Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Kret

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Warchlando
    Member
    • 06-2012
    • 94

    Widawa, Kret

    Dry Stout. Ekstrakt - 12,5% wag., alk. 5% obj. Poj. 0,33l
    Skład - woda, słód pale ale, palony jęczmień, słód pszeniczny, chmiel, drożdże

    Kolor - czarny jak kret, nieprzejrzysty
    Piana - niska, beżowa, szybko opadająca pozostawiając obręcz wokół szkła
    Zapach - palony z domieszką kawową oraz chmielową z kwaskowym aromatem
    Smak - pierwszy plan to słód palony wraz z kawą zbożową, następnie wyczuwalna gorzka czekolada oraz lekka chmielowośc z lekką kwaskowatością. Goryczka średnio-niska
    Wysycenie - niskie
    Opakowanie - prosta ale sympatyczna etykieta, która trochę przypomina krecika z czeskiej bajki podany skład, ekstrakt, zaw. alk., kapsel czarny goły
    Uwagi - całkiem dobry stout aczkolwiek niczym szczególnym się nie wyróżniający
    Warka do 7.12.2013
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Cóż, pod światło widzę tyle, co kret w czasie pracy . [4]
    Piana: No tu skucha: piana słaba, anemiczna i chwilowa wręcz, kudy jej do stoutowych standardów... [1.5]
    Zapach: Niezbyt intensywny, kawa jest, trochę suszu też wyczuwam. I tyle. [3]
    Smak: Na szczęście smakowo nie jest źle, wytrawna goryczka, kawa, nuty orzechowe, czekoladowe... OK. [4]
    Wysycenie: Niskie stoutowe. [4]
    Opakowanie: Cóż, goła szklanka w Pawiu, więc ocena uśredniona. [3.5]
    Uwagi: Piwo całkiem dobrze się pije, ale mnie ten koleżka z czechosłowackiej kreskówki specjalnie do gustu nie przypadł.
    Zastanawiałem się, czy pianowa żenada i słaby zapach to nie wina zbyt niskiej temperatury, ale w Pawiu chyba wiedzą, co i jak leją...

    Moja ocena: [3.375]

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      Mi ten stoucik smakował - nic szałowego, po prostu stout - ale taki miał być. Właśnie przeczytałam Wasze tu recenzje i recenzje innych 2 osób innego stouta - Hery z Olimpu, która pita po Kreciku w zeszły piątek padła na pysk pod względem jakościowym. A na forum - proszę Hera wyższa punktacja niż Kret. Póki co - nie ma co z 2 jaskółek wiosny czynić
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • grew
        Senior
        • 05-2009
        • 766

        #4
        Mi też kret smakował. Postaram się niedługo wystawić ocenę.
        Attached Files

        Comment

        • rowdy
          Senior
          • 03-2013
          • 121

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
          Mi ten stoucik smakował - nic szałowego, po prostu stout - ale taki miał być. Właśnie przeczytałam Wasze tu recenzje i recenzje innych 2 osób innego stouta - Hery z Olimpu, która pita po Kreciku w zeszły piątek padła na pysk pod względem jakościowym. A na forum - proszę Hera wyższa punktacja niż Kret. Póki co - nie ma co z 2 jaskółek wiosny czynić
          Podpisuję się pod tym obiema rękoma

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty, idealny. [5]
            Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa jednak utrzymująca się krótko. Pozostawia delikatne ślady na ściankach szkła. [3]
            Zapach: Początkowo dużo czekolady, po chwili do głosu dochodzi lekki popiół. Nieco za słodki i trochę mało intensywny. [4]
            Smak: Podobnie jak w zapachu, jednak tutaj popielność jest nieco bardziej zaakcentowana kosztem czekolady, przez co w smaku jest bardziej wytrawne. Goryczka niska. Piwo jest delikatnie cierpkie od ciemnych słodów. [4]
            Wysycenie: Za wysokie. [3]
            Opakowanie: Po słabszych dwóch poprzednich etykietach ta wreszcie jest stylowa i na poziomie do którego Widawa zdążyła nas przyzwyczaić. [4.5]
            Uwagi: Poprawny stout, ale tylko poprawny. Nie dostarcza żadnych specjalnych doznań, jest płaski, brakuje mu nieco pełności i intensywności zarówno w smaku jak i w aromacie. Po dobrym początku obecne wypusty tej inicjatywy są raczej przeciętne. Do wypicia i zapomnienia.

            Moja ocena: [3.925]
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • maciu82
              Senior
              • 02-2012
              • 100

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny to kret nie jest. Ciemnobrązowy, delikatne refleksy pod światło (i to w snifterze!) [4]
              Piana: Beżowa, szybko opada do delikatnego kożuszka, oblepia ścianki, [3.5]
              Zapach: małowyrazisty aromat. Można doszukać się czekolady [3.5]
              Smak: Dość wodnisty, trochę płaski, kwaśny. Jest delikatna paloność i goryczka od słodu palonego [3]
              Wysycenie: idealne [5]
              Opakowanie: lubię etykiety Wojtka, ale dlaczego Kret musi być krecikiem? [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.425]
              "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
              galeria spożytych piw
              Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

              Comment

              • Oskaliber
                Senior
                • 05-2010
                • 727

                #8
                Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
                Piana: Beżowa, średnio obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawej mgiełki.
                Zapach: Dominacja kawowej paloności.
                Smak: Dosyć wytrawne. Bardzo przyjemna kawowo-czekoladowa paloność, całość bardzo 'gładka'. Kwaskowatość bardzo niska. Goryczka średnio niska o palonym charakterze.
                Wysycenie: Niskie.
                Ogółem: Bardzo dobre.
                BeerFreak.pl

                Comment

                • rgrzech
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 230

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Absolutnie czarny. [4.5]
                  Piana: Beżowa, skąpa, zbudowana z dużych bąbli, nietrwała; ogólnie słaba słaba. [3]
                  Zapach: Słodowy, prażonego słonecznika, palonego słodu i farby emulsyjnej. [3.5]
                  Smak: Nuty palonego słodu, słonecznika, kawy zbożowej. Paloność i goryczka na niskim poziomie. Kret jest bardzo lekki, idealny do gaszenia pragnienia. Finisz krótki, z nutami prażonego słonecznika. [3.5]
                  Wysycenie: Niskie, jest ok. [4.5]
                  Opakowanie: Etykieta jest bardzo prosta i mega fajna. Super! [5]
                  Uwagi: Bardzo lekki i sesyjny stout. Delikatna paloność raczej dla niezaznajomionych ze stylem. Miłośnicy stoutów mogą być zawiedzeni.

                  Moja ocena: [3.625]

                  Comment

                  • Klatak
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 431

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny [5]
                    Piana: Beżowa, obfita, drobno zbudowana, średnio trwała. [4]
                    Zapach: Dość intensywny, kawa, czekolada, prażony słonecznik. [4.5]
                    Smak: Dość wytrawny, kawowy (niezbyt mocna), popiołowy z przyjemną dość intensywną goryczką. [3.5]
                    Wysycenie: Średnie w stronę niskiego. [5]
                    Opakowanie: Prosta ale przyjemna dla oka etykieta, szkoda że nie ma pełnego składu. [4]
                    Uwagi: Warka z datą do 07.05.2015. Smaczny stout, dobrze pijalny z przyjemnym zapachem i wyglądem. Brakuje niestety "tego czegoś" w odczuciu na języku.

                    Moja ocena: [4.075]

                    Comment

                    • rafael52
                      • 12-2013
                      • 478

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemnobrązowy, brunatny, delikatnie zmętniony. [4]
                      Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała, długo się utrzymuje. [4]
                      Zapach: intensywny, zdominowany, aromatami ciemnych słodów, ciemna czekolada, kawa, kakao, delikatna paloność. [4.5]
                      Smak: wytrawny, wysoka kwaśność od palonych słodów, zdecydowanie za wysoka, wyczuwalne również nuty palone [3]
                      Wysycenie: jak na stout to wysokie, mogło by być zdecydowanie niższe. [3.5]
                      Opakowanie: graficznie całkiem ładna etykieta, szkoda tylko, że brakuje informacji o piwie. [4]
                      Uwagi: warka do 21.04.2015, piłem Kreta z pierwszej warki, temu zdecydowanie daleko do tamtej wersji.

                      Moja ocena: [3.75]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎