Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Czarna Krowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Pracownia Piwa, Czarna Krowa

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Czarne, nie przejrzyste. Piana niska, drobna, brązowa, utrzymująca się do połowy szklanki.
    Aromat delikatny. Trochę mlecznej czekolady, nieco owocowości i sporo za dużo jabłka.
    W smaku ciemne słody, kawa, spora kwasowość. Goryczka i słodkość niska.

    Gdybym nie usłyszał od (s)twórcy, że receptura zawiera stosunkowo mało laktozy to byłbym rozczarowany brakiem osnuwającej zewsząd mlecznej jedwabistości.
    Przeszkadzała mi duża kwasowość ale mimo to piło się lekko, gładko i sesyjnie.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6075

      #3
      Piana... na starcie spora, potem grubsza warstewka... dość szybko znika z trzaskiem...
      Barwa... czarna a właściwie... ciemny rubin... pod światło lekkie prześwity rubinu...
      Aromat... cola, inka, kawa, jakieś suszone ciemne owoce...
      Wysycenie... średnie...
      Smak... lekko się pije... posmaki mleka czekoladowego, "wytrawnej" coli... goryczka mocniejsza pod koniec...

      Piwko całkiem, całkiem...
      Attached Files

      Comment

      • x57
        Senior
        • 05-2011
        • 247

        #4
        Kolor czarny.
        Piana niska, dość trwała.
        Aromat czekolada, trochę mleczności, lekki rumowy aromat i trochę jabłek(?), aromat przypomina jakieś czekoladki z owocami.
        Smak dużo gorzkiej czekolady, sporo kawy, słodowość, estry, goryczka niska, wysycenie niskie, słodkość niska, wyczuwalna głównie w finiszu.

        Bardzo gładkie i pijalne.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Nieprzejrzysty czarny. Wreszcie, bo ostatnio wszystkie pite przeze mnie niefiltrowane stouty z małych browarów i od kontraktowców, mają brązowawy odcień. [5]
          Piana: Ciemno beżowa, o średniej gęstości. Utrzymuje się przez ok. 5 minut, następnie opada do postaci dość grubej obwódki, która pozostaje już przez dłuższy czas. [4]
          Zapach: Bardzo intensywny i przyjemny. Na pierwszym planie popiół i mleczna czekolada. Można doszukać się również nieco kukułkowego aromatu. [4.5]
          Smak: Dominuje przyjemny jak na stouta posmak popiołu. Następnie do głosu dochodzi mleczna czekolada, która nadaje temu piwu treściwości i delikatności. Po przełknięciu, po kilku sekundach, pojawia się lekka kwaskowatość pochodząca od ciemnych słodów. Goryczka niska, zaokrąglona, niezalegająca. [4.5]
          Wysycenie: Niskie, odpowiednie. Nadaje piwu pełności i aksamitności. [5]
          Opakowanie: Prosta etykieta, w ciemnych barwach i bez zbędnych ozdobników. Jak najbardziej na plus. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.475]
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Piję je, gdy ciemno już jest, ale nawet pod światło żarówki wydaje się być nieprzenikniony, czarny. [5]
            Piana: Ładna, brudnobeżowa średniowysoka, dosyć trwała, opada powolutku. [4.5]
            Zapach: Przede wszystkim czekolada i kawa. Nuta mleczka. [4]
            Smak: Askamitny. Lekka goryczka, kawa, czekolada, a także tytoniowy posmak. Na języku także czuć delikatną kwaskowatość, która trochę przeszkadza. [4]
            Wysycenie: W porządku. [5]
            Opakowanie: Typowe dla Pracowni Piwa. Mi ta stylistyka odpowiada. [4.5]
            Uwagi: Smaczne, sesyjne piwo.

            Moja ocena: [4.175]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎