Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Permon, Black IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6124

    Permon, Black IPA

    Black I.P.A. minimum 5,7% alk. - chyba to 14-stka...
    Nazwa trochę anachroniczna ale w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe...

    Piana... średnia, na dłużej ok. 0,5 cm... beżowa, firanki i krążkowanie obecne...
    Barwa... pod światło bordo...
    Aromat... grapefruit i lekki karmel...
    Gaz... średni...
    Smak... kawowo-grapefruitowy, goryczka średnia, piwo jest lekko słodkawe w balansie z niezłą goryczką..

    Wypiłem z nieukrywaną przyjemnością
    Attached Files
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Aromat ciemnosłodowy z lekkim cytrusem i kwiatowością (myślę, że szklankę miałem dobrze wypłukaną), górna fermentacja wyczuwalna.
    Smak, w pierwszej chwili, delikatnej albo rozwodnionej kawy szybko przechodzi w sporą goryczkę.
    Dziwne i ciekawe. Nuty palone i kawowe są na tyle ulotne, że "w ciemno" mógłbym zaklasyfikować je jako mocny bitter/ipa z dodatkiem słodów palonych. Jednocześnie piwo nie jest pozbawione słodyczy w finiszu, bardzo ładnie współgrającej z długą goryczką.

    Dobre piwo, choć nie jest to BIPA/CDA

    Comment

    • rohozecky
      PremiumUżytkownik
      • 11-2008
      • 1837

      #3
      Nie przepadam za tym stylem, ale to piwo to naprawdę klasa. Pite z beczki w Lamusie w Breslau.
      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

      Comment

      • doktorfff
        Junior
        • 06-2012
        • 20

        #4
        B.I.P.A.

        Mocno kawowy zapach. Smak również kawowy - goryczka średnia do niskiej - może dlatego że przed chwilą piłem SAMURAI IPA z KOCOUR'a. Wysycenie niskie. Piana - tylko przy wlewaniu - ale resztki ładnie oblepiają szkło. Czarne jak smoła - piłem z "tulipa". Bardzo dobre. Dla mnie gdyby była większa goryczka byłoby jedno z wyśmienitych.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12171

          #5
          Ekstrakt jednak 13%

          Aromat - słodowy z lekkim karmelem wraz z wyraźnym chmieleniem
          Piana - kremowa, gęsta, wysoka, całkiem trwała
          Barwa - nieprzejrzysta, prawie czarna /piwo niefiltrowane/
          Wysycenie - umiarkowane
          Smak - lekka palona kawowość, wyraźna goryczka, ciut ciut cytrusowości w tle
          Treściwość - umiarkowana

          Kolejne po Sherpie udane piwo z tegorocznego jesiennego sezonu Permona

          Comment

          • x57
            Senior
            • 05-2011
            • 247

            #6
            Kolor ciemnobrązowe/czarne.
            Piana średnio-wysoka, drobnopęcherzykowa, lekko przybrudzona, trwała.
            Aromat cytrusy, owoce tropikalne, po chwili dochodzi gorzka czekolada i prażony słonecznik, także minimalna nuta jakby metaliczna.
            Smak cytrusy, owoce tropikalne, czekolada, paloność, średnie estry, lekka słodowość.
            Goryczka średnio-wysoka, trochę pozostająca i trochę trawiasta .
            Odczucie w ustach pełnia średnia, nagazowanie średnie, trochę ściągające.

            Całkiem dobre.

            Comment

            • Mawel
              Member
              • 04-2014
              • 65

              #7
              kolor: Ciemny brąz, lekki rubin. Nie czarne.
              piana:Na początku drobnopęcherzykowa, nietrwała, szybko redukuje się, zdobi szkło
              nasycenie: średnio-niskie
              zapach: Głównie słody palone, lekki karmel, po zamerdaniu lekkie estry. Przyjemny
              smak:Mocny. Kawa, dużo paloności. Smak słodów palonych przechodzi w gorycze. W ostatniej fazie przechodzi w goryczkę chmielową. Lekko karmelowe.
              opakowanie:Takie se. Czeskie: "pivovarske kavasinky, sladekJan Rada"
              Cena: 9.99, 0.5l

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎