Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Sare Heid

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • x57
    Senior
    • 05-2011
    • 247

    Pracownia Piwa, Sare Heid

    Golden Ale 12,2*Blg, 33IBU, 12,2% alk. butelka

    Kolor złoty.
    Piana średnio-wysoka, trwała.
    Aromat estry, ziołowo-korzenny chmiel, lekka słodowość, może minimalna siarka w tle.
    Smak spora chmielowość, ziołowo-korzenna z lekka cytryną, estry, lekki słód, goryczka średnio-niska, wysycenie średnie.

    Pijalne, ładnie zbalansowane.
    Bardzo dobre.
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6126

    #2
    Data 12.11.2013

    Jak się okazało Sare Heid to po szkocku "Boląca Głowa"...

    Głównym "składnikiem" etykiety jest Arkadiusz Makarenko współwarzyciel zawartości butelki...

    Piana... u mnie z tym było słabo... na dłużej warstewka i firanki...
    Barwa... jasne złoto... piwo klarowne /na dnie troszkę osadu ale nie bełtałem/...
    Aromat... lekki grapefruit...
    Wysycenie... średni do małego...
    Smak... dobry lager z nutą grapefruita, fajnie i lekko się pije...

    Piwko niezłe... dobre do oswajania z innymi smakami piwnymi... powiedzmy z grupy grapefruita....
    Attached Files

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny złoty. [4.5]
      Piana: Śnieżno biała o średniej gęstości. Utrzymuje się przez ok. 3-4 minuty następnie niemal całkowicie opada, pozostawiając po sobie jedynie niewielkie ślady na ściankach szkła. [3]
      Zapach: Aromat średnio intensywny, niezbyt złożony, chmielowy z cytrusami i delikatną słodową bazą. [4]
      Smak: Przy pierwszym łyku uderza bardzo wysoka chlebowość, która jednak bardzo szybko stabilizuje się na niskim poziomie i razem z lekka słodową podstawą tworzy bazę tego piwa. Główna role w piwie gra jednak chmiel o subtelnym cytrusowym charakterze. Goryczka średnia, ostra, trochę zalegająca. Piwo to jest bardzo pijalne i z każdym łykiem ma się ochotę na następny. Bez problemu można by wypić kilka butelek. [4]
      Wysycenie: Średnie, pasujące do całości. [4.5]
      Opakowanie: Prosta etykieta w stylu Pracowni. Mnie się podoba. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.95]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • Derbeth
        Senior
        • 04-2013
        • 337

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złoto, klarowny [5]
        Piana: grubopęcherzykowa, nietrwała, kiepsko oblepia szkło [2.5]
        Zapach: chmiel: z jednej strony wyspiarski, ziołowy aromat, z drugiej delikatnie czuć jakby cytrusy i żywicę; dodatkowo wyraźna słodka nuta owocowa; ogólnie bardzo przyjemny [4.5]
        Smak: wyraźna ziołowa goryczka, skontrowana owocowością; piwo jest lekkie, dobrze się pije - w ustach zostaje czysty ziołowy posmak i lekka słodycz, ma się ochotę wziąć następny łyk [4.5]
        Wysycenie: stosunkowo niskie, tutaj ok [5]
        Opakowanie: bardzo proste, choć ładne; minus za mało informacji o składzie, plus za temperaturę podawania i sugestie podania z jedzeniem (chociaż nie mogę rozszyfrować wszystkich obrazków) [4]
        Uwagi: Oceniam wersję butelkową. Wcześniej piłem z beczki i wrażenia były takie same (jedyna różnica jest taka, że nie doczytałem ostrzeżenia z etykiety i wlałem sobie nieapetyczne kawałki drożdży). Bardzo dobre piwo, kupowałbym je często, gdyby cena była rozsądniejsza. 7,50 to trochę dużo, zwłaszcza, że kupiłem je w Krakowie i nie musiało do mnie jechać przez pół Polski.

        Moja ocena: [4.325]

        Comment

        • Cannabee776i99
          Senior
          • 08-2009
          • 658

          #5
          Przyjemny biszkoptowy smak słodu uzupełniony cytrusową goryczką. Ekstremalnie pijalne!

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty. [5]
            Piana: Niezbyt wysoka, opada zostawiając gdzieniegdzie ślady na ściankach. [3]
            Zapach: Mało intensywny. Lekkie cytrusy, chmiel. [3.5]
            Smak: Piwo jest bardzo lekkie. Niezbyt intensywna, ziołowa goryczka, owocowy posmak, jakaś ziemistość. Tyle. [4]
            Wysycenie: W porządku. [5]
            Opakowanie: Jakie jest opakowanie - każdy widzi. Plus za rysunek szkła i symbole potraw, do których pasuje. Minus za goły kapsel. [4.5]
            Uwagi: Smaczne, lekkie, sesyjne piwo.

            Moja ocena: [3.85]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, lekko zmętniony. [4]
              Piana: Biała, dość drobna i dość wysoka, średniotrwała. [4]
              Zapach: Owocowo-kwiatowy z winnym powiewem, właściwie nie czuję chmielu. [4]
              Smak: Intensywna goryczka, dalekie tło słodowe, minimalny kwasek. Przyjemne. [4]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Nota uśredniona, opakowaniem był piw-pawowy PET z zawieszoną karteczką.
              Pozwoliłem sobie jednak na mały "-" za nazwę. Teraz czekam na nazwy piw z małych browarów, wykorzystujące język islandzki, koreański oraz niektóre z dialektów gaskońskich... [3]
              Uwagi: W zasadzie wolę piwa z bardzie zbilansowaną goryczką, ale tutaj i tak jest nieźle...

              Moja ocena: [3.95]

              Comment

              • hopfenkopf
                Junior
                • 11-2013
                • 15

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty, lekkie zmętnienie [4.5]
                Piana: Mało zwarta, szybko opada do cienkiej warstwy. Do końca pozostawia cienki krążek wokół szklanki. Zdobi szkło. [3]
                Zapach: Przyjemny, acz dwuwymiarowy. Wyraźne nuty cytrusowe znane z amerykańskich odmian chmielu. W tle aromat jęczmienny. Nie wyczuwam żadnych wad. [4]
                Smak: Bardzo zbalansowany. Średnia, niezalegająca goryczka idzie w parze z solidną podbudową słodową. Raczej wytrawny. Wyraźne smaki chlebowe, ziemiste. Dla mnie bomba, choć preferuję bardziej goryczkowe piwa. [4.5]
                Wysycenie: W normie jak na ten styl. [4]
                Opakowanie: Ascetyczne, wyróżniające się jedynie śliskim papierem etykiety. Piwo musi bronić się smakiem - i to robi. [3]
                Uwagi: Piwo kupione w Magazynie Chmielu na Chłodnej w Warszawie.

                Moja ocena: [4.075]
                Last edited by hopfenkopf; 08-11-2013, 19:36. Powód: błąd w nazwie sklepu

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎