Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Zacne Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Sulimar, Zacne Ciemne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: w ciemny pokoju może i ciemne ale przy świetle bordowe, klarowne [3.5]
    Piana: jasno-beżowa, drobna, opada szybciutko [2.5]
    Zapach: słabiutki, jedynie co czuje to delikatna paloność połączona z owocowością [2.5]
    Smak: to samo w smaku, dośc wytrawna owocowość, dobrze wyczuwalne leciutkie palone nuty i to by było na tyle, w sumie dobre tyle o ile, że w przypadku naszych piw ciemnych nie razi słodkością ale nawet to co jest jest mizerne, piwo rozwodnione, smaki rozbite, nie komponujące się ze sobą, płytkie i nijakie tak naprawdę [2.5]
    Wysycenie: troszkę za dużo [3.5]
    Opakowanie: etykieta ciemnego - da sie zauważyć na półce ale tez bez rewelacji, gładki kapsel [3.5]
    Uwagi: nie chce mi sie tego piwa komentować, szkoda literek

    Moja ocena: [2.65]
    Attached Files
    Last edited by becik; 31-08-2013, 19:33.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • sasser
      Senior
      • 07-2012
      • 107

      #3
      Jak za taką cenę, to piwo jest całkiem niezłe. 1 szt warta 1,33 zł w promocji 3 za 5 zł. Smak piwa określiłbym jako bliski czekoladowemu. Jest dość słodko, może trochę za. Wolałbym bardziej wytrawny profil. Do tego za niskie wysycenie, przynajmniej dla mnie. Ale ogólnie wrażenie nie jest złe, być może jeszcze kiedyś kupię to piwo.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6124

        #4
        Bączek został wchłonięty błyskawicznie...

        Lekko się wypiło... piwko słodkawe, taki jakby lekki koźlaczek...

        Piana - średnia... na dłużej cienka warstewka.
        Gaz - średni.
        Kolor - rubin, jasny brąz.
        Zapach - nie mocny, karmel, suszone owoce.
        Smak - leci lekką oranżadką, słodkawe.

        Może mi się tak pić chciało że w miarę dobrze oceniam ale nie było złe

        Spróbuje jeszcze raz...

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynoworubinowy, ale jakiś mało w sumie ciemny... [3.5]
          Piana: Białokremowa, chwilowo wysoka, szybko znika w kosmosie. [2.5]
          Zapach: Słód z lekkim akcentem palonym i tyle. [3]
          Smak: Lekko klejąca słodowość... Nic więcej... [3]
          Wysycenie: Niby niewidoczne, ale jednak zaskakująco (za) wysokie, drapiące. [3.5]
          Opakowanie: Różni się jedynie odcieniem od reszty "rodzeństwa', dość schludne, skromne, jak na marketówkę wręcz niezłe. [3.5]
          Uwagi: Jak na piwo ciemne to zdecydowanie słabe, nie można jednak napisać, że nie do wypicia. Ale po co...?

          Moja ocena: [3.025]

          Comment

          • michael50
            Senior
            • 06-2013
            • 325

            #6
            Kupione we Freshu za 1,89. Jak na taką cenę, to piwo zupełnie przyzwoite. Wypiłem je ze smakiem i nawet trochę żałuję, że to tylko bączek. Zacne Ciemne ma wyraźny piwny smak, nie razi chemią ani dziwnymi posmakami, posiada też dobrą goryczkę i nie jest przesłodzone. Smakowało mi właśnie tak, jak wyobrażałem sobie klasyczny smak piwa. Wiadomo, że nie jest to żadna rewelacja, ale Sulimar w tym przypadku zdecydowanie nie ma się czego wstydzić.

            Comment

            • Pivotal
              Senior
              • 05-2013
              • 671

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brąz wpadający w rubin, przejrzysty z drobinkami. [4]
              Piana: Średniowysoka, drobnoziarnista o beżowym zabarwieniu, pozostawiła kilka plamek na szkle, obecna do końca. [3]
              Zapach: Słodowy, karmelowy, lekko wiśniowy. [2.5]
              Smak: Słodkawy, lekko winny. Piwo płaskie... żeby nie rzec wodniste, z minimalną nutką paloną, goryczka niewyczuwalna. W smaku jest podobnie jak w zapachu. Alkoholu nie czuć. [2.5]
              Wysycenie: Umiarkowane, utrzymało się do końca. [3]
              Opakowanie: Zwrotne (bączek330ml), etykiety... takie sobie, brak składu, ale pojawił się ekstrakt (12.1*), kapsel był goły, czarny. [3]
              Uwagi: Warka do 26.02.2016, wypite 10.01'16. Kupiłem w połowie września, ale dopiero teraz wypiłem. Piwo płaskie w smaku, żadnych pozytywnych, ani negatywnych doznań nie odczułem, można wypić. Zaniżyłem ocenę za smak, choć już miałem dać [3] punkty. **132**

              Moja ocena: [2.675]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎