Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, And Rus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Pracownia Piwa, And Rus

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Cannabee776i99
    Senior
    • 08-2009
    • 658

    #2
    Całkiem fajne piwo zepsute przez diacetyl :/

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
      Całkiem fajne piwo zepsute przez diacetyl :/
      Czyli zgodne ze stylem :P
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • Chmielnicki
        Senior
        • 07-2012
        • 324

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
        Czyli zgodne ze stylem :P
        Masz na myśli styl SęPALE?

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
          Całkiem fajne piwo zepsute przez diacetyl :/
          Kaj je piłeś? W Cieszynie diacetylu nie było.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Cannabee776i99
            Senior
            • 08-2009
            • 658

            #6
            Dziś w Kuflach i Kapslach.

            Comment

            • Makaron
              Senior
              • 08-2003
              • 2107

              #7
              Ja też diacetylu nie wyczułem.

              Piwo bardzo dobre, fajne aromaty górno fermentacyjne do tego umiarkowany chmiel w smaku i aromacie.
              Last edited by Makaron; 09-09-2013, 22:10.
              "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

              Comment

              • domaluj
                Senior
                • 04-2012
                • 303

                #8
                Też diacetylu nie wyczułem, za to bogactwo jankeskich chmieli. Piłem w Chmielarni.

                Comment

                • belze
                  Senior
                  • 02-2004
                  • 301

                  #9
                  Diacetylu jak wyżej - nie wyczułem; pite w piątek w Cudach na Kiju.
                  Wspaniały bitter z bardzo aromatycznym nachmieleniem. Jeden z moich ostatnich faworytów.

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    U mnie również brak diacetylu, co przy piwie nawiązującym do Sępa można uznać za wadę
                    A tak poważnie, to bardzo smaczny bitterek z tego wyszedł, może momentami nieco wodnisty, ale bardzo aromatyczny, i dość mocno goryczkowy.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #11
                      Nieco wodnisty z posmakiem surowego ziarna. Ale co ja tam się znam
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • aniolhc
                        Junior
                        • 04-2012
                        • 21

                        #12
                        Nie mój staj. Bardzo cienkie, wodnite, lekko wyczuwalna goryczka.

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty, dość klarowny. [5]
                          Piana: Umiarkowanie obfita, o dość drobnej konsystencji. Osadza się na szkle, na powierzchni pozostaje cienka trwała warstwa. [4]
                          Zapach: Jest lekki diacetyl przejawiający się w kwiatowej, słodkawej, trochę nawet landrynkowej nucie. Aromatów pochodzących z użytych licznych odmian chmielu brak. [3]
                          Smak: Pierwsze wrażenie to względnie mocna goryczka. Jest treściwość, świeżość i ożywczość. Wyczuwalna przyjemna cytrusowość pochodząca od użytego chmielu. Generalnie dobrze chmielone, goryczkowe w charakterze. [4.5]
                          Wysycenie: Niskośrednie, adekwatne do stylu. [4.5]
                          Opakowanie: Dla mnie chyba najmniej udana nazwa jak do tej pory. Stylistyka spójna z całą linią piw Pracowni. [4]
                          Uwagi: Generalna uwaga co do stabilności piwa - pite i ocenianie 13 września. Dzień później to piwo charakteryzowało się dominującym aromatem maślanym (podobno inna beczka).

                          Moja ocena: [3.925]
                          Attached Files
                          Last edited by docent; 18-09-2013, 03:32.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jsna miedź wymiesznana z pomarańczowym, mętne [5]
                            Piana: dribna ale dość zwarta i czapowata, utrzymuje sie dośc długo, opada powoli, osadza sie na szkle i na piwie utrzymuje sie nieduzy kożuszek [4]
                            Zapach: bardzo przyjemny, intensywny zapach owocowy, lekko chmielowy i odrobine słodowy [5]
                            Smak: dość pełne i treściwe, dominuje przyjemna i intensywna goryczka chmielowo-owocowa, leciutko cierpkawa, leciutkie zywwiczne nuty oraz slady słodowości w kącikach ust, do końca piwo nie jest zbalansowane, pomiędzy łyczkami da sie wyczuć pewną pustkę smakową co powoduje, że piwo nie jest do końca pełne [4.5]
                            Wysycenie: o prarę bąbelków za dużo [4.5]
                            Opakowanie: opakowanie żadne, bo co można dać za gładkie szkło, brak firmowego nalewaka, brak wafla....pałę? lecimy po połowie za miejsce i klimat [2.5]
                            Uwagi: Jedno ze smaczniejszych piw z Pracowni, do doskonałości brakuje kilku procent do 100 ale i tak w obecnej formie jest to produkt bardzo smaczny

                            Moja ocena: [4.55]
                            Last edited by ART; 20-09-2013, 07:42.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23792

                              #15
                              Becik ja Cię proszę... nie wstawiaj takich gniotowych fotek (usunąłem).
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎