Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tragarz, Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Tragarz, Ciemne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatno-brązowy, całkowicie mętne. [4]
    Piana: Beżowa, strzępiasta, bardzo gęsta, tworząca "czapę" nad kuflem. Choć nalewane po szkle to wychodziła jak po czesku i trzeba było trochę poczekać. W trakcie picia pozostaje gruby kożuch aż do dna i dużo nieregularnych plam na ściankach. [4.5]
    Zapach: Przyjemny, świeżo drożdżowy z nuta karmelową. [4]
    Smak: Czuć wyraźnie ciemne słody, lekką paloność, łagodną czekoladowość, karmel, trochę zbożowej kawy. Jest też nuta drożdżowa a w tle lekka goryczka. Smaki ładnie zbalansowane, piwo treściwe i smaczne. [4.5]
    Wysycenie: Idealne, nic dodać nic ująć. [5]
    Opakowanie: Zgrabny, smukły kufel z dużym uchem, niby firmowy ale to tylko nalepka, brak podkładki. [3.5]
    Uwagi: Piwowar powiedział, że to 14° i ze smaku tak wychodziło. Pite 23.03.14 w browarku.

    Moja ocena: [4.275]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      #3
      Fotka:
      Attached Files

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: No, co najwyżej bursztynowy. Do "prawdziwego" ciemniaka to jeszcze trochę brakuje... [3.5]
        Piana: Kremowobiała, dość drobna, niewysoka i niezbyt trwała, ale za to ładnie się osadza na szkle... [3.5]
        Zapach: Znowu fajny oldskul - karmel i zapach "rzemiosła" piwnego, taki... brzeczkowy . [4]
        Smak: Klasyka ciemniactwa , czyli karmel i słód palony, fajnie, że słodycz jest stonowana. [4]
        Wysycenie: Raczej niewysokie. [4]
        Opakowanie: Goły kapsel, eta bardzo podobna do "Jasnego", niewyszukana. Fajnie, że butelkują . [3.5]
        Uwagi: To piwo jest słodkie, ale nie nachalnie, i może dlatego mieści się smakowo w moim wyobrażeniu górnośląskiego ciemniaka. Powinno być jednak ciemniejsze...

        Tutaj także parametry (z ety) zmienione: 6% i 12*.

        Moja ocena: [3.9]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: no ciemne piwo kolor herbaciny o dla mnie zdecydowanie za mało [3]
          Piana: jasny beż, dość zwarta, i mocna, opada w zauważalnym tempie [3.5]
          Zapach: słabiutki, karmelowo-słodowo [3]
          Smak: dość pełne, treściwość też wydaje się być w porządku, samo piwo bardzo lekkie w smaku, pije się szybciutko, dominuje lekka wytrawno owocowa cierpkość z minimalnym posmakiem krówki i słodu na końcu, całość jest niezła [3.5]
          Wysycenie: troszkę za dużo [4]
          Opakowanie: etykieta w miarę przejrzysta, nawet fajna ale bez rewelacji, gładki kapsel [3.5]
          Uwagi: Przyzwoite lekkie ciemne piwo, mi smakowało

          Moja ocena: [3.325]
          Attached Files
          Last edited by becik; 14-09-2014, 10:38.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎