Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Ursa Royzbawiony

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    Ursa Maior, Ursa Royzbawiony

    Piwo w stylu hefeweizen
    Ekstrakt 11,2%, alk. 4,2%

    Bardzo udana pszenica, idealnie mieszcząca się w kanonach stylu. Są goździki, są banany, a wszystko to jest ze sobą bardzo dobrze zbalansowane. Jedyne do czego można się przyczepić to fakt, że brakuje mu trochę lekkości i wyższej kwaskowatości. Ale tak poza tym to wszystko jest na swoim miejscu.
    Konkretniejszy opis pod dodaniu piwa do ARTomatu.
    Last edited by YouPeter; 05-10-2013, 22:31.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #2
    Foto...
    Attached Files
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      #3
      Wstyd(mi za mnie). Kraków już pije, a ja jeszcze nie :/
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #4
        Lubelski na aromat
        Marynka na goryczkę

        Zasyp: ok. połowa słód pszeniczny
        ok. połowa słód pilzneńskiego
        dodatek słodu karmelowego

        ROY to pies, kompan całego URSA MAIOR

        Jak kupię dziś lub jutro to skrobnę coś więcej.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
          Piwo w stylu hefeweizen
          Ekstrakt 11,2%, alk. 4,2%

          Bardzo udana pszenica, idealnie mieszcząca się w kanonach stylu. Są goździki, są banany, a wszystko to jest ze sobą bardzo dobrze zbalansowane. Jedyne do czego można się przyczepić to fakt, że brakuje mu trochę lekkości i wyższej kwaskowatości. Ale tak poza tym to wszystko jest na swoim miejscu.
          Konkretniejszy opis pod dodaniu piwa do ARTomatu.
          Potwierdzam. Rasowy hefeweizen w stylu bawarskim.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #6
            Kolor: Złoto-pomarańczowy, mętny.
            Piana: Biała, dosyć gęsta, średnio trwała, opada do kożucha.
            Zapach: Świetny, bardzo dobrze zrównoważone goździki i banany.
            Smak: Lekkie, ale nie wodniste. Słodowość, świetnie zrównoważone goździki, banany i cytrusowość. Goryczka dosyć niska, odpowiednia.
            Wysycenie: Wysokie.
            Ogółem: Świetne. Najlepszy hefe-weizen jakiego piłem od bardzo długiego czasu.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • makbeth
              Member
              • 04-2011
              • 80

              #7
              Niesamowita pszenica - dla mnie chyba najlepsza (polska), jaką kiedykolwiek piłem. Piękny aromat i barwa. O ile amber z tego browaru nie powala, to to piwo piłbym bardzo często, gdyby nie cena. Wydaje mi się, że wybicie 6000 hl rocznie w własnym browarze powinno motywować do obniżki cen, żeby niektóre pseudobrowary kontraktowe poczuły oddech prawdziwej konkurencji na karku. I poszły z przysłowiowymi torbami

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #8
                6 tys. hl to kropla, z tego się nie da jednej rodziny utrzymać, nie mówiąc o płaceniu pracownikom. O konkurowaniu ceną to można myśleć przy 60 tys. hl rocznie.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23792

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                  6 tys. hl to kropla, z tego się nie da jednej rodziny utrzymać, nie mówiąc o płaceniu pracownikom. O konkurowaniu ceną to można myśleć przy 60 tys. hl rocznie.
                  Zamieścisz w odrębnym wątku jakieś wyliczenie żeby można było rozpętać nową fajną dyskusję?
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • WiHuRa
                    • 11-2010
                    • 129

                    #10
                    Kolor: złoty, mętne
                    Piana: gęsta, biała, oblepia szkło, niezbyt trwała
                    Zapach: bardzo przyjemny, goździki, banany, dużo bananów, owoce
                    Smak: świetny balans, jest słodowość, jest lekka goryczka i wytrawność
                    Wysycenie: spore, idealne do stylu
                    Ogółem: świetne pszeniczne piwo

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                      ........

                      Jak kupię dziś lub jutro to skrobnę coś więcej.
                      tak jak pisałem to zrobiłem i w ten sam dzień się rozchorowałem, a piwo czeka w lodówce :/

                      Jakiś złośliwy diaboł boruta na mnie czycha, bo co na kupię piw to choruję (jeszcze przed ich wypiciem)

                      A tu już Ursa kolejne piwo szykuje
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #12
                        Kolor: jasno pomarańczowy, mętny
                        Piana: Biała, średnie i drobne pęcherzyki, z początku dość spora, opadła, ale delikatnie oblepiała szkło.
                        Zapach: lekka guma balonowa, goździki, banan

                        Smak: Lekkie w smaku, nie wytrawne, niewodniste. Dość dobrze zbalansowane. Nie jest ani za słodkie, ani z akwaśne. Wszystko gra. Mi jednak brakuje wyraźniejszego banana i delikatnej słodyczy na końcu łyczka, ale to ja tam mam:]
                        Pijalność wysoka, sesyjność raczej też, nie kwasi, nie muli. W lecie można by przy nim poszaleć
                        Wysycenie: Wysokie ku średniemu

                        Ogółem: Bardzo dobre piwo. Świetnie zbalansowane, tylko przy cenie 6,50zł to jednak będę się zastanawiał czy brać URSĘ czy jakieś nie znane mi jeszcze w podobnej albo i mniejszej cenie.

                        Ogólnie polecam
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6119

                          #13
                          17.11.13

                          Piana... spora... średnia... na dłużej ok. 0,5 cm...
                          Barwa... mętny pomarańcz...
                          Aromat... lekki kwasek, cytrusy, cytryna i może mini banan... dość słabo...
                          Wysycenie... średnie...
                          Smak... wytrawny czyli prawie bez słodkiego... cytrusy, cytryna, lekki banan... bez goryczki...

                          W butelce u góry pływały grudki, w środku jakby gluty i trochę mułu na dnie...
                          Na szczęście po przelaniu do szkła wszystko się pomieszało i nie było problemów...

                          Drugą połowę wypiłem mocniej wybełtaną... nastąpił lekki wzrost powyższych odczuć w części zapach, smak...

                          Wypiłem... muszę jeszcze raz wypić to piwo z innej warki...
                          Attached Files

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Przybrudzony pomarańczowy, mętne. [5]
                            Piana: Biała z lekkim szarym odcieniem, o średniej gęstości i obfitości. Utrzymuje się krótko, nawet jak na inne piwo niż pszenica. Nie pozostawia żadnych śladów na ściankach szkła. [3]
                            Zapach: Jest tu wszystko co powinno się znaleźć w piwie tego gatunku. Fajna zbożowa podstawa uzupełniona bananami i goździkiem. Jest bardzo dobrze [5]
                            Smak: W smaku również wszystko jest na swoim miejscu. Banany, goździki, zboże, wszystko to jest w idealnych proporcjach i bardzo dobrze ze sobą współgra. Goryczka dość intensywna jak na pszenice ale nie przesadzona. Jedyne do czego można by się było przyczepić to fakt, że piwo jest trochę przyciężkawe, a to za sprawą zbyt małej kwaskowatości. [4.5]
                            Wysycenie: Wysokie, odpowiednie. [5]
                            Opakowanie: W tym samym stylu co Ursa z Połoniny. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.55]
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętny, poprawny. [4]
                              Piana: Dosyć wysoka, opada dosyć szybko redukując się do niewielkiego kożuszka. [3.5]
                              Zapach: Klasyczny hefeweizenowy - goździki, banany. [4.5]
                              Smak: Taki, jak powinien być hefeweizen. Banany, goździki, lekka zbożowość, goryczka nawet mocna jak na ten styl. [4]
                              Wysycenie: Bardzo wysokie. [4.5]
                              Opakowanie: Ciekawy koncept z etykietą w kształcie gór. Obrazek do mnie nie trafia, ale to kwestia gustu. Propozycje podania z posiłkami - na plus. Kapsel nie jest goły, co wcale nie jest takie oczywiste w przypadku polskich małych browarów. Szorstki papier, podoba mi się. [4.5]
                              Uwagi: Dobry hefeweizen. Tylko tyle i aż tyle.

                              Moja ocena: [4.175]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎