Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sambrook's, Wandle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    Sambrook's, Wandle

    Londyński browar działający od 2008 roku. Ich pierwszym piwem było właśnie to ale.
    Plato 9,6, alk. 3,8 %
    Barwa złota. Piana nieduża - angielska, zostaje do końca obrączka. Przyjemnie goryczkowe, z aromatem ziołowo-cytrusowym, niezbyt intensywnym. W smaku lekka cytrusowość.
    Smaczne, choć nie na tyle by do niego wrócić. Curious z Magic Rock było lepsze.
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Nazwa piwa wzięła się od przepływającej przez południowo zachodnią część Londynu rzekę Wandle, która jest dopływem Tamizy. Obecnie Wandle posiada nieco więcej niż w pocie e-prezesa alkoholu, bo 4,2%. Na etykiecie podano, że do produkcji wykorzystano wyłącznie angielskie surowce. Tacy patrioci.

    Barwa ciemnozłota, wpadająca w bursztynową. Klarowna.
    Piana słabowita, kilkadziesiąt sekund po nalaniu opada do lekkiego naśnieżenia i obrączki wokół szkła. Po kilku minutach tylko ta ostatnia.
    Stonowany aromat, oparty głownie na ziarnistej słodowości, z nieznacznymi karmelowymi nutami w dalekim tle.
    Smak jak na bittera niezbyt szczególny, absolutnie nie zapada w pamięć i nie robi rewolucji na podniebieniu. Dość płaska słodowość z lekkimi kwiatowymi i ziemistymi odcieniami od chmieli. Goryczka wyjątkowo słaba, snuje się jednak jak smród po gaciach przez jakiś czas w posmakach.
    Nagazowanie niskie, ale w pewnym momencie spada do niemożliwie niskiego.
    Ładna brązowa butelka, z estetyczną etykietką w konwencji czarno-srebrno-niebiesko-białej. Kapsel oczywiście niebieski cały, jak ten nurt Wandle za oknami w wiosenny, słoneczny dzień

    Słabo ogólnie i szczególnie. Szwankuje zwłaszcza nasycenie i piana, zaskakuje także bardzo mierna goryczka. Generalnie w smaku nie ma też się czym podniecać. 6,5 w skali 1-10. Tacy patrioci...
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      I jeszcze zdjęcie:
      Attached Files
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎