... zielona butelka.

                            Comment

                            • kola303
                              Junior
                              • 06-2014
                              • 7

                              #15
                              Ja tego skunksa co to niby jest w heńku w Jagielle nie wyczuwam, to mi smakuje a inne nie. Czyli może to nie o skunksa chodzi

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎