Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Leżajsk / Żywiec, Tatra Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Scriptus
    Senior
    • 04-2006
    • 189

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jak na pilsa, super, złocisty, klarowny, bez zastrzeżeń [5]
    Piana: Śliczna gruba piana, śnieżnobiała, średnioziarnista, ale trwała. zsiadając się zostawiła trochę śladow na szkle, ale pozostawia ciągły, nierwący się kożuszek [4.5]
    Zapach: słodowo chmielowy zapach, żadnych "sentymentalnych" nutek nie wyczuwam, ale, jakkolwiek to ma być "męskie" piwo, zapach odpowiedni [4.5]
    Smak: wytrawny smak, bez zbędnej słodkości, goryczka na swoim miejscu, żadnych landrynek, miodów, posmak, jak najbardziej piwny, cóż jeszcze mam dodać ?? [5]
    Wysycenie: średniusie bąbelki pracują cały czas, kożuszek, pod koniec picia 0,66l zaczyna mieć wysepki, ale ogólnie, OK [4.5]
    Opakowanie: charakterystyczne, dla tego piwka żółte etykietki, podobnie, jak dl awarki czerwone, nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Wszystkie potrzebne informacje zawarte, szata graficzna ma swój charakter, zgodnie z reklamą, piwo z charakterem. [5]
    Uwagi: taterkę lubię, fajne piwko, żal tylko, że nie mam okazji do wypicia wersji beczkowej

    Moja ocena: [4.75]
    Nic lepszego od Brackiego :)

    Comment

    • Arox71
      Junior
      • 03-2006
      • 8

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Niejednolity, ciemno złoty przechodzący w pomarańcz (bursztyn?) [4]
      Piana: Piana poprawnie gęsta lecz za szybko znikająca z powierzchni, na szkle utrzymuje się nieco dłużej [3.5]
      Zapach: Ciężko powiedzieć, raczek w porządku ale jakiś taki bezpostaciowy [3]
      Smak: Pierwsza myśl - ok fajny goryczkowy, ale po głębszym rozpoznaniu wyczuwalna jakaś sztuczność w posmaku, i to dość wyraźnie [3.5]
      Wysycenie: Gaz wolno lecz sukcesywnie się tonuje, ale pozostaje w działaniu do końca [4]
      Opakowanie: Na butelce brak info o ekstrakcie i % wagowym alkoholu. Jest krótka bajeczka. Kapsel ok, etykietka schludna ale bez rewelacji. [3]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.35]

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Arox71 Wyświetlenie odpowiedzi
        Opakowanie: Na butelce brak info o ekstrakcie i % wagowym alkoholu. Jest krótka bajeczka. Kapsel ok, etykietka schludna ale bez rewelacji. [3]
        A po kiego grzyba ta informacja. Wszyscy podają obj. więc łatwo porównać. Nie można robić z tego zarzutu. To piwo jest cienkie samo w sobie, nie trzeba mu dowalać wydumanymi mankamentami.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Arox71
          Junior
          • 03-2006
          • 8

          ok ale mimo wszystko większość nawet zwykłych sklepowych piw ma takie info, chyba nie jest tak duży problem napisać? Dla mnie zwykłe niedbalstwo. Dla jednych minus dla innych nie. To są subiektywne oceny.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Arox71 Wyświetlenie odpowiedzi
            ok ale mimo wszystko większość nawet zwykłych sklepowych piw ma takie info,
            Na pewno nie większość. Podaj kilka przykładowych, a co tam dla ułatwienia podaj 1 piwo, które ma podaną zawartość % alkoholu wagowo.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Arox71 Wyświetlenie odpowiedzi
            chyba nie jest tak duży problem napisać?
            Ale taka informacja tylko zamiesza w głowie nieuświadomionemu klientowi.
            Last edited by kopyr; 30-07-2007, 16:28.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Arox71
              Junior
              • 03-2006
              • 8

              Dobra masz rację, ale jakie to ma znaczenie. Ta dyskusja nie ma większego sensu. Niech stanie na tym że przyznaje się do błędu, co i tak nic nie zmieni.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Arox71 Wyświetlenie odpowiedzi
                Dobra masz rację, ale jakie to ma znaczenie. Ta dyskusja nie ma większego sensu. Niech stanie na tym że przyznaje się do błędu, co i tak nic nie zmieni.
                Tylko takie, że nie można robić zarzutów Tatrze, za coś co jest normalną praktyką. To tak w kontekście prawidłowego oceniania piw.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • boskiolo
                  Junior
                  • 05-2007
                  • 14

                  Tatra Pils

                  Ja z Tatrą Pils robię tak:
                  A później jest tak lub tak

                  Comment

                  • boskiolo
                    Junior
                    • 05-2007
                    • 14

                    Została mi jedna Tatra Pils od wczoraj. Wczoraj jakoś mi poszły, a dzis uznaję że lepiej pić koński mocz niż to piwo. Być może to efekt tego że robią je w paru browarach i jak ktoryś ma to w d.... to robi szcyny i efekty sa poźniej takie żałosne.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      daj sobie spokój z porównaniami urologicznymi, to nie ten adres.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Jarek191
                        Member
                        • 02-2006
                        • 85

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Przyjemny lekko bursztynowy kolor [4]
                        Piana: na początku obfita, szybko znika [3.5]
                        Zapach: Bez rewelacji, taki nijaki [3.5]
                        Smak: przyjemny lekko goryczkowy [4]
                        Wysycenie: w normie [3.5]
                        Opakowanie: przyzwoite, ciekawa grafika, rzucająca się w oczy [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.75]

                        Comment

                        • tyski123
                          Junior
                          • 02-2008
                          • 3

                          Tatra jest jak dla mnie kiepska ma taki małą orginalany smak o piana zupełnie do kitu.Mnie podba się tylko barwa tego piwa i stosunkowo rozsądna cena u mnie 2.10 i 2.40 puszka

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Słomkowy, lekko opalizujący. [3.5]
                            Piana: Spora tylko po przelaniu do kufla, szybko zanikająca. [3]
                            Zapach: Pierwsze zaskoczenie (gdybym miał oceniać piwo w stylu pilsa to zasłużyło by na może na 3,5 ale co poradzę, że mi się podoba), bogaty - owocowy, z nutą chmielu i ... brzoskwini. [4.5]
                            Smak: Także bardzo przyjemny - takiej tatry jeszcze nie piłem. W smaku lekki chmiel, a do tego znowu nuty owocowe. Bardzo przyjemne. I raczej nie mogę tego zwalić na karb zmęczenia niedzielną zmianą zakończoną o 22-giej. [4.5]
                            Wysycenie: W sam raz. [4.5]
                            Opakowanie: Opakowanie charakterystyczne dla Tatry - z daleka widać co to za piwo. [4]
                            Uwagi: Normalnie zacząłem dokładniej przyglądać się kontrze żeby sprawdzić czy to przypadkiem nie jest piwo robione na zlecenie gdzieś poza GŻ. Mój egzemplarz z datą ważności do 08.11.2008.

                            Moja ocena: [4.275]
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • Latarnik
                              Premium Lamplighter
                              • 06-2004
                              • 4994

                              Tatra dotarła za Ocean!
                              Gdyby choć troszkę ja nachmielono to byłoby to zupełnie dobre piwo.
                              Etykieta eksportowa, jak mi sie będzie chciało odkleić i zeskanować to zamieszczę w kolekcjonerstwie.
                              5400 kapsli z wypitych piw
                              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                              Comment

                              • bl4ch
                                Junior
                                • 02-2009
                                • 7

                                Na przestrzeni lat smak Tatry się popsuł. O ile butelkową można jeszcze wypić to puszkową nie odważył bym się nawet polać wusztów na fojerce

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎