Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wells & Young's, Hummingbird Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cap-n-go
    Senior
    • 05-2005
    • 273

    Wells & Young's, Hummingbird Ale

    Sezonowe piwo z browaru Wells & Young, jak mowi nazwa na nalewaku - summer golden ale. Znak czasow, chmielone na aromat nowozelandzkim Galaxy ( tego juz nie bylo na nalewaku ) . Lubie ten chmiel, daje w aromacie przyjemnie dla mojego nochala owoce : brzoskwinie, morele, marakuje, oprocz tego lekka trawa. Cialo mogloby byc nieco wieksze ale to chyba 10tka (? ).Wysycenie bardziej "bitterowe" - dosc niskie, prze to piana rowniez w ten desen, nikla. Oceniania barwy sie nie podejme bo jest ciemno. Dla mnie to piwo to przyklad tego jak daleko zabrnela "piwna rewolucja" i jej sztandarowe rewolucyjne chmiele, nawet angielskie browary juz je sypia i mozna je wypic w stosunkowo malej miejscowosci. Piwo scharakteryzowalbym jako summer bitter ( nie golden ale ) z nowozelandzkim chmielem na aromat, niemniej jednak sedzia BJCP nie jestem wiec moge sie mylic

    Piwo oceniam jako smaczne, mimo ze lubie wiecej ciala i wyzsze wysycenie, niemniej jednak Galaxy...

    Spozywane w The Hand & Spear w podlondynskim Weybridge, 3,5 funta za pinte.
    Last edited by cap-n-go; 02-09-2013, 20:57.
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Też nie wiem jak się ten styl nazywa, ale nie przeszkadza mi to robić takie piwo od maja do sierpnia. Schodzi na pniu, podpinam kega w piątek wieczorem a w niedzielę po południu już sucho w kranie, jak się 3 osoby przysiądą.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎