Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Magnus Królewski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jagiełło, Magnus Królewski

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • falcon
    PiwBiz
    • 07-2004
    • 284

    #2
    A tu fotka
    Attached Files

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miedziany, lekkie zmętnienie. [4]
      Piana: Grube pęcherzyki, które nie pozostawiają zbytnio śladów na szkle. Kożuszek trzyma się długo. [3]
      Zapach: Karmel, czekolada, trochę jakby siarki. [3]
      Smak: Piwo nie jest na szczęście słodkie i to jedyna zaleta. Jest kwaskowate i wodniste, lekka goryczka, nic ciekawego. Alkohol w smaku ukryty. [2.5]
      Wysycenie: Średnie. [3]
      Opakowanie: Na etykiecie jest informacja o podwójnym chmieleniu i warzeniu z czterech gatunków słodu. Ładny kształt etykiety. [4]
      Uwagi: Bardzo przeciętne piwo i jak na informacje o słodach, chmielu i przy 6-ciu % alk to piwo jest bardzo wodniste.

      Moja ocena: [2.9]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładny, rubinowobursztynowy. [4]
        Piana: Kremowa, drobna i wysoka, ale nietrwała. [3]
        Zapach: Słodowo-zbożowy z rozbudowującym się karmelem. [3]
        Smak: Słodowy, z rozbudowującym się posmakiem karmelowo-jakimś, niezbyt sympatycznym, osadzającym się w paszczy... [3]
        Wysycenie: Niskie, dla tego piwa na granicy akceptacji. [4]
        Opakowanie: Czarny goły kapsel, dość oryginalny kształt ety, poza tym - bryndza...
        Minus za to, że wzornictwo sugeruje nieuprawnioną ekskluzywność... [3]
        Uwagi: Te nowe odsłony Magnusów nie mają dla mnie większego sensu, choć i tak ten nie jest taki najgorszy...

        Moja ocena: [3.1]

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          A mnie to piwo trochę zaskoczyło na +. Po pierwsze spodziewałem się dużej butelki tego słodkiego farbowańca o nazwie Magnus. A tu po pierwsze w kolorze to bardziej polotmave, jakby pils zmieszać z dawnym magnusem. Szkoda, bo liczyłem, że kiedyś Jagiełło zrobi magnusa bez cukru, ale bardziej czekoladowo-kawowego. Co niejako informacja o udziale aż tylu słodów sugerowała.
          Piwo trzyma pianę, dość długo jak na produkty browaru spod Chełma. Osadza się na szkle, a jakże. Goryczka na pewno nie podwójnie wzmocniona (co można by podejrzewać po napisie "podwójnie chmielone", ale wreszcie nie jest to słodkie piwo. Jeśli ta druga porcja chmielu poszła na aromat to jej nie czuć. Zatem wciąż czekam na "starego" Magnusa bez cukru.
          Tym niemniej zaliczone bez obrzydzenia. Ocena 3+. Może jeszcze kiedyś wrócę, ale nie po 4 zł.

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            No dobra. Z tą podwójna goryczką to jakaś hucpa ale cała reszta jest dobra.
            Porządny, karmelowo-zbożowy ciemny lager za 3,49 zł.

            W restauracyjnym mikrusie dostalibyście to pod nazwą Bursztynowe, zapłacili 10 zł i cieszyli, że polska rewolucja piwna to nie tylko [...]

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciemny rubin. Klarowne. [4.5]
              Piana: Gęsta, intensywna, dość trwała, brudząca szkło! [4.5]
              Zapach: Koźlakowy! Karmel, alkohol winno-rozuszczalnikowy, lekki chmiel (pokrzywowy). Spora intensywność. [4]
              Smak: Jak nic lekki koźlak! Mała pełnia słodowa wzmocniona sporym karmelem. Wyczuwalny alkohol, ale działa rozgrzewająco. Wykończenie bardzo słabą goryczką - szkoda.
              Dajcie 2 razy więcej marynki i będzie super. [3]
              Wysycenie: Niskie i super! [4.5]
              Opakowanie: Ładne, ale informacje na poziomi koncerniaka. Szkoda, bo można byłoby się czymś pochwalić. [3]
              Uwagi: Termin do 10.06.2014. Zdaje mi się, że to całkiem inne piwo niż moich przedmówców. Moje jest czarne niż bursztynowe...
              Ale ocena! Nie wierzę! Magnus!

              Moja ocena: [3.65]
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4305

                #8
                Moje nadal ciemnobursztynowe, a wszystkie badania, jakie robiłem, nie świadczą o tym, że mam jakiekolwiek zapowiedzi daltonizmu (warka do 10.06.2014). Kawa, kawa... da się wypić. Gdybym oceniał w artomacie (nieodmiennie podkreślam jego niedoskonałość), dałbym tak minimalnie poniżej progu 3,5.

                Comment

                • bayron34
                  Junior
                  • 01-2004
                  • 7

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowa,ciemna toń - klarowne [4]
                  Piana: Pierzyna lekko kremowa,gęsta opadająca dość szybko. [3]
                  Zapach: Wyraźnie słodowy. [2.5]
                  Smak: Świeżość-oddychająca słodową treścią.Klasyczny ciemniaczek,zabrakło tylko drugiej porcji chmielu. [3]
                  Wysycenie: Nasycenie mogło być na wyższym poziomie. [3]
                  Opakowanie: Etykieta oryginalna,brak kapsla dedykowanego [2]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [2.825]

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6077

                    #10
                    Piana - słaba.
                    Gaz - nie za duży.
                    Barwa - jasny rubin.
                    Aromat - karmel.
                    Smak - raczej wytrawny koźlaczek, kawa, karmel, mała goryczka.

                    Wypiłem bez problemu... chyba dlatego że nie było słodkie.
                    Attached Files

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: rubinowy, klarowny. [4]
                      Piana: wysoka, średnio trwała, zostawia delikatne ślady na szkle i pozostaje do końca leciutka warstwa. [4]
                      Zapach: niezbyt intensywny, słód, karmel, alkohol. Nie czuć podwójnego chmielenia. [3]
                      Smak: słodowo-karmelowy, wyczuwalny alkohol, goryczka minimalna. To podwójne chmielenie to jakiś żart. [3]
                      Wysycenie: niskie. [4]
                      Opakowanie: etykieta taka sobie, firmowy kapsel z logo browaru. Co ciekawe na półce obok siebie stały butelki z gołym kapslem i tym z logo i nazwą browaru. [3.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.225]
                      Last edited by yaro74; 02-04-2014, 19:52.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: rubinowo-herbaciany [4.5]
                        Piana: beżowa, drobna, opada powoli ale do samego końca, na szkle zostają drobne pajęcze sieci [3.5]
                        Zapach: słodowo-karmelowy-wiśniowy, dość słaby [2.5]
                        Smak: dość pełne, do treściwości trochę brakuje, leciutka owocowo-wytrawno-pestkowa gorycz, chmiel daleko w tle, nieźle wyczuwalna słodowa nuta [3.5]
                        Wysycenie: trochę za duzo [4]
                        Opakowanie: fajna wyróżniająca się etykieta [4.5]
                        Uwagi: Ciekawe, nawet smaczne w piciu ciemne piwo choć jak dla mnie zbyt płytkie i nieco wyprane ze smaku

                        Moja ocena: [3.275]
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 14-05-2014, 20:17.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • heatbeat
                          Junior
                          • 08-2009
                          • 26

                          #13
                          Barwa: ciemny bursztynek;
                          Piana: drobna, gęsta, kolor beżowy, nietrwała;
                          Zapach: raczej słaby, słodowo-alkoholowy. W tle wałęsają się jakieś nieśmiałe goździki. W towarzystwie kawy.
                          Smak: normalnie 3 razy szukałem napisu "koźlak" na etykiecie. Ale ogólnie jest dobrze. Niesłodko, troszkę wytrawnie, z goryczką(ale na pewno nie podwójną!) acz nieco wodniście. Gdzieś z tyłu języka pozostaje kawa.
                          Wysycenie: moim zdaniem ok - choć mogłoby być większe.
                          Opakowanie: Etykieta nawet ładna, kapsel czarny. Niestety nie znalazłem informacji o ekstrakcie.
                          Ogólnie: warka do 22.07.2014. Kupione za ~4zł w jakimś markecie w rodzaju oszą. Do powtórzenia - bo całkiem niegłupi ten koźlak

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #14
                            Ciemny lager, który jest typowym średniakiem. Kolor miedziany, piana beżowa z drobnych pęcherzy opadła w mig do minimalnej warstewki. Zapach delikatnie słodowy. Smak też do złożonych nie należy – ciemne słody z akcentem kwasku plus raczej delikatna ku średniej – goryczka. W miarę wysokie wysycenie daje efekt lekkiego szczypania na podniebieniu i na obrzeżach języka. Wysoka stosunkowo pijalność. Niby nic wielkiego ale da się wypić jako typowe, sesyjne piwo.

                            Comment

                            • wit
                              Senior
                              • 12-2012
                              • 144

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Obiecująca miedź [3.5]
                              Piana: Jedna z ładniejszych, z jakimi miałem do czynienia, kremowa w konsystencji, całkiem trwała, [4.5]
                              Zapach: Przyjemny, słodki, pumperniklowy [3.5]
                              Smak: W pierwszej chwili słodycz, szybko przełamana przez bardzo przyjemną gorycz, zagadkowe nuty kakaowe, oczywiście pumpernikiel. Odrobinę za słodkie. [4]
                              Wysycenie: Nota powyżej neutralnej, ale chyba odrobinę za słabe [3.5]
                              Opakowanie: Takie sobie, ani przyciąga, ani odpycha, wyróżnia się, ale nie jest jakoś bardzo atrakcyjne. [3.5]
                              Uwagi: Zaskoczenie było pozytywne, choć nie rozwalające. Bez przykrości powtórzę, jeśli będę miał okazję. Atrakcyjna cena (ok. 3,8O PLN)

                              Moja ocena: [3.8]
                              Last edited by wit; 28-12-2014, 20:39.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎