Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ramsgate, Revelation Cat Intergalactica

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Ramsgate, Revelation Cat Intergalactica

    Pan Alex Liberati z Rzymu warzy kontraktowo w angielskim Ramsgate Brewery swoje koty.

    Intergalactica to uwaga... tripel bock doppel jest, to tripel się pojawił. Alkoholowo mieści się w skali dubeltowej - jest 8,0% Wspominają na ecie o belgijskich drożdżach, zatem mamy do czynienia jak mniemam z górną fermentacją.

    Aromat - wiśnia i leśne owoce
    Piana - dość wysoka, gęsta, trwała
    Barwa - ciemny brąz, mętne
    Wysycenie - łagodne, mogłoby ciut bardziej musować, ale ok
    Smak - suszone i kandyzowane owoce na czele z wiśnią, czekolada, wyczuwalne drożdże, minimalna cierpkość, lekka goryczka długo i przyjemnie zalegają w ustach. Alkohol rozgrzewa, nieco wyczuwalny, ale nie drażni.
    Treściwość - wysoka

    Ciekawe i smaczne, może to nie mój górnofermentacyjny koźlakowy faworyt, ale jestem zadowolony z zakupu. Jak zajrzałem na stronę




    dowiedziałem się, że to taki "fusion" belgijskiego tripla z koźlakiem a nie jak ja prosty myślałem wzmocniony bock I rzeczywiście tak trochę smakuje. Myślę, że warto.
    Kupione we wrocławskiej Piwnicy.
  • DonZ
    Senior
    • 03-2013
    • 303

    #2
    Piana: Beżowa, drobna niewysoka, szybko znika, choć powstały wianuszek jakoś ostaje się na szkle.
    Kolor: Czerwono - brązowe, mętne. Choć przy mniejszym świetle sprawia wrażenie klarownego.
    Zapach: Przyjemny, delikatny, lekko palony, owocowy, delikatnie wiśniowy.
    Smak: Pierwsze co przychodzi z łykiem to suszone owoce, ciut drożdżowe. Goryczka jak i wysycenie nie wysokie, przyjemne. Piwo w miarę pełne, przyjemnie się pije, na pewno dwa w siebie można wlać Lekko wyczuwalny alkohol ale nie przeszkadza w piciu.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • yoxik
        Senior
        • 10-2012
        • 427

        #4
        Revlation Cat intergalactica

        Piana ładna drobna utrzymuje się. Kolor ciemny pod światło rubinowy klarowny. Aromat palone słody karmel i słodycz lekkie owoce suszone. Smak jest słodycz, posmak likierowy bez nachalnego alkoholu, wyraźne suszone owoce i paloność ciemnych słodów dający gorycz na finiszu. Piwo bardzo dobre lekko porterowo-belgijskie klimaty
        Również tutaj
        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

        Comment

        • nms007
          Junior
          • 06-2013
          • 21

          #5
          Aromat mocno słodowy z wyczuwalnymi melanoidynami. Czuć także suszone śliwki (może wiśnie?).
          W smaku słodkie, karmelowe, pełne i treściwe. Podobnie jak w aromacie, tutaj również można "wyłapać" suszone śliwki.
          Goryczka umiarkowana, lekko ściągająca - ogólnie przyjemna.

          Piwo swym charakterem bardzo zbliżone jest do porteru bałtyckiego, co mi bardzo odpowiada. Jest może lekko alkoholowe, ale nie przeszkadza to jakoś szczególnie.
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎